Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Tampa Bay Buccaneers (2-5) at Seattle Seahawks (6-2)

 Při letošní cestě do playoff se budeme muset postupně vypořádat se všemi týmy z divize NFC South. Po prohře 27-33 se Saints a výhře 27-20 s Falcons bude naším třetím soupeřem z této divize momentálně tápající Tampa Bay Buccaneers.

 Od sezóny 2008 máme s Bucs nelichotivou vzájemnou bilanci jedné výhry a čtyř proher. Onoho jednoho vyhraného zápasu jsme se dočkali při posledním zápase v Seattlu, kdy jsme Tampu porazili 27-24 po prodloužení. To se ale psal listopad 2013, Buccaneers spadli po zápase na 0-8, Hawks si naopak record vylepšili na 8-1 a téměř přesně na den za čtvrt roku zvedala parta kolem RW3 nad hlavu Lombardi Trophy.

 Bucs mají za sebou pořádnou porci nacestovaných kilometrů. I když v NFL nejsou traveling teamy od roku 1952, Bucs by se za něj momentálně, s trochou nadsázky, mohli klidně považovat. Od weeku 4 letěli Buccaneers do Los Angeles, New Orleans, Londýna, Nashvillu, měli bye week a teď je čeká ještě cesta přes celé USA z Floridy do metropole severozápadu – Seattlu. Mezi předchozím (22. září) a následujícím (10. listopad) zápasem Buccaneers v Tampě Bay na domovském Raymond James Stadium tak uplyne nekonečných 49 dní. Možná i to je důvodem, že z posledních tří zápasů odešli třikrát poraženi a jejich šance na postseason se tak radikálně zmenšily. Aby opět zažehli plamen naděje, budou muset porazit naše Seahawks na CenturyLink Field, kde letos máme zatím ničím výjimečný record 2-2…

😃

 Aby se jim však takový restart podařil, budou toho muset Bucs spoustu udělat. Jednou z oněch “things to do” bude zkrotit Russella Wilsona (na fotce). Ten zatím nekompromisně přesně rozdává přihrávky, na jejichž konci je většinou někdo z dvojce “Tyler Lockett – small receiver & DK Metcalf – The Big Guy” (zápasový komentář s grafikou v porovnání s “average receiverem” mě dostal ). V polovině sezóny mají dva hlavní Wilsonovy terče slušná čísla. Lockett má 615 receiving yards a 4 touchdowns, DK Metcalf má prozatím taktéž 4 TDs a 402 yards k tomu. Cestou k úspěchu by mohl být výkon secondary Bucs z minulého zápasu. Útoku Tennessee Titans totiž povolili vzduchem pouze 193 yards, přičemž pouze 62 z nich bylo zkompletováno wide receivery.

 Výkon týmu z Floridy v první polovině regular season hodně stál, ale také padal, s výkonem quarterbacka Jameise Winstona. Ten má k dispozici tandem ligově nadprůměrných receiverů v podobě Chris Goodwin a Mike Evans. Oba mají 6 TD receptions, v čemž zatím s třemi dalšími hráči vedou ligové statistiky. Goodwinových 705 receiving yards a 665 receiving yards Evanse je v lize řadí na páté, respektive šesté místo. Zítra však bude Winston a jeho receivers snap co snap pod dohledem našeho tria linebackers Bobby Wagner, K.J. Wright a Mychal Kendricks, kteří mají letos dohromady už 184 tackles (40,4% tackles celého týmu).

 Vylepší se Seahawks letos proti týmům s losing recordem (pod .500) na 6-0? Dokáží Buccaneers z posledních 23 pokusů vyhrát teprve pátý venkovní zápas? Připíše si Chris Carson nebo Tyler Lockett opět 100-yard game a dovedou nás k vítězství a nebo to budou Goodwin s Evansem, kteří budou rozdávat touchdowny jako na běžícím páse? Odpovědi začneme nalézat již zítra ve 22:05 hodin, kdy pro náš tým začíná druhá polovina regular season stého ročníku National Football League.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *