Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Postseason,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – QUARTERFINALS

 Tak se na to podívejme… Náš Thursday Night Football ruku v ruce se začátkem offseason mých Stoners a taky vánočním shonem, jehož součástí jsou i litry vaječného koňaku, zapříčinil, že jsem úplně zapomněl na to, že k vám mám určité povinnosti a že právě vrcholí boj o titul ve čtvrtém ročníku CSSH Fantasy League. No, a tak jelikož je pro mě překvapením, že mám dnes vůbec něco psát, bez nějakých řečí okolo se rovnou po hlavě vrhněme na to, kdo postoupil do nejlepší čtyřky v první i druhé lize… 

Ostrava Seahawks (#1) @ Světice Ostriches (#8)
final: 85.58 – 46.56
Buďme upřímní… Výsledek tohoto utkání není zrovna šokující zprávou. Překvapení v podobě účasti Pštrosáků ze Světic ve vyřazovací části končí svou pouť už ve čtvrtfinále, a to hned poměrně nelichotivým rekordem. Ostriches překonali o víc než 16 bodů tři roky starý all-time record GOATs v minimálním počtu skórovaných bodů v playoff zápase. Z vítězství se naopak raduje suverén základní části z Ostravy. Seahawks se mohou chlubit demolicí kola v podobě výhry o 39 bodů, a to navzdory matematice, která říká, že s tak nízkým počtem skórovaných bodů by se jim nepovedlo porazit žádného jiného ze šesti zbylých čtvrtfinalistů… Je to důvod k obavám? To ukáže už nadcházející match proti 2019 Champions. Statečný playoff run Ostriches je pak pro příští rok odměněn dobrým pocitem a #13 Draft pickem v kapse.

Jihlava Miners (#2) @ Dúbravka Hawks (#7)
final: 103.92 – 115.04
Tak na tenhle zápas jsem se vážně těšil. Miners, kteří se po tříletém marném snažení konečně probojovali do playoff, a to tak, že ve velkém stylu, a proti nim vítězové Fantasy Super Bowlu I, kteří zdánlivě ztracenou sezónu přetavili až v účast v postseason. Tohle čtvrtfinále nakonec skutečně nabídlo nádherný, poměrně těsný zápas, který by nejspíš dopadl úplně jinak nebýt WR Justina Jeffersona, jehož Griddy Show byla pro tento týden oceněna 30.30 fantasy points a v případě Hawks také vstupenkou mezi nejlepší čtyřku týmů letošní Fantasy League. Miners tak navzdory ročníku, který od začátku sliboval úspěšný konec, končí už ve v prvním týdnu playoff a jako konečné rozhřešení tohoto ročníku už na ně zbyl jen #16 Draft pick. Naopak Dúbravka potvrzuje pravidlo, že alespoň jeden #7 nebo #8 seed tým se dosud každý rok probojoval až do semifinále. Hawks se v zápase o účast v The Game utkají proti obhájcům titulu, a tak žádné lážo plážo se zrovna čekat nedá.

Zbrojovka z Brna (#3) @ High Tatras GOATs (#6)
final: 104.64 – 108.24
Třetí nejtěsnější z dosavadních pětadvaceti historicky odehraných playoff games. Tak to byl souboj mezi brněnskými šampiony z roku 2020 a obhájci loňského titulu z Vysokých Tater. Hlavním strůjcem tohoto vítězství se stal RB Christian McCaffrey se ziskem 25.80 bodů, který tak nakonec vyprášil kožich nejen našim Seahawks během TNF, ale i Zbrojovce v tomto čtvrtfinále. Brnu už na dovršení zázračného obratu nestačil ani nadprůměrný výkon RB Aarona Jonese a K Matta Gaye během MNF. Historicky vůbec první playoff souboj týmů, které už poznaly ten pocit, jaké je zvednout nad hlavu titul pro vítěze, skončil nádherným dramatem, z něhož si Zbrojovka odnáší #15 Draft pick a manažer GOATs pak stále žijící šanci na to, aby se stal vůbec prvním člověkem v historii Czech & Slovak Sea Hawkers, kterému by se podařilo úspěšně obhájit titul v jedné ze dvou našich největších, dlouhodobě pořádaných soutěží.

Vrbica Alligators (#4) @ Cibulka Seahorses (#5)
final: 101.34 – 115.54
Ani 32.74 bodů nejlepšího hráče kola, jímž byl QB Patrick Mahomes, nedokázal pro franchise Alligators vybojovat vůbec první playoff W v historii. Na hráče s 11ti a méně body totiž Seahorses prohráli propastným rozdílem 3-7, což je nakonec hlavním důvodem toho, že stejně jako tomu bylo v letech 2020 a 2021, tak ani semifinále sezóny 2022 nezůstane bez účasti Cibulky. Ti se tak společně s High Tatras stávající vůbec prvním týmem, jehož jméno v průběhu zatím odehraných čtyř sezón můžeme už potřetí najít mezi účastníky semifinále. Je ale možné také to, že se Seahorses stanou historicky prvním týmem, který se Fantasy Super Bowlu zúčastní už potřetí? A pokud ano, přiblíží se na jednu jedinou prohru k nechvalně proslulé sérii Buffala Bills z let 1990-1993, kdy si v nejdůležitějším zápase roku připsali čtyři prohry ve čtyřech po sobě jdoucích letech? Narozdíl od toho, že v Draftu 2023 berou Alligators #14 pick, se tohle dozvíme až v nadcházejících dnech a týdnech.

SEMIFINÁLE 2022:
Ostrava Seahawks (#1) vs. Cibulka Seahorses (#5)
High Tatras GOATs (#6) vs. Dúbravka Hawks (#7)

2. LIGA
Již před dvěma týdny jsme věděli jména dvou nejhorších týmů letošního ročníku, kteří pro sezónu 2023 sestupují do druhé ligy. Jsou jimi Kamnati Turtles (#1 draft pick) a Herink’s Pardubice (#2 draft pick). Stále však neznáme dvojici, která ve dvacetičlenné první lize zaujme jejich místa. Teď už ale víme, které čtyři týmy si to o tyhle dvě místa rozdají. Jako #1 seed jde do playoff Nitra Hawks, jež v rozhodujícím semifinále narazí na překvapení této vyřazovací části, za které lze rozhodně označit Teplice Birds. Ve druhém semifinále, jehož vítěz poputuje rovnou do první ligy, na sebe narazí Hradiště Armorers, jimž se závěr regular season náramně povedl, proti Sešívaným ze SNP, kteří měli naopak lepší první polovinu sezóny. V tomto matchupu o vše se pravděpodobně dá čekat ukrutná bitva…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *