Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW San Francisco 49ers (12-3) at Seattle Seahawks (11-4)

 Základní část sezóny s pořadovým číslem 100, slovy jedno sto, se v National Football League nezadržitelně chýlí ke svému konci. Již zítra odehraje každý z dvaatřiceti týmů svůj šestnáctý zápas, který bude zároveň poslední regular season game letošního roku. Week 17 nám již nenabízí Thursday Night Football a ani Monday Night Football, jak jsme byli zvyklí v průběhu celé sezóny, ale všech 16 zápasů se odehraje v jeden jediný den. Liga tak činí hlavně v zájmu divácké přitažlivosti a pokud možno co největší dramatizace. Většina zápasů se jako každou neděli odehraje v 19 hodin našeho času. Větší než obvyklou porci zápasů nabídne vysílací čas o půl jedenácté, kdy si budeme moci vybrat hned ze sedmi utkání. Zápas číslo 256, ve kterém NFL pravidelně nabízí nejočekávanější zápas tohoto posledního hracího týdne regular season, bude tentokrát patřit souboji o titul v divizi NFC West. Naši Seahawks s hlasitou podporou 12s vyzvou na CenturyLink Field San Francisco 49ers, které se nám už letos po ukrutném boji podařilo porazit 27-24 po prodloužení.

 Podívejme se teď společně na to, jaké šance dávají našim Seahawks různé projekce a také z jaké pozice můžeme vůbec do vyřazovací části v konferenci NFC postoupit. Pokud porazíme našeho divizního rivala, po dvouleté pauze si tak zajistíme divizní titul. NFC West Champions bychom se tak od roku 2002, kdy mají divize současnou podobu, stali již podeváté. V tomto ohledu jsme nejlepším týmem v NFC West v tomto tisíciletí. Vzhledem k prohře s Cardinals z minulého týdne však nemáme jistotu volného prvního hracího týdne postseason ani v případě naší výhry nad 49ers. Nejeden z nás tak bude zítra v 19 hodin sedět u obrazovek a z plných plic fandit detroitským Lions. Pokud totiž Lions dokáží překvapit a na Ford Field porazí divizního rivala z Green Bay, naši Hawks by tak vystřídali právě Packers na druhém místě v pořadí konference a tím bychom si tak zajistili v první lednový týden volno. Dle ESPN možnost pravděpodobná pouze na 17%, avšak nikoli nemožná. Pokud však Packers zvítězí, naše noční výhra by nám sice zajistila divizní titul, v konferenci bychom však skončili třetí a v NFC Wild Card Game bychom na CenturyLink Field vyzvali Minnesotu Vikings. Poslední možností je, že s 49ers prohrajeme. Taková možnost je dle různých predikcí pravděpodobná na 52-65%. Pak by bylo zcela jedno, jak zápas Packers at Lions dopadne, jelikož bychom v konferenci skončili pátí. Takový scénář by nás ve Wild Card Game poslal do Philadelphie nebo Dallasu. Zápas v Dallasu by byl pikantní odvetou NFC Wild Card Game z loňského roku.

 Výhoda domácího prostředí je ve fotbale nesporným faktorem. V případě Seattlu Seahawks je však na tomto tvrzení ještě daleko více pravdy, než je tomu u většiny týmů v NFL. Během “Pete Carroll era”, která se píše od roku 2010, jsou naši Hawks 6-0 v playoff zápasech hraných na CenturyLink Field. Od roku 2005 máme playoff record v domácích utkáních dokonce 10-0. 

 Zajistíme si v NFC druhé, třetí nebo páté místo? Dokážeme jakožto třetí tým ligy v rushing yards (2 075 yds) porazit tým, který je v naběhaných yardech druhý (2 177 yds)? Dokáže Russell Wilson dovést Seahawks k vítězství také v devátém z devíti zápasů, ve kterých za nás na CenturyLink Field proti 49ers nastoupí nebo tato úctyhodná série zítra v noci skončí? A jak bude probíhat Beast Mode návrat? Bude právě Lynch (na fotce) game changer? Nebo to snad bude rookie running back Travis Homer, který ukáže, že byl steal pickem letošního draftu? Odpovědi na tyto a spousta dalších otázek budeme moci začít rozkrývat v posledním zápase regular season, který začne v pondělí ve 2:20 ráno našeho času. Pokud v dosavadním průběhu sezóny existoval zápas, který by si nikdo z 12s family neměl nechat ujít, je to zápas zítřejší. Takže go Hawks!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *