Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Preseason,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Uncategorized,  Zápasy

FOTBAL JE ZPĚT

 Jeden cyklus událostí končí a jiný zase začíná. Hráči napříč NFL vylezli z posiloven a vyrazili zpět na hřiště! Zatím se jedná pouze o tréninkové plochy, ale každá nová sezóna skutečně začíná až s Training Campem, což je také případ našich Seahawks! A tak ačkoliv je červenec možná nejnudnějším měšícem v celém fotbalovém kalendáři, se začátkem společných předsezónních aktivit toho stojí za zmínku víc než dost. Tak se pohodlně usaďte, tenhle souhrn bude jízda. Naše čtvrtá společná sezóna může odstartovat…

 Už samotný příjezd hráčů na Camp často vzbuzuje pozornost. Mezi našimi borci, řekl bych, nejvíce zaujal tight end Will Dissly (na fotce), jehož metamorfóza ve skutečného strýčka Willa byla letos zdárně dokončena. V rámci hráčů ostatních týmů praštil do očí Aaron Rodgers, který byl k nerozeznání od Nicolase Cagea v devadesátkovém filmu Con Air nebo C.J. Uzomah, jehož tričko s vyobrazením Zacha Wilsona jako muže roku na obalu časopisu Time odkazoval na nedávné zvěsti, že to táhne se Stiflerovou mámou.

 Na náš Training Camp dorazil celý tým aktuálně čítající 88 hráčů, a to včetně DK Metcalfa. Ten sice do VMAC přijel, ale dění na hřišti se nijak neúčastnil. Důvodem je stále neuzavřená dlouhodobá smlouva, o níž se obě strany snaží po většinu letošní offseason. DK by měl letos vstupovat do posledního roku svého rookie kontraktu, díky němuž by mu to mělo hodit $4M, ale on rád by se sám viděl podepsán na další 4 roky za $100-120M. Kdy a zda k dohodě dojde zatím nemůže nikdo říct s jistotou, ale vzhledem k datu v kalendáři, už na výsledek jistě nebudeme muset čekat nijak extra dlouho. Napříč NFL není Metcalf jediným, kdo na Camp dorazil, ale o účasti se hovořit nedá. Stejně tak se řeší ještě spor WR Deebo Samuel vs San Francisco 49ers a S Derwin James vs Los Angeles Chargers.

 Start Training Campů na konci července rovněž znamená, že příštím měsícem bez fotbalu bude až březen 2023. Ach, jak líbezně to zní… Co nevidět totiž začne také třízápasový preseason program. Ten letošní se pro nás skládá ze zápasů v Pittsburghu (14. srpna), doma s Chicagem (19. srpna) a v Dallasu (27. srpna). Vše ale vypukne už dřív. Již 5. srpna se Jacksonville Jaguars a Las Vegas Raiders střetnou v klasické Hall of Fame Game v Cantonu, ve státě Ohio, kde se bude uvádět také Pro Football Hall of Fame Class roku 2022. Oh baby, football is coming…

Těmi, kteří se už ale letošního Training Campu nezúčastní, jsou Chris Carson a K.J. Wright. Jako blesk z čistého nebe přišly ve dvou dnech zprávy, které bez pochyb zasáhly každého z nás. Chris Carson, perla sedmého kola Draftu 2017, jako mnoho running backů před ním doplatil na zranění hlavy a krku. Již tři roky se mu vracely problémy s nedoléčeným krkem, jeho tři obratle museli dokonce operativně spojit a zpevnit a jelikož zdraví je nejdůležitější, Chris byl přinucen pověsit kopačky na hřebík. Seahawks to samozřejmě nenechali jen tak a oficiálně jej propustili na základě nesplněných fyzických testů, což Chrisovi dovolí inkasovat asi $2M, o které by v případě obyčejného propuštění přišel. Hezké gesto. No a když jsme u dojemných gest, jedno takové se zrodilo také mezi Seahawks a K.J. Wrightem. Náš linebacker z let 2011-2020, Super Bowl XLVIII Champion, Pro Bowler a oblíbenec minimálně desítek tisíc fanoušků se zastavil v Seattlu, aby s našim týmem podepsal jednodenní smlouvu a do fotbalového důchodu odešel jako Seahawk. Při podpisu ukáply i slzy. Pokud se něco podobného v budoucnosti nestane v případě Russella Wilsona nebo Bobbyho Wagnera, a kdyby to tak nebylo, upřímně bych se tomu divil, K.J. byl včera posledním hráčem na naší soupisce, který se podílel na vítězném Super Bowlu. Chrisi, Kejdžeji, od srdce děkuji za všechny chvíle a vzpomínky, které jste kdy týmu Seahawks a komunitě 12s věnovali. Once a Seahawk, forever a Seahawk!

 Jsou však i takoví, kteří se nezúčastní již nikdy ničeho. Ve věku pouhých 43 let zemřel účastník Super Bowlu XL, náš bývalý kapitán special teams a cornerback z let 2005-2006, Jimmy Williams. Budiž mu země lehká…

 V Seattlu to kromě mecheche v tréninkovém centru VMAC žije sportem i na jiných místech. Třeba takový T-Mobile Park, stadion MLB týmu Seattle Mariners, který během července zažil jedno z nejúspěšnějších období ve 46 let dlouhé historii klubu. Podařilo se jim totiž vyhrát 14 zápasů v řadě, což je druhá nejdelší série ve franchise historii a sedmá nejdelší série tohoto tisíciletí v rámci celé MLB. Ve fotbalové optice to sice vypadá téměř magicky, ale co je 14 utkání v rámci 162-game season Major League Baseball… Každopádně možná i proto, že se Mariners letos po 21 letech dostanou do playoff, ťuk ťuk na dřevo, se 2023 MLB All-Star Game teprve potřetí v historii uskuteční právě v Seattlu.

 Také náš fanclub nezahálí. Tak třeba proběhla letošní schůze Rady Spolku. Na základě jarní schůze Členského sněmu došlo k úpravě stanov tak, aby více odpovídaly realitě a fungování Spolku, o čemž mnoho z nás ještě před rokem vědělo starou belu. Stanovy budou podepsány a aktualizovány u příslušných úřadů ještě před startem sezóny. Jo a samozřejmě také chystám hromadu věcí, které je v rámci fanclubu potřeba vyřešit, a to ještě než ta nejdivočejší část roku začne. Tyto organizační věci ale většinou nejdou vidět, takže mi vlastně nemusíš věřit. Třeba jen sám sebe ujišťuju, že nedělám úplné hovno a až tuhle větu někdy v budoucnosti objevím, budu ze sebe mít dobrý pocit. Kdo ví… 😀

 Aktuální výše space cap u Seahawks činí asi $17.55M a je šestá nejvyšší v NFL. Za takovou částku se dá na rok či dva sehnat hráč poměrně vysokých kvalit. Otázkou zůstává, do koho bychom měli tyto peníze investovat. Po nedávném prohlášení Kylea Shanahana, trenéra San Francisca 49ers, že tým odteď bude vést předloňský #3 Draft pick Trey Lance, se opět jako houby po dešti objevily spekulace, že takový Jimmy G a Pacific Northwest by šli dohromady. Já osobně tomu ale nevěřím. In Geno and Drew we trust! A aby taky ne. Geno Smith byl totiž nově uveden do West Virginia University Sports Hall of Fame. To se o Garoppolovi říct nedá… 

 Těch novinek a quick news, které éterem proběhly v posledních týdnech je tolik, že se v našem článku dostane i na zdánlivé hlouposti. Tak třeba cornerback Rams Jalen Ramsey si na netu pustil hubu na špacír a v jednom ze svých trash talks hulákal, že jeho prvních 6 sezón je nejlepších, jaké kdy corner v NFL předvedl. Takže když se podíváme na stejné časové okno v případě Richarda Shermana, je to 4-3 na All-Pro teams, 30-15 na interceptions, 5-4 na forced fumbles nebo třeba 92-74 na zblokované passy. Vše pro Shermana… Takže se zas v tom slavném LA uklidníme, jo? Takový zbytečný odstavec si tu vypýtal nějaký pan Ramsey… Kampaň. Všichni přece dobře víme, kdo je “The best corner in the game”…

 Z dalších zpráv…
1) Nový dres Denveru Broncos s číslem 3, tedy dres Russella Wilsona, je aktuálně nejprodávanějším NFL dresem letošního roku. Díky moc, já si nechám ten námořnicky modrý.
2) Natáčela se reklama k letošnímu NFL Kickoffu. Natáčel se také dobrodružný sci-fi film Secret Headquarters. Co mají společného? V obojím si střihl roli DK Metcalf. Ano, DK jako rockstar v úvodní reklamě sezóny a ano, DK ve svém hereckém debutu po boku Owena Wilsona nebo Michaela Peñi.
3) Bývalý šestatřicetiletý offensive lineman Seahawks a současný free agent Duane Brown byl zatčen na letišti v LA, když se přes kontrolu snažil dostat se zbraní ve svém zavazadle. Propuštěn byl na kauci 10 tisíc dolarů a další soudní líčení má naplánováno na začátek srpna.
4) Vyšel nový Madden 23. Seahawks jsou v něm prezentováni ve stavu, v jakém se skutečně nacházejí. V rebuildu. Overall score týmu je jen 76 a pouze Giants a Texans jsou na tom hůř. Pravdou však zároveň je, že Kenneth Walker má hodnocení 77 – nejvíc ze všech rookie running backs.
5) Hned 13 NFL týmů letos alespoň jednou nasadí nové alternative/throwback přilby. Tak třeba černobílá od Bengals vypadá skvěle, o tom žádná, ale stejně ajdontgyvafak, dokud naši Seahawks nenastoupí ve staré modro-stříbrné kombinaci z let 1976-2001. Dle šuškandy snad už za rok.
6) Polovina všech NFL týmů již do svých řad přivedla alespoň jednoho borce z USFL, jejíž první ročník nedávno skončil. Seahawks mezi nimi zatím nejsou. Asi čekáme, až se za rok bude hrát USFL i XFL současně, ať máme na výběr víc možností.
7) Už pozítří ve finském městě Vantaa startuje historicky čtvrté mistrovství světa v americkém fotbalu žen. Zúčastní se jej také čtyři evropské týmy – Velká Británie, Německo, Švédsko a domácí Finsko. Předchozí tři Championship Games s celkovým skóre 171-16 ovládl celek USA. O kolik bodů vyhrají hráčky USA ve finále letos, bude známo 7. srpna. 

 Závěrem snad jen připomenu červencové fotky více než stovky kdejakých Seahawks a Sea Hawkers předmětů s podpisy hráčů i bez nich, které jsou všechny vaše. A členství v CSSH je klíčem, jak se k nim dostat. O pět parád hrajeme v RoadTrip Cupu >>ZDE<<, který končí už za měsíc a kde mají stále všichni šanci pro sebe něco urvat. O podepsané věci budeme hrát také v našich dvou soutěžích, v nichž jde také o věčné uvedení svého jména na putovní pohár. Závazně se registrovat do Fantasy League můžete prostřednictvím zpráv už nyní, ale čas oficiálních přihlášek přijde až během srpna. V září pak rozjedeme Tipovačku, kde se letos nebude hrát o tři ceny, mezi nimiž najdeme jeden podepsaný předmět, ale vítězů i bombastických cen bude mnohem víc. To vše je možné jen a pouze díky vaší podpoře. Pro sezónu 2022 máme aktuálně 112 lidí s aktivním členstvím. Absolutní paráda!!! Nedávno byla otevřena možnost registrace pro roky 2023 a 2024 >>ZDE<<. Pokud si chceš zajistit své členství i pro příští sezóny za aktuální nejlepší cenu, zbytečně to neodkládej a podpoř fanclub už teď. Kdo tak udělá ještě do konce týdne, získá navíc slosovatelný lístek do říjnové tomboly, v níž se jako hlavní cena představí lístek na zápas Seahawks vs Buccaneers v Mnichově. Každému jednomu z vás jsem neskutečně vděčný. Bez vás by Czech & Slovak Sea Hawkers, sekce oficiálního fanclubu Seattlu Seahawks, nikdy nevznikl. Během srpna všichni čekejte předsezónní mail s nejdůležitějšími organizačními informacemi roku a během října doraž na sraz >>ZDE<<.

Jak dopadne drama s DýKejem? Sledujete po očku Training Camp? Sledujete už skoro naostro i preseason zápasy? Co MLB a Mariners? To jde úplně mimo vás nebo jste to postřehli? Ramsey>Sherman nebo Sherman>Ramsey? Ohledně toho všechno a ještě mnohem více dejte vědět v komentářích, kde taky rozhodně nezapomeňte ukázat nějakou tu lásku a respekt pro dvojici Carson&Wright.

 Díky, 12s!!! GO HAWKS!!! GO SEA HAWKERS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *