Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Uncategorized

JÚNOVÉ STRIEPKY

 Existují dvě období ve fotbalovém kalendáři, které zrovna v lásce nemám. Prvním je převážná část května, která je z jedné strany ohraničena Draftem a z té druhé OTAs. Druhé okurkové období pak začíná v polovině června po Minicampu a končí až na konci července s Training Campem. Do jeho začátku nám stále zbývá zhruba šest týdnů a ještě asi o dva týdny déle si budeme muset počkat na první ze tří naplánovaných preseason utkání, které letos, díky nejasné QB situaci u nás, budou nejdůležitější za poslední dekádu. Už jsme ale zmákli celé playoff, Draft, OTAs i Minicamp, takže těch posledních 85 dní, které zbývají do kickoffu, v němž na Lumen Fieldu přivítáme Russella Wilsona oděného do té divně oranžové barvě, už přežijeme jakoby nic. Jaké jsou hlavní storylines našeho modrozeleného světa v tomto okurkovém období?

 Dva staré známé členy Seahawks a Super Bowl XLVIII Champions budeme moct již brzy vídat v nových rolích! Cornerback Richard Sherman bude následovat hvězdy posledních let jako Drew Brees, Steve Smith Jr., Greg Olsen, Aqib Talib a další, kteří se s většími či menšími úspěchy po ukončení své profesionální fotbalové kariéry pokusili prorazit jako komentátoři. Richard Sherman aka “Best corner in the game! Don’t you ever talk about me, Crabtree!” se dohodl na spolupráci se streamovací službou Amazon Prime Video, která bude mít na starost coverage letošních Thursday Night Football. Již v noci na 16. září tak Shermanův hlas budeme moct poprvé slyšet v nabušeném AFC West souboji mezi Chiefs a Chargers. Tak snad mu ty interviews půjdou alespoň z poloviny tak dobře, jako tehdy s Erin Andrews (na fotce)… Také náš bývalý wide receiver Golden Tate jde zkusit probádat neprozkoumané vody. Je ale pravdou, že se jedná o méně prestižní job. Poté, co v NFL během jedenácti sezón nastřádal téměř 8 500 scrimmage yards a 46 touchdownů k tomu, zkusí své štěstí ve sportovním odvětvím, v němž prakticky začínal. Ještě než se dal na fotbalovou dráhu, byl Tate totiž jedním z nejlepších hráčů baseballu v historii University of Notre Dame a později byl dokonce draftován do MLB. Když jsme jej v Draftu 2010 jako #60 pick vybrali my, tehdy vyhrál fotbal. Teď se však vrací ke svým kořenům a bude hrát baseball v rámci menší West Coast League.

 Není fotbal jako fotbal. Mně osobně dvouhodinový zápas, který nakonec skončí 0:0, nic extra do života nedá, ale je pravdou, že se jedná sport, který se celosvětově těší vůbec největší oblibě. Vrcholem soccerového kalendáře je bez pochyby Mistrovství Světa, které se hraje jednou za čtyři roky. To letošní bude v listopadu a prosinci pořádat Katar, avšak 2026 FIFA World Cup se odehraje v USA, Kanadě a Mexiku. Proč to píšu? Kromě dalších patnácti stadionů, z nichž deset je rovněž domovským stadionem týmu NFL, bude některá utkání hostit také Lumen Field v Seattlu. Stane se tak vůbec poprvé v historii, kdy bude Emerald City hostit událost tohoto druhu. Mistrovství světa v socceru už sice Spojené Státy jednou hostily, ale v roce 1994 bychom mezi devíti pořadatelskými městy Seattle hledali marně.

 No a co dělají naši současní hráči? Cestují… aktuálně totiž probíhá každoroční 12 Tour, která naše hráče přibližuje fanouškům. Cornerback Neiko Thorpe, rookie linebacker Tyreke Smith, rookie offensive lineman Abe Lucas, maskot Blitz a mnoho dalších tváří spojených s našim týmem je právě na třídenním RoadTripu okolo státu Washington. K vidění již byli ve školách, na pride parade, na oslavách Juneteenth připomínající konec otroctví amerických černochů, v zábavním centru, kde si naši hráči spolu navzájem, ale také proti zájemcům z řad veřejnosti, zahráli na Xboxu nebo si oblékli zástěry a obsluhovali zákazníky ve Starbucksu. Tahle výjezdní akce mi přijde sympatická…

 Jo a když už jsme u toho washingtonského RoadTripu… Nezapomínejte, že existuje také československý RoadTrip Cup! V našich krásných dvou zemích je celkem 150 míst, za jejichž návštěvu získáš body do soutěže, jejíž kompletní pravidla najdeš ZDE. Končíme až posledního srpna, takže času máš ještě víc než dost. Tak tedy neseď doma jako pecka a pojď si s námi ještě zasoutěžit! Vítěz bere dres, ale pro všechny, kteří se umístí do pátého místa, se nějaká ta cena najde. Průběžné výsledky jsou zveřejňovány ZDE. A Kdyby ses náhodou nakonec fakt rozhodl být peckou, doraž alespoň na sraz ZDE, ať Ti to můžu řádně vyčinit! 

GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *