Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

COMBINE, UKRAJINA A HOSPODAŘENÍ FANCLUBU

 Skončil NFL Scouting Combine – první velká offseason událost roku. Pod střechu Lucas Oil Stadium dorazilo celkově 324 mladíků, kteří letos opouští univerzity a za necelé dva měsíce se v NFL Draftu budou ucházet o místo ve svém novém domově, jímž se stane jeden z dvaatřiceti týmu National Football League. Období, ke kterému celá jejich dosavadní kariéra směřovala, je konečně tady… Letošní Draft Class má jistá specifika. Tak například je dosti pravděpodobné, že letos se po čtyřleté pauze dočkáme #1 picku, kterým nebude quarterback. Nejžhavějšími kandidáty na tento post jsou offensive linemans Evan Neal z Alabamy a Ikem Ekwonu z North Carolina State, dvojice defensive ends Aidan Hutchinson z Michiganu a Kayvon Thibodeaux z Oregonu nebo třeba safety Kyle Hamilton z University of Notre Dame. Nejméně posledních pět let jsme nebyli v situaci, kdy #1 overall NFL Draft pick není více méně jistý. I když co je ve sportu jisté, že jo… 

 Asi nejsledovanější dovednostní disciplína na NFL Scouting Combine, jenž se už od roku 1987 každoročně koná v Indianapolis, je stejná jako na atletických oválech. Je jí krátký sprint. V případě velké atletiky je to 100 metrů, v případě halové atletiky 60 metrů a v očích NFL to dělá 40 yardů, tedy asi 36 a půl metru. Letos tato vrcholná disciplína nabídla vytříbené zážitky. Tak třeba cornerback Kalon Barnes z Baylor Univerzity zaběhl čas 4.23s, což je druhý nejrychlejší čas v historii měření, tedy od roku 1999. Rychlejší už byl jen John Ross v roce 2017. Za Barnese se na druhé místo v all-time žebříčku pro cornerbacky během uplynulého týdne dostal Tariq Woolen z UTSA s časem 4.26s. Na dělené šesté místo se mezi nejrychlejšími wide receivery historie s časem 4.28 zařadil Tyquan Thornton, rovněž zástupce Bayloru. Ještě nikdy se nestalo, aby se do čtyř vteřin a osmadvaceti setin vlezli hned tři borci. Soutěž “The biggest athletic freak” ale suverénně ovládl defensive tackle Jordan Davis reprezentující National Champions z University of Georgia. Ten zvládl 40 yardů zasprintovat za 4.78 vteřiny, k čemuž přidal 3.12 metrů ve skoku dalekém z místa a 81 cm ve výskoku. Slabé? Nikoliv. Davis je hora měřící 198 centimetrů a vážící 155 kilogramů. Nakonec ale nezapomínejme, že 40-yard dash vlastně neznamená vůbec nic. Důkazem nám budiž připomínka, že zatímco úřadující NFL Offensive Player of the Year, kterým je triple-crown wide receiver Cooper Kupp, zaběhl v roce 2017 svých 40 yardů za 4.62 vteřiny, třeba takový bývalý kicker Iowy Marshall Koehn je o rok dříve zvládl za 4.61 vteřiny. K uzavření příběhu nutno podotknout, že Koehn během své následné profesionální kariéry v NFL dosáhl na 0/0 FG a 1/1 PAT.

 K avizovanému bojkotu na Combine nakonec nedošlo. Zdá se totiž, že Putlerova válka ukončila světovou pandemii covidu. Od konce února o ní není ani vidu, ani slechu a podobně se k tomu postavila i celá NFL. S okamžitou platností, a to ještě před zahájením NFL Combine, totiž liga zrušila veškeré covidové protokoly. Draft, Training Campy, ale také samotné zápasy a veškeré akce okolo nich se tedy po dvouleté etapě opět vrací do normálu a od letoška tak nejspíš nebudou vyžadovány žádné očkovací pasy, testování a ani ochrana dýchacích cest u hráčů, personálu a ani u diváků.

 Když už jsme se lehce dotkli také té katastrofy, která se na Ukrajině odehrává, musím říct, jak mega moc pyšný na náš fanclub jsem. Celkem patnáct fans z Česka a Slovenska dalo své ruce, srdce a bankovní účty dohromady a společně s různými vzkazy jako “Na pomoc Ukrajině”, ”Za svobodu” nebo ”Putler je děv*a” vybrali krásnou částku dosahující celkem 7 841,54 Kč (asi 305€). Jak tedy bylo předem avizováno 10%, tedy 784,15 Kč (asi 30€) jde na činnost fanclubu a to nejdůležitější – v rámci našeho pátého #12s4Good projektu jménem Czech & Slovak Sea Hawkers z.s. věnujeme celkově 7 057,39 Kč (asi 275€) na účet SOS Ukrajina organizace Člověk v tísni. Jsem hrdý na to, že společně tvoříme modrozelenou fotbalovou rodinu s tak jedinečným dobročinným přesahem. Go Sea Hawkers! Go Seahawks! Slava Ukraini!

 Účty dělají přátele, a tak zde stručně shrnu hospodaření našeho fanclubu za kalendářní rok 2021. Výjimečně se budeme bavit jen o období od srpna onoho roku, neboť právě k 6.8.2021 Czech & Slovak Sea Hawkers z.s. vznikl. Vždy jsem říkal, že až “dojde na zúčtování”, budu plně transparentní v tom, co se s vašimi příspěvky děje, takže když už to posílám na finanční úřad, seznámím s tím rovnou i vás. Nakonec jste ve mě hned na začátku vložili důvěru, že to neshrábnu, nespakuju se a neodstěhuju se na Bahamy, takže vám to dlužím… Naše příjmy dosáhly částky ve výši 99 840,83 Kč (cca 3 874 €) a výdaje se zastavily na hodnotě 56 835,76 Kč (cca 2 206 €). Spolek tedy v kalendářním roce 2021 hospodařil s přebytkem 43 005,07 Kč (cca 1 669€). Celkově 16 056,66 Kč (cca 623 €), což na straně výdajů dělá krásných 28.3%, jsme darovali v rámci charitativních projektů #12s4Good. Kdyby byl zájem o nějaké detaily, směle se ptejte. Upozorňuji, že vzhledem k budoucím výročním zprávám o našem hospodaření je tato první značně zavádějící. Započítány do ní jsou totiž vyšší příjmy, neboť většina z nás v roce 2021 zaplatila členství na sezóny 2021 a 2022. Náklady pak dosahují vyšší částky díky tomu, že bylo nutné uhradit větší množství položek, než tomu bude průměrně v následujících letech. V konečném důsledku se však nemění nic na faktu, že jsme splnili dva hlavní finanční cíle, s nimiž Czech & Slovak Sea Hawkers z.s. v srpnu 2021 oficiálně vznikl. Zaprvé jsme přispěli a dále přispíváme hromadou peněz na různé dobročinné organizace a bohulibé činnosti. No a zadruhé lze s klidem konstatovat, i když započítáme nutné náklady na chod fanclubu, tak nám stále zbývá hromada peněz, abychom ty šťastnější z nás mohli za pár let vyslat přímo na Lumen Field do Seattlu. Gratulace, tohle je zásluha vás všech!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *