Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 10

 Do konce základní části historicky páté sezóny CSSH Fantasy League chybí oběma našim ligám odehrát už jen čtyři kola. Neskutečný počet hned osmi týmů s recordem 4-6, které mají prakticky stejně daleko jak k playoff, tak i k sestupu, pouze ukazuje na nesmírnou vyrovnanost letošního ročníku. Ve druhé lize se pak souboj o dvě postupová místa teprve jen rozjíždí… Jak zápasy právě proběhlého kola vypadaly v praxi? 

Wierzbica Stoners* (5-5) vs. Světice Ostriches (4-6)
final: 89.44 – 68.32
 Ačkoliv skórovaný počet bodů není zrovna žádná hitparáda, Stoners si v superdůležitém Wild West souboji připisují čtvrtou výhru po sobě a otáčejí tak svou bídně rozjetou sezónu naruby. Z recordu 1-5 a boje o setrvání v první lize je rázem regulérní snaha o přerušení dvouleté absence účasti v postseason. Za výhrou stojí hlavně trojice RB Austin Ekeler, WR Tyler Boyd a RB D’Onta Foreman s krásným ziskem 58.40 bodů. Ostriches naopak musejí po Brně zkousnout další hořkou pořážku také s Wierzbicou a je jasné, že skrze pět hráčů s maximálně šesti body v důležitých divizních matchupech cesta do postseason nepovede.

Ostrava Seahawks (6-4) vs. Pardubice 95ers* (4-6)
final: 116.10 – 93.40
 Za výhrou stálo především duo týmových lídrů WRs CeeDee Lamb a Brandin Cooks, jejichž celkových 71.80 bodů z nich tentokrát udělalo druhého, respektive čtvrtého nejlepšího hráče celého tohoto kola. Loňští vítězové základní části a poražený tým Fantasy Super Bowlu IV z Ostravy se tedy v North Division jako jediní vydali na stíhací jízdu za dosud suverénními Puntriots. Aktuální #7 seed by Seahawks nasměroval do postseason také letos. Zda se jim to však podaří, to je věc jiná. Na druhé straně Pardubice se celý rok potácejí na velmi nebezpečných pozicích a Damoklův meč sestupu tak nad nimi visí prakticky už od půlky září.

Prague Puntriots (7-3) vs. Prague 6ers (4-6)
final: 87.00 – 107.82
 Jediný tým, který své divizi vládne již od season kickoffu, nedokázal ovládnout také druhé letošní pražské derby proti 6ers a padá tak na #3 seed. Napříč prohře se zdá, že Puntriots po jednoleté pauze pravděpodobně směřují vstříc playoff. Na druhé straně pro 6ers se jedná o veledůležité přerušení pětizápasové série proher a útěk od bezprostředního ohrožení sestupem. Zároveň jsou však čtyři kola před závěrem základní části jediným týmem první ligy, který již vypotřeboval svých 20 free agency moves. Bude při nich stát štěstí a udrží se v elitní společnosti nejlepší dvacítky nebo je čeká sestup? 

Hodkovičky Hawks* (4-6) vs. Olomouc Attys (7-3)
final: 70.56 – 111.06
 Kromě Puntriots a Zbrojovky je Attys jediným dalším týmem, který má letos na svém kontě alespoň sedm výher. Olomouc si tentokrát v druhém nejjednoznačnějším utkání týdne bez problémů poradila s Hodkovičkami a po dvoutýdenní pauze se vrací zpět na #2 seed. Jisté je, že vše mají nyní ve svých rukách. Pro Hawks je naopak současné 16. místo letošním nejhorším umístěním a věci pod kontrolou nemají ani zdaleka. Pokud ještě budou chtít pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích, budou muset kromě silného finiše na svou stranu získat i trochu štěstěny. Do toho si za nenasazení aktivního running backa připisují i první strike.

Vrbica Alligators (5-5) vs. Oderberg Minions (3-7)
final: 175.46 – 99.84
 Dnes se jistě na vrbické návsi na počest obecních hrdinů Alligators vypila nejedna láhev archivního vína… Přes 175 bodů je čtvrtým nejvyšším bodovým ziskem v historii CSSH Fantasy League, což je samo o sobě obdivuhodné. Na soupisce Alligators najdeme dva ze tří nejlepších hráčů tohoto kola. Jen WR Keenan Allen a QB Dak Prescott přispěli ziskem 78.36 bodů, což by v tomto týdnu samo o sobě stačilo k porážce hned čtveřice ligových týmů. Vrbica se tak z recordu 1-5 vyšvihla až těsně pod hranici zajišťující playoff, zatímco tým Oderbergu nemohl se svým pomalým poklesem až na sestupová místa nic moc udělat. Pokud to chtějí změnit, bez čtvrté výhry roku to jistě nepůjde…

Slavoj Jesenice (4-6) vs. Gánovce Neanders** (6-4)
final: 65.60 – 79.92
 Nejnižší počet skórovaných bodů napříč celou ligou a díky třem prohrám v řadě také mezi prsty pomalu se rozpadající sezóna – to jsou aktuální trable Jesenic. Dokonale tohoto zaváhání využily Gánovce, které se tak sice stále těsně, ale od weeku 4 velice vytrvale drží playoff pozic. Kromě RB Alvina Kamary s 18.50 se tak stalo díky mistrnému tahu GM Neanders, po jehož velkém kroku jsem před týdnem volal. Gánovce do svého týmu skrze free agency přivedli QB Zacha Wilsona a jeho téměř přesně rozhodujících 13.92 bodů nakonec hezky ilustruje tenkou hranici mezi úspěchem a selháním ve Fantasy.

Teplice Birds (4-6) vs. Jihlava Hornets (6-4)
final: 76.28 – 97.58
 QB Josh Allen navzdory nepřesvědčivému výkonu, a také díky bye weeku Dolphins, převzal od WR Tyreeka Hilla žezlo pro dosavadního lídra letošního Fantasy MVP. No a právě Josh Allen se společně s dvojicí WR Tyler Lockett a RB Antonio Gibson nejvíce zasloužil o výhru Jihlavy v tomto East Division matchupu. Dopady výsledku jsou pro oba týmy drastické. Zatímco pro Hornets se schyluje k souboji s GOATs o divizní titul, Birds byli po třízápasové sérii výher pravým hákem tvrdě sraženi zpět na zem, kde čelí nepříjemné realitě proklatě blízko nacházející se čáry sestupu zpět do druhé ligy.

High Tatras GOATs (6-4) vs. Dúbravka Hawks (4-6)
final: 97.20 – 110.94
 Absolutní zvláštností desátého hracího týdne se stal fakt, že jsme nezažili žádné one-score games. Drama mezi dvěma bývalými slovenskými Fantasy League Champions, které skončilo rozdílem o 13.74 bodů, se tak ve skutečnosti stalo nejtěsnějším zápasem weeku 10. Obhájci titulu z Dúbravky se nyní se dvěma výhrami po sobě rázem dostávají z toho nejžhavějšího sestupového pásma. Na druhé straně 2021 Champions z Tater sice aktuálně berou #4 seed, ale zároveň ztrácejí jednozápasové vedení v čele divize a celá East Division se tím pádem náramně zamotává.

Bazališek Ostrava (3-7) vs. Zbrojovka z Brna (8-2)
final: 94.82 – 114.08
 Souboj prvního týmu tabulky s tím úplně posledním měl předem jasného favorita. Ačkoliv je pravda, že Bazališek předvedl sympatický, solidní a přinejmenším průměrný výkon, na 2020 Champions z Brna to jednoduše nestačilo a tak či onak je z toho poměrně jistá dvacetibodová záležitost. Zbrojovka tedy bere šestý win za sebou, třetím týdnem po sobě vládne celé lize a zjevně dává všem jasně vědět, že tři roky starý titul není zamýšlen také jako ten poslední. Bazališek naopak neopouští poslední pozici a jelikož je i nejhůře skórujícím týmem ligy, vypadá to, že pro záchranu v první lize potřebují vyhrát minimálně dvě z posledních čtyř utkání.

Sešívaní ze SNP* (4-6) vs. Cibulka Seahorses (6-4)
final: 94.32 – 132.84
 Sešívaní, kterým se loni podařilo ovládnout celou druhou ligu, ztrácejí velice slibně rozjetý start letošní sezóny a díky čtyřem prohrám v řadě se propadají, a to už poměrně značně pod hranici zajišťující účast v playoff. Tentokrát si na nich jednoznačně pochutnali divizní rivalové Seahorses, kteří se pokoušejí o svou již čtvrtou účast v ligové TOP 4 za poslední čtyři sezóny. Podaří se jim tam dojít jen se čtyřmi prohrami? Bude z toho letos vůbec nějaká postseason? Nebo konečně přijde ten vytoužený titul? S jistotou lze říci, že zatím je z toho velmi nadějný #5 seed.

2. LIGA
 Týmy Vlčkovce Wolfs a Jehnědská SeaSparta jsou pravděpodobně už jen týden či dva od zajištění si účasti v playoff, v němž stačí dvakrát zvítězit a vstupenka do první ligy pro sezónu 2024 je Vaše. Druhý jmenovaný tým je však jedním ze dvou mužstev, které už vypotřebovalo všechny své možnosti poohlížet se po posilách na free agency marketu. Zda se jim tato taktická chyba vymstí stejně jako loni týmu Nitra Hawks, to se ještě uvidí. Zajímavý je rovněž vzestup týmu Znojemská Bramboračka, který se z recordu 2-3 dostal až na nýnější #5 seed celé ligy. Většina týmů ještě nemá nic jisté. Naopak na druhé straně tabulky to vypadá, že mužstva Espresso Žebětín a Nitra Hawks už mohou na playoff asi zapomenout, a že si to mezi sebou spíš rozdají o druholigový #3 Draft pick příštího roku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *