Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Uncategorized

DOTAZNÍK ANEB JAK SI VEDEME

 Před třemi týdny jsem všem členům fanclubu na mail poslal dotazník. Zde přináším jeho slíbené vyhodnocení a souhrn toho, co jsme se z něj dozvěděli. Všem děkuji za spolupráci a z jiného soudku přátelsky připomínám, že už jen do zítřka lze tipovat přílet Arana do hnízda ve Walesu a uzavírá se také první kolo tipování prvních pěti picků letošního Draftu. Vítězové jednotlivých soutěží si přijdou na parádní Seahawks a Sea Hawkers ceny! Kdybyste mě pak chtěli odměnit, také už jen do zítřka pro mě můžete hlasovat v anketě Sea Hawker of the Year 2021.

 • Aktuálně máme 82 členů. Dotazník jsem poslal všem 78 plnoletým členům a vrátilo se mi jich 52. Účast tedy byla krásných 66.7%. Slušný vypovídající vzorek.
 • Na zeštíhlení Rady z pěti členů na tři jsme se v rámci samotné Rady shodli jednohlasně pěti hlasy ku žádnému. V rámci dotazníku s tímto postupem souhlasilo 61.5% z vás, 27% dotázaných se vzdalo práva hlasovat a nesouhlasilo pouze 11.5% hlasujících. Od této offseason tedy dojde ke snížení počtu členů Rady na tři. Pozice Regionálního zástupce pro ČR a Regionálního zástupce pro SR budou zrušeny. Rada se bude nově skládat z trojice postů Prezident, Pokladník a Tajemník. Jediná kandidátka, jíž je má drahá žena, tedy bude 24.dubna na online Členském sněmu symbolicky volena na pozici Tajemníka, nikoli na Regionálního zástupce pro ČR, kam původně kandidovala.
 • Do Rady stoprocentně nebude nikdy chtít kandidovat 13.5% z vás a dost pravděpodobně se do Rady nebude hlásit ani dalších přesně 50% fanclubu. Celkem 19.2% pak neví. Tyto výsledky jasně podporují snížení počtu členů Rady, na němž jsme se domluvili. Zároveň však 11.5% svou kandidaturu někdy v budoucnu nevylučuje a 5.8% z vás deklaruje, že se se jednou bude do Rady stopro chtít dostat. Dohromady těchto 17.3% fanclubu deklaruje, že alespoň občasné volby by měly v budoucnu v nějaké formě existovat.
 • Když jsem se vás ptal, jak často by se měly samotné volby konat, tak celkem 48.1% tvrdilo, že volby by se měly konat pouze v případě, kdy někdo projeví zájem do Rady kandidovat nebo naopak z Rady odejít. Přesně 50% pak hlasovalo, aby se volby konaly pravidelně. Z této poloviny fanclubu bylo 7.7% pro každoroční volby, 53.8% pro volby jednou za dva roky a 38.5% pro volby jednou za tři roky. Jednomu hlasujícímu (1.9%) je to celé fuk. Vzhledem k tomu, jak byly vaše odpovědi na tuto otázku vyrovnané a jelikož žádná možnost nezískala podporu nadpoloviční většiny, definitivně rozhodneme až 24.dubna hlasováním na schůzi Členského sněmu. Výsledek bude následně zahrnut v aktualizovaných stanovách spolku.
 • Jsem moc rád, jak ve fanclubu vnímáte faktor “cena/výkon”. 53.8% hlasujících tvrdí, že na to, kolik na členských příspěvcích zaplatí, získává a má šanci získat mnohem víc. Celkem 40.4% tvrdí, že výše členských poplatků plně odpovídá tomu, co dostává nazpátek. Asi 5.8% z vás tohle vůbec neřeší a je jim to fuk. Nejdůležitější pro mě však je, že se nenašel vůbec nikdo, kdo by měl pocit, že za své členství platí neúměrně mnoho oproti tomu, co získá nebo má šanci získat. Díky, že to takto cítíte! Od začátku jsem se snažil to takto nastavit a očividně se povedlo.
 • Vaše známkování jako ve škole ukázalo, že 61.5% z vás nevidí v ničem jedinou chybičku a vše ohodnotilo jedničkou. Pokud odhlédneme od Fantasy a RoadTrip Cupu, jichž se logicky účastní jen menší část z nás a není to tak úplně Seahawks téma, maximálně do známky “chvalitebný” se ve všech kategoriích vlezu v případě 94.2% z vás. Jedná se o širokospektré vyjádření podpory drtivé většiny našich členů a já si toho neskutečně vážím. Děkuji vám! I tak je zde pár jednotlivců, kteří svými známkami 3-5 u některých bodů dávají najevo, že bych mohl něco zlepšit. Pokud je zájem, prosím, aby mě tito fans kontaktovali s konkrétními výtkami nebo aby případně avizovali, o jakém bodě by se na Členském sněmu mělo hlasovat. Měnit fungování fanclubu je v možnostech každého z nás.
 • Sraz 2022 se uskuteční při prvním zápase Seahawks nové sezóny, jehož kickoff bude v 19 hodin. Pokud sečteme hlasy pro “ano, určitě se zúčastním” a “ano, pravděpodobně se zúčastním”, Brno získalo 75% hlasů, Ostrava 53.8% hlasů a Bratislava 50% hlasů. Pokud naopak budeme sčítat odpovědi “ne, určitě se nezúčastním” a “ne, pravděpodobně se nezúčastním”, pro Ostravu bylo 42.3% hlasů, pro Bratislavu 38.4% hlasů a Brno jen 13.5% hlasů. Dle vašeho hlasování tak lze jednoznačně konstatovat, že druhý sraz Czech & Slovak Sea Hawkers se odehraje v srdci Moravy – v Brně. Pokud pro mě máte tipy na konkrétní podniky, sem s nimi. Pár jich mám v rukávu, ale třeba mi rozšíříte obzory.
 • Ohledně Fantasy League odpovědělo 15 lidí, že se stopro zúčastní. Dalších 7 lidí se nejspíš zúčastní a stejný počet ještě neví, zda bude mít zájem. Plus, pozor, pět lidí, kteří s námi ligu hráli a o nichž jsem přesvědčen, že by rádi pokračovali, dotazník nevyplnili. Znamená to tedy, že dříve diskutovanou druhou ligu stoprocentně otevřeme. Je jen otázkou, jak ji naplníme. O tomto blíže až v srpnu, jakmile bude tohle téma aktuální.
 • S aktualizací webu mi není nikdo schopen pomoct, takže tedy bohužel, ale naše 1.0 verze webu seahawks.cz bude v tomto formátu a rozhraní pravděpodobně pokračovat i nadále.
 • Celkem 71.2% hlasujících říká, že určitě nebo pravděpodobně se zúčastní historicky první online schůze Členského sněmu. Více než třetina z tohoto počtu deklaruje svou účast slovem “stopro”. Tak se tedy vidíme a slyšíme 24. dubna od 20:30h. Odkaz vám na připojení vám přijde na mail pár minut předem. Připravte si otázky, body k hlasování a cokoliv jiného, co byste s ostatními 12s rádi probrali. Těším se!
 • Zhruba 80-85%, tedy jasná většina, nevidí prakticky v ničem problém a nic by neměnila. Tohle je dost silný mandát… Díky. Každopádně kdyby něco, kdykoliv dejte cokoliv vědět. 🙂

Některé vaše poznámky a má reakce k nim.

 • Otevřít Fantasy League a další soutěže i pro členy mimo fanclub. To určitě ne. Členskými příspěvky se v CSSH skládáme mj. na ceny do soutěží a proto jsou tyto soutěže otevřeny striktně jen pro ten stejný okruh lidí. Tohle rozhodnutí lze změnit pouze hlasováním Členského sněmu.
 • Sestupovat by měl jiný počet lidí. Uváděli jste 1, 4 a 5. Během sezóny 2021 jsme se v rámci Fantasy shodli, že sestupovat budou dva týmy. 50% tehdy hlasovalo pro dva týmy, 41.7% hlasů bylo pro jeden tým a 8.3% hlasů bylo pro čtyři týmy. Toto hlasování můžeme v srpnu zopakovat s tím, že případná změna vejde v platnost od sezóny 2023.
 • Nechci v následujícím Draftu pickovat na určeném místě. Během sezóny 2021 jsme se v rámci Fantasy v poměru 53% ku 47% shodli, že pořadí na Draftu bude určeno podle pořadí v minulém roce a ne náhodně. Toto hlasování můžeme v srpnu zopakovat s tím, že případná změna vejde v platnost od sezóny 2023.
 • Dejme nějaké menší ceny i v případě druhé ligy. Cenou pro nejlepší v druhé lize je postup do první ligy, kde se hraje o podepsané předměty. Nedává smysl, aby vítěz druhé ligy něco dostal a hráč, který je v součtu obou lig o 18 míst před ním a dostane se do semifinále první ligy, vyšel s prázdnýma rukama.
 • Zúžit ligu na 16 týmů. Já osobně bych nikdy neotevíral druhou ligu, pokud by ta první šla rozšířit a vlezli by se do ni všichni zájemci z našich řad. Takhle to ale bohužel nejde a tak jsem jednoznačně pro, aby o titul a hlavní ceny mohl každoročně soutěžit co nejvyšší počet z nás. Zúžení ligy by logicky znamenalo rozšíření druhé ligy, kde jde “jen” o postup.
 • Neuzavírat ligu, nebudovat dynastie, nechat každý rok se přihlásit nové lidi. Tak přesně tomuto se snažím letos již čtvrtým rokem vyhnout. Celá naše soutěž by tím přišla o historii a řád, který se tomu snažím dát a společně s vámi jej ladit. Pokud by se našlo více lidí, kteří by rádi zúžili ligu nebo absolutně přerušili jakoukoliv její návaznost a pravidelnost, je třeba vyvolat hlasování.
 • Neřešit Tipovačku a další soutěže skrze komentáře pod příspěvkem na FB. Každý tip v Tipovačce i v jiných soutěžích lze řešit i mailem na prezident.sea@gmail.com. Více než 95% z nás však používá facebook jako hlavní médium a se mnou komunikuje prakticky pouze skrze něj. Tento fakt jen potvrzuje to, že mailovou možnost skoro nikdo nevyužívá a dokonce o ní mnohdy ani neví.
 • Bodla by nějaká skupina na Whatsappu či jiných platformách pro komunikaci mezi členy. Rozšíření naší působnosti na další sociální sítě a jiná média se chystá už brzy. Stay tuned!
 • Bylo by fajn kdyby se do charitativních akcí mohli více zapojovat členové fanclubu. Můžou. Od začátku tvrdím, že budu rád za jakýkoliv tip, kde a jak bychom jako CSSH mohli šířit dobro. Zatím ani jeden takový tip nedorazil, ale až nějaký budeš mít, rozhodně mi ho naservíruj.
 • Zorganizovat i jiné akce než sraz jen jednou ročně a vyrazit společně na fotbal do Londýna nebo Mnichova. Uvítám jakékoliv návrhy a iniciativy na organizování společných aktivit, pokud takové někdo má. Na zápas NFL v Evropě bude fanclubem organizován výlet pouze v případě, že v něm nastoupí Seahawks. V takovém případě lze očekávat také soutěže o vstupenky na utkání. V případě utkání jiných týmů opět uvítám návrhy nějaké organizační iniciativy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *