Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

HLAVNÍ TÉMATA MĚSÍC PŘED KICKOFFEM

 Volejte sláva a tři dny se radujte. Víc než půl roku dlouhá offseason je na svém definitivním konci! Zbrusu nový Allegiant Stadium – černá perla střežící hlavní třídu Las Vegas Strip, protínající město hazardu od severu k jihu, který vyšel zhruba na 41 miliard korun / 1.6 miliardy euro, a je tak druhým nejdražším stadionem na celém světě. To jsou kulisy prvního utkání letošní třízápasové preseason, ke kterému náš dosud cutem nezeštíhlený devadesátičlenný tým nastoupí již dnes ve tři hodiny v noci proti Las Vegas Raiders. S Raiders máme poměrně bohatou preseason historii. Od roku 2006 se totiž Seahawks a Raiders střetli v přípravném zápase každoročně, přičemž tuto tradici přerušila až loňská covidová sezóna bez preseason. Poměr výsledků vzájemných střetnutí hraje za tu dobu 11-3 v náš prospěch. Pro začínající fotbalové fans připomenu, že v preseason jde kromě souboje o místo ve final 53-man rosteru hlavně o to, aby se nikdo z hráčů nezranil. Dlouhodobý tlak fotbalového světa je ostatně jeden z hlavních důvodů, proč se NFL konečně rozhodla pro změnu a preseason o týden zkrátila na nynější tři utkání. Borce jako je Russ, DK nebo Bobby tedy dnes v noci na hřišti nejspíš neuvidíte.

 Začátek preseason rovněž znamená, že ve VMAC skončil Seahawks Training Camp, jehož highlights si můžete prohlédnout ZDE. Tato závěrečná část offseason, stejně jako každý rok, přinesla mnoho zajímavých příběhů. Během ní do competition o místo ve final rosteru, který dostane možnost přímo zasáhnout do zápasů letošní sezóny, přivedl management Seahawks další hráče. Jsou jimi quarterback Sean Mannion, offensive tackle Lukayus McNeil a wide receiver Anthony Ratliff-Williams. Ty nejzajímavější příběhy se však nyní možná paradoxně dějí mimo fotbalové trávníky. S blížící se regular season se totiž opět ve větší míře řeší nové kontrakty pro naše stávající hráče, kterým bude, alespoň ve většině případů, po letošní sezóně končit smlouva. Kromě dříve propírané situace okolo safetyho Jamala Adamse, který by se měl brzy stát nejlépe placeným defensive backem NFL, se podobně hlasitě ozval také další borec, který patří k základním stavebním kamenům sestavy Seahawks. Je jím left tackle Duane Brown. Na rozdíl od Adamse je však u Browna otázkou jeho věk. Na konci srpna mu bude již 36 let a čeká jej tak již jeho čtrnáctá sezóna v NFL. V reakci na poslední rok kontraktů Adamse a Browna tak na sebe svým vyjádřením upoutal pozornost quarterback Russell Wilson, který nejenže řekl, že věří, že věk je jen číslo a že Brown může na svém postu špičkově odehrát také pár dalších let, ale hlavně to, že je ochoten se bavit o restrukturalizaci jeho vlastní smlouvy, která jej momentálně dělá pátým nejlépe placeným hráčem celé ligy. Wilson by se se Seahawks mohl domluvit na převedení až $17.93M do podpisového bonusu, což by týmu rozvázalo ruce ve vyjednávání dalších kontraktů, neboť náš cap space momentálně činí pouze $5.64M a je tak šestý nejnižší v rámci celé NFL.

 Možná trošku under the radar proběhla ještě jedna, s námi velmi úzce spjatá událost. Blitz (na fotce), maskot našich Seahawks, oznámil, že v rámci nového charitativního projektu, ve kterém na svém scooteru projede téměř celý stát Washington ze Spokane až do Seattlu, bude organizovat finanční sbírku, s cílem pořídit nové boty pro co největší počet dětí, které se brzy vrátí do školních lavic. To vše za podpory Sea Hawkers. Jedná se o dosud největší spolupráci maskota a fanclubu v historii NFL. Na tento počin jsem tak, zejména jakožto prezident nově vzniklé odnože oficiálního fanclubu Czech & Slovak Sea Hawkers, dvojnásobně hrdý. Díky, Blitzi! Díky, Sea Hawkers! Díky Seahawks! Díky, že se společně snažíme udělat ze světa lepší místo. No a co vám budu povídat… To, že jsem se k této informaci dostal týden před jejím zveřejněním, je samo o sobě fakt dost cool.

 Závěrem snad jen tolik, že transparentní bankovní účet fanclubu oficiálně spatřil světlo světa a nic tak nebrání začátku našeho plnohodnotného fungování. Zítra vám tedy do mailu konečně přijde tolik očekávaná zpráva, po níž se ukáže, kolik z celkových 84 zájemců členství do toho skutečně chce jít a kdo je ve skutečnosti fanda Patriots. Teda, pardon, teď už Bucs… 😀

 Užívejte posledního měsíce, který nás dělí od Seahawks Season Kickoffu! SEA!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *