Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

OTAs I MINICAMP JSOU ZA NÁMI. CO JE PŘED NÁMI?

 V předminulém týdnu byly zakončeny OTAs. Během právě uplynulého týdne pak byl na řadě Seahawks Minicamp, což byla první offseason událost s povinnou účastí všech našich hráčů. Obě tyto události konající se na tradičním místě, v tréninkovém centru VMAC, již dokáží poměrně věrohodně odpovědět, či alespoň naznačit pravděpodobné odpovědi na otázky, které se s týmem mnohdy táhnou již od konce loňské sezóny. Tak se jim tedy společně podívejme na zoubek…

 Nejprve se podívejme na onu povinnou účast na Minicampu. Stále totiž existují hráči, které jsme v minulém týdnu na tréninkovém hřišti vidět nemohli. Na mysli mám, jak mnozí dobře tuší, jednu z hlavních hvězd našich Seahawks – wide receivera DK Metcalfa (na fotce). Jedna strana mince nabízí pro Dýkeje pochopení. Metcalf totiž již od února, kdy podstoupil operaci své dlouhodobě problematické nohy, tráví veškerý čas v Los Angeles, kde podstupuje intenzivní rehabilitaci, aby byl v září fit a ready na překonávání dalších franchise records. Druhá strana mince je však znatelně nepochopitelnější. DK totiž svou absenci dopředu nijak neomluvil, za což mu hrozí pokuta přesahující 90 tisíc dolarů, což je prakticky 10% jeho veškerého loňského výdělku. Ještě víc majndfak je pak tato situace ve světle aktuálně probíhajících vyjednávání o jeho nové dlouholeté smlouvě, která by z něj měla učinit jednoho z nejlépe placených receiverů celé NFL. Slovy Miroslava Donutila aka pana Šebka z Pelíšků by se závěrem chtělo zeptat: ,,A komu tím prospějete, co?! Druhé straně?”

 V otázce našeho letošního starting quarterbacka už toho za uplynulý čtvrtrok bylo napsáno víc než dost. Jelikož to vypadá, že zbylé možnosti trhu jako Baker Mayfield nebo Colin Kaepernick nás nijak netankují, celá offseason story se smrskla na jedinou neznámou. Geno nebo Drew – to je to, oč tu běží. No a právě ukončený Minicamp zatím přinesl asi nejzřetelnější, ačkoliv stále nic moc neříkající odpověď. Můj tip, kdy jsem nedávno jako startera do weeku 1 na takových 60-70% odhadoval Geno Smitha, se nijak extra nemění. Head coach Pete Carroll se po Minicampu nechal slyšet v tom slova smyslu, že nijak chytřejší z toho být nemůžeme. Následuje hromada parafrází… Výkony obou byly působivé. Nejen občas nebo v určité dny, ale oba působili velmi solidně po celou dobu. U Gena jde vidět, že je s týmem už dlouho, takže má možná drobný náskok, ale Drew potřebuje už jen chvíli, aby jej ve znalosti naší hry dohnal. Geno naplno využívá svých zkušeností v Seattlu z posledních let, ale Drew jej stále může předehnat během preseason zápasů. Teď jsme po hřišti běhali v tričkách, takže to nebyl žádný real deal. Preseason bude letos extrémně důležitá. Na závěrečnou otázku, kdo v Training Campu povede náš first-team, tedy jakýsi prototyp naší základní sestavy, odpověděl Carroll jasně: ,,Uvidíte. Tohle vám neřeknu.” Jedinou jakž takž známou neznámou tak zůstává fakt, že Jacob Eason bude asi téhle dvojce krýt záda z practice squadu.

 Konec OTAs a Minicampu skýtá rovněž ideální příležitost k sumarizaci těch méně příjemných věcí, kterými jsou zranění. Ty totiž k tak tvrdému sportu, jakým fotbal beze sporu je, bohužel, patří. Kromě výše rozebrané Metcalfovy rehabilitace nohy, je tím asi nejskloňovanějším pooperační vývoj zranění krku running backa Chrise Carsona. Ještě před měsícem byl přístup Peta Carrolla, řekněme, neutrální, když říkal, že uvidíme, doufáme v nejlepší, atd… Po Minicampu však kromě všech těchto typických frází řekl také větu, která z jeho úst padla vůbec poprvé. A není to nic příjemného. Řekl, že ačkoliv Carson miluje fotbal, chce se vrátit na hřiště a že tým se jej v tom snaží podpořit jak jen to jde, je možné že loňská operace krku předčasně ukončí jeho kariéru. Stále je však v této otázce mnohem více neznámých, než-li známých, takže naše naděje, ani Carsonovy kopačky, ještě nevěšme na hřebík. Co se dalších hráčů týče, jmen padlo víc než dost. Dle Carrolla je možné, že minimálně někteří ze čtveřice safety Marquise Blair, cornerback Tre Brown a linebackeři Ben Burr-Kirven a Jon Rhattigan se nezúčastní Training Campu. Všem čtyřem loni sezóna předčasně skončila po zranění kolene, což je jedno z vůbec nejhorších fotbalových zranění. Guard Gabe Jackson sice na Minicampu byl, ale pouze jako divák. Během offseason totiž podstoupil operaci kolene, takže jej také stále šetří. Také hamstring je u nás, zdá se, aktuálně velké téma. Rookie running back Kenneth Walker III, rookie wide receivers Bo Melton a Dareke Young a také náš loňský nejvyšší Draft pick, wide receiver Dee Eskridge – ti všichni byli na Minicampu pouze na sideline, neboť je trápí právě zmiňované stehenní svaly. Všichni by ale dle Carrolla měli být bez problémů připraveni zasáhnout do Training Campu. 

 Dvoutýdenní Seahawks Training Camp, jakožto hlavní hřeb společných tréninkových offseason aktivit, začíná 27. června a končí 9. července. V době jeho zakončení budeme zase o něco chytřejší, nejen co se situace Geno vs. Drew týče. Stále však bude chybět více než měsíc do našeho prvního preseason utkání v Pittsburghu, takže suma sumárum se v následujících třech měsících může stát ještě kdeco… Samozřejmě se toho na OTAs a Minicampu stalo mnohem víc, ale není v mých silách věnovat odstavec každému jednomu tématu. Zvlášť když by to mohly být řádky, které by za pár týdnů mohly skončit skrčené a v koši.

 Jak vidíte případ DK? Bude mít novou smlouvu ještě do poloviny července, dokdy je možné dlouhodobé kontrakty podepisovat nebo si budeme muset rok počkat? Dotáhne svou rehabilitaci do konce a bude už na Training Campu válet? Co se bude dále dít s Carsonem? Byl loňský rok jeho posledním v NFL nebo se stane zázrak a ještě se přes Pennyho, Walkera a Homera prosadí? A jak byste s nynějšími znalostmi vyřešili naši quarterback situaci? Postavili byste za centera Gena nebo Drewa? A hlavně kdo z nich v září na hřišti skutečně bude? Dejte klasicky vědět v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *