Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Uncategorized

DUBNOVÉ STŘÍPKY

 Jako komunita fans jste absolutně neuvěřitelní! A tentokrát to ani náhodou netvrdím bez nějaké hlubší souvislosti… Opět jste totiž dokázali něco, co se před rokem zdálo být zcela nemyslitelné. Díky silnému hlasu mnohých z vás, který byl zaslechnut až na druhé straně světa, figuruje moje jméno mezi pěticí finálových nominací na ocenění Sea Hawker of the Year 2021! Say whaaat?! Dámy a pánové, je to pro mě neskutečná čest a jen stěží dokážu slovy vyjádřit, jak si této nominace vážím. Byl to dlouhý, náročný rok, kterému nijak nepřidala slabá sezóna Seahawks a následná offseason rošáda na soupisce, ale pokrok, kterého jsme dosáhli jako celek, nám nikdo nesebere. Jste skvělí, že jste se do toho společně se mnou vrhli po hlavě a myslím, že terminologií Příběhu hraček míříme pouze jedním směrem – do nekonečna a ještě dál! Ve finálovém hlasování o SHOTY 2021 disponuje každá Chapter jedním hlasem a pokud tedy budete souhlasit, jménem fanclubu odešlu finálový hlas v můj prospěch. Kdo ví, třeba se tak rozhodnou i další sekce Sea Hawkers v jiných částech světa… Už teď je však jisté, že naše ČeskoSlovenská buňka je skutečně mnohem větší a silnější, než bychom se mohli skromně domnívat, a také že skutečnost, aby ocenění pro nejlepšího Sea Hawkera roku mířilo do Evropy, není ani náhodou žádné sci-fi. Protože “Why not you”, že jo? Ještě jednou děkuji všem!

 Aran do Walesu stále nepřiletěl. Majestátní samec orlovce říčního, kterého náš fanclub na dálku adoptoval, si letos dává na čas. Ani my, ani Národní park Snowdonia se však stále nevzdáváme nadějí na jeho šťastný přílet. Koneckonců když v roce 2015 přiletěl nejpozději, psal se dokonce už poslední dubnový den. Každopádně dva členové našeho fanclubu tipovali datum Aranova letošního příletu na 5. dubna, přičemž nikdo z nás netipoval pozdější termín. Z toho vyplývá, že upgrade letošního membership packu s parádními fotbalovými cenami o nějakou tu položku si připisuje dvojice David Szotkowski a Kuba Špatenka. Ave já a Kubovi dvojnásobné gratulace, neboť se mezi vítěze zařadil v tipech jak u Mrs. G, tak i teď v případě Arana, což z něj prakticky dělá ornitologa profesionála. Další šance na výhru skýtají třeba Draft Challenge nebo RoadTrip Cup, tak je nezapomeňte využít…  

 Do startu offseason aktivit na VMAC zbývá našim Seahawks 11 dní a do Draftu chybí už jen tři týdny. Jisté tedy je, že článek nebo články takzvaného mock draftu se nezadržitelně blíží. Ještě než se tak ale stane, stručně se zmíním také o dalších věcech, které se na Tichomořském Severozápadě udály. Bobby Wagner (na fotce on, ale taky já, když jsem se dozvěděl o své nominaci) se v Pat McAfee Show rozpovídal o jeho důvodech odchodu do Rams. Z rozhovoru vyplynulo, že Seahawks se snaží o vytvoření týmu mladých hráčů s nízkým cap hitem, tedy podobného tomu, který vyhrál Super Bowl XLVIII a že v něm tedy pro drahé hvězdy typu Bobbyho a Russe dále není místo. Zároveň však znovu uvedl, že Seahawks s ním tento odchod, bohužel, předem nijak nekonzultovali. Tým Rams si pak vybral skrz blízkost k jeho domovu (rodinu má v Utahu a sám se narodil v Los Angeles), protože jsou to obhájci Lombardi Trophy a také protože se sám nemůže dočkat dvou zápasů ročně proti Seahawks, v nichž slíbil, že rozhodně nebude zticha. Z dalších zpráv už jen stručně v krátkých větách. Údajně proběhne setkání quarterbacka Cincinnati Bobcats Desmonda Riddera a managementu Seahawks, což by mohlo napovídat, že se rýsuje scénář, kdy jej jako pick #40 nebo #41 plánujeme vybrat. Den poté, co NFL nařídila, aby týmy do svého coaching stuffu povinně najímali nejméně jednoho člena z řad etnické menšiny, Pete Carroll na setkání general managerů a head coachů NFL řekl, že situace se musí začít měnit shora. Narážel tak na fakt, že ačkoliv mezi hráči najdeme 70% Afroameričanů, tak NFL má aktuálně pouze jednoho head coache s tmavou barvou kůže a že ve 102 let dlouhé historii NFL nikdy žádný tým nevlastnil černoch. Jak že je to s tou rybou, která smrdí od hlavy…? A nakonec zmíním, že Penny zůstane s námi. Nemyslím tím však running backa Rashaada Pennyho, o jehož kontraktu jsme si říkali již dřív, ale wide receivera Pennyho Harta, jehož nová jednoletá smlouva má hodnotu $895k, tedy za hubičku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *