Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (7-2) at San Francisco 49ers (8-0)

 Poslední neporažený tým této sezóny a také jediný z našich divizních rivalů, kterému jsme se letos ještě nepostavili ve vzájemném souboji. To bude poslední soupeř Seahawks před bye weekem. V rámci desátého hracího týdne na Levi´s Stadium narazíme v Monday Night Football na San Francisco 49ers. 

 Historie vzájemné rivality sahá do roku 2002, odkdy jsou Hawks a Niners společně v divizi NFC West. O rivalitě v pravém slova smyslu ale hovoříme až od NFC Championship Game 2013, kdy jsme San Francisco porazili 23-17 v zápase ukončeném tečnutým míčem rukou Richarda Shermana a následnou interception Malcolma Smitha v poslední minutě zápasu (na fotce). Za dva týdny jsme nad hlavy zvedali Lombardi Trophy. To byl začátek deset zápasů dlouhé šňůry výher Seahawks ve vzájemných zápasech, kterou 49ers dokázali přerušit až loni v prosinci, kdy nás v San Franciscu porazili 26-23 po prodloužení. Letos jsou však 49ers po letech nepřesvědčivých výkonů opět top týmem ligy. Od roku 2014 to tak poprvé vidí také sázkové kanceláře, které favorizují tým ze zálivu a věří v úpravu winning recordu našich Seahawks na 7-3.

 Útok týmu vede quarterback Jimmy Garoppolo, řečený Jimmy G. Ten má receiverů poměrně široké spektrum (receivers s 10+ catches – SF 8, SEA 6), avšak žádný z nich není jedním z absolutní špičky wide receivers v NFL. Důkazem budiž dva fakty. Zaprvé, že nejčastějším Jimmyho cílem a nejlepším v tomto oboru je tight end George Kittle se 541 receiving yards a 2 receiving touchdowns. Zadruhé pak, že třetí nejvyšší počet zachycených přihrávek z ruky Jimmyho G má na kontě running back Matt Breida. Nejlepší wide receiver týmu je Deebo Samuel s pouhými 227 receiving yards a jedním touchdownem. To proti 767 receiving yards a 6 TD receptions Locketta vypadá poněkud zanedbatelně. 

 Nebezpečnější než vzduchem jsou ale 49ers po zemi. Třemi poměrně rovnoměrně vytíženými running backy jsou Matt Breida (627 total yards, 2 total TDs), Tevin Coleman (429 total yards, 6 total TDs) a Raheem Mostert (375 total yards, 2 TDs). My jsme v lize se 131.7 rushing yards per game na osmém místě. San Francisco je však se 171.1 naběhanými yardy na zápas druhé hned za Baltimorem Ravens. Právě s Ravens jsme před třemi týdny prohráli. Dá se tedy možná predikovat, že s podobným gameplanem vyrukují 49ers i na nás a budou se snažit hýbat s míčem převážně po zemi. 

 Tým je vedený skvělou obranou. Ta je hlavním důvodem, proč 49ers letos zatím nenašli přemožitele. Hlavní tváří obrany je druhý pick letošního draftu defensive end Nick Bosa – žhavý kandidát na letošní ocenění Defensive Rookie of the Year. Jeho 14 tackles pro ztrátu yardů jej řadí na dělené čtvrté místo a 7 sacks na dělené desáté místo v rámci celé ligy. Mezi nováčky pak samozřejmě v obojím vede. Jako bonus má interception, forced fumble a fumble recovery – vše jednou. Někteří v souvislosti s Bosou mluví i o ocenění Defensive Player of the Year. Takovýto double se v historii NFL povedl jen dvěma hráčům. Nick Bosa, stejně tak jako jeho starší bratr Joey hrající za LA Chargers, jsou letos noční můrou pro quarterbacky a jejich O-line napříč ligou.

 Dokáže Bosa a spol. vyvíjet tlak na Russella Wilsona natolik dostatečně, aby mu zabránil v dalším MVP výkonu? Nebo Wilson pošle Locketta, Metcalfa nebo tentokrát třeba i Joshe Gordona pro back-to-back multiple 100+ receiving yard game? Možná nejočekávanější zápas desátého weeku napříč ligou začíná ve 2:15 v noci z pondělí na úterý. Tak nastavte budíky, případně uvařte dostatek kafe či jiných nápojů a nenechte si ujít tento primetime matchup, který napoví hodně o letošní podobě playoff v National Football Conference. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *