Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2021,  Uncategorized

DLOUHOLETÁ SMLOUVA PRO JAMALA

 Pár hodin poté, co jsme se tady včera velmi lehce tohoto tématu dotkli, došlo konečně po měsících “tahanic” ke shodě našeho týmu s Jamalem Adamsem (na fotce) a hlavní příběh letošní offseason se tak konečně dočkal svého šťasného konce. All-Pro safety (a taky linebacker, pass rusher a kdyby to chtěl hecnout, tak možná i quarterback nebo kicker) Jamal Adams podepsal se Seahawks novou, čtyřletou smlouvu, která jej na PNW udrží až do konce sezóny 2025. Díky tomuto kontraktu si včetně všech bonusů může přijít až na $72M, přičemž $38M z této částky je plně garantovaných. Projekce průměrného ročního platu Adamse tak nyní činí $17.5M, čímž se v žebříčku nejlépe placených safeties historie dostal o celých $2.25M před dosavadního lídra Justina Simmonse z Denveru Broncos.

 Adams byl původně jako šestý pick NFL Draftu 2017 vybrán týmem New York Jets, s nímž jsme Adamse před loňskou sezónou vyměnili za dva naše first-round picky, jeden third-round pick a safetyho Bradleyho McDougalda. Od té doby se Adams nespočetněkrát vyjádřil, že je šťastný, že je konečně součástí winning-teamu, který reálně hraje o playoff a toto své nadšení vkládá rovněž do svých on-field výkonů. Loni tento svůj vděk přenesl na trávník v podobě výkonu, který jsme za 101 let ligy ještě neviděli. Jeho 9.5 season sacks je v historických tabulkách zapsáno jako nový NFL record pro defensive backa a my se můžeme jen domnívat, na jakém čísle by se tento počet zastavil, kdyby Jamal nezmeškal čtyři zápasy skrze zranění. Celkově 3x Pro Bowl, 1x First-team All-Pro a 2x Second-team All-Pro – to je vizitka Jamalovy čtyřleté kariéry. Ano, pass coverage je slabší, než by tomu odpovídalo, ale zlí jazykové (třeba na NFL.cz, kde je jediný oficiální NFL fanclub v ČR a SR cenzurován a nemůže ta negativa přebít hypem) by si měli uvědomit, že Adams není obyčejný safety. Ukažte mi totiž jiného safetyho, který blitzuje 98x ve 12 utkáních. Jasně, neukážete… 🙂

 Jsou dva výběry v NFL Draftu okolo 20.-25. místa a $70M k tomu adékvátní cenou za Jamalovy služby? Dokud z toho nebude prsten v Super Bowlu, tak se o tom stále můžeme dohadovat a koukat na to z různých stran pohledu. Dvě věci jsou však skálopevně dané… Zaprvé: V celé historii NFL nenajdeme lépe placeného safetyho, což se rozhodně nestane jen tak náhodou. Zadruhé: Když se na to podíváme s trochou nadhledu, tak pouze čtveřice Khalil Mack (CHI), Darius Leonard (IND), Fred Warner (SF) a Bobby Wagner (SEA) jsou momentálně lépe placení libackeři než Prezident Mal.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *