Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 13: NEW YORK GIANTS (4-7) at SEATTLE SEAHAWKS (8-3)

 Russell Wilson je ve své kariéře proti Giants neporažen s recordem 3-0. Celkové skóre z těchto tří zápasů je dohromady 85-24 a ve statistice získaných first downs v nich vedeme 74-46. V roce 2013 jsme pak nedovolili Giants skórovat dokonce ani jediný bod, což se v Pete Carroll era, tedy od roku 2010, dosud stalo celkem pouze dvakrát. No a co se týče všech možných odhadů, analýz a projekcí, také tentokrát to vypadá, že fanoušky New Yorku čeká dlouhý večer. Nic moc totiž nenasvědčuje tomu, že by se nadcházející zápas třináctého hracího týdne měl nějak výrazně lišit od toho, co nabízejí naše vzájemná střetnutí v posledním desetiletí. Je to však fotbal a dokud se neodehraje 60 minut na hřišti, nikdy není nic jisté. 

 Naše zlepšující se obrana má na svém kontě za posledních pět kol hned 22 sacks. To je za tu dobu poměrně suverénně nejlepší číslo v NFL, jelikož naši nejbližší pronásledovatelé jsou až Saints (19) a Steelers (15). No, kdo by to byl na začátku sezóny řekl… Já teda rozhodně ne. Kromě skvělé běhové obrany, která se řadí k tomu nejlepšímu v lize, vytáhnem do boje proti Giants také s dalšími zbraněmi. Samozřejmě mluvím o dvojici Russell Wilson a DK Metcalf. Ti letos vyprášili kožichy téměř všem, na koho narazili a jde z nich strach. Aby taky ne, když je Russ s 31 passing TDs na druhém místě v NFL a Metcalf dokonce s 1 039 receiving yards celou ligu vede. Když DK v zápase nachytal alespoň 90 yards, jsme letos 7-1, zatímco v opačném případě máme record 1-2. Tato čísla není třeba nijak víc rozebírat. Mimochodem DK překonal i další franchise record, o kterém jsem vám ještě neřekl. Nikdo jiný v našem dresu nedosáhl na tisíc nachytaných yardů v sezóně za pouhých 11 zápasů. K překonání dalších franchise records jako je 1 287 receiving yards, které v roce 1985 předvedl Steve Largent a nebo 14 receiving touchdowns, jež si v roce 2015 připsal Doug Baldwin (na fotce), tak vzhledem k pěti do konce sezóny zbývajícím zápasům opravdu nezbývá mnoho… Kdo by měl zájem, najděte si jeden z mých prvních článků z dubna 2019, kde těsně po draftu vyjadřuji své přesvědčení, že DK bude nový Megatron. Naštěstí jsem měl pravdu. Oproti tomu všemu vypadá 771 yards a 8 TDs na kontě Tylera Locketta nemastně neslaně. Avšak také Tyler letos směřuje k zatím nejpovedenější sezóně své šestileté kariéry. Wow.

 Za Giants dost možná nenastoupí starting quarterback Daniel Jones. Nemůžu se úplně rozhodnout, zda je to pro New York špatně nebo ne. Nikdo jiný totiž za poslední dva roky v NFL nezpůsobil tolik turnovers jako právě Jones (36). Ano, dokonce i Carson Wentz má na svém kontě o tři méně. Šestý pick loňského draftu na hřišti pravděpodobně zastoupí již čtyřiatřicetiletý Colt McCoy. Ten má jako starter v NFL record pouze 7-21, přičemž většinu utkání odehrál během svých prvních dvou sezón v Clevelandu. Za posledních šest let se bude jednat teprve o čtvrtý zápas, do něhož McCoy svůj tým povede a jeho vůbec poslední výhra se datuje zpět až do ledna 2016, kdy mu pouze 7/11 completions pro 128 yards a TD stačilo k tomu, aby porazil Cowboys, kteří tehdy s recordem 4-12 patřili k vůbec nejhorším týmům ligy. Dokáže McCoy ve své jedenácté sezóně předvést nejlepší výkon své kariéry? Pokud ne, už tak malá šance na výhru Giants se ještě razantně sníží.

 Také naši Seahawks však nejspíš nenastoupí v plné síle. Ze zápasu proti Eagles jsme bohužel nevyvázli bez zranění a mezi hráči, kteří jsou během tohoto týdne na trénincích výrazně šetřeni nebo dokonce netrénují vůbec, najdeme kromě trojice Carlos Dunlap (noha) Tre Flowers (hamstring) a Brandon Shell (kotník) téměř kompletní sestavu našich running backs. Chris Carson zápasí s bolavou nohou, Carlos Hyde s poraněným palcem na noze a Travis Homer zmeškal již Monday Night Football, do kterého nezasáhl skrz poranění kolene, zápěstí a palce na ruce. Aktuálně jediným running backem na active rosteru bez injury statusu je tedy rookie DeeJay Dallas. Ten skrze množství zranění dostal šanci se předvést hlavně ve weeku 8 a 9, kdy nastoupil jako starter a svému týmu se celkově odměnil parádními 97 scrimmage yards a 3 total TDs.

 Zahraje nám DeeJay nějaký parádní setík i tentokrát a nebo se tahle gramofonová deska zasekne a je zase na čase vytáhnout z fotbalového důchodu jistého borce, který poslední měsíce tráví rozdáváním roušek v Oaklandu a krocanů na Hawaii? Zvítězí naši Seahawks a připíší si tak devátou sezónu v řadě s winning recordem nebo obři šokují svět a po deseti letech opět získají skalp orlovců říčních? Zápas lídrů divizí NFC West a NFC East začíná před prázdnými tribunami Lumen Field již zítra ve 22:05 našeho času, takže nezapomeň obléknout dres nebo náš fanclubácký gear a vidíme se na značkách.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *