Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 7: SEATTLE SEAHAWKS (5-0) at ARIZONA CARDINALS (4-2)

 Naši Seahawks začali letošní sezónu nejlépe ve své 45 let dlouhé historii a v NFL jsou nyní jedním ze tří stále neporažených týmů. V naší konferenci pak dokonce jediným, jelikož Steelers a Titans jsou týmy AFC. Odpočaté mužstvo ze Seattlu postavené na elektrizujícím útoku vedeném Russellem Wilsonem však po bye weeku čeká velmi tvrdý oříšek v podobě našeho prvního letošního divizního matchupu. V pouštním státě se nám postaví Arizona Cardinals, která nám z druhého místa v naší divizi dýchá na záda. Jelikož je NFC West jedinou divizí, ve které žádný z týmů nemá po šestém odehraném týdnu losing record, může tento zápas v konečném důsledku velmi výrazně ovlivnit celkové pořadí a tím pádem i nasazení do playoff. Vyhrát v divizních utkáních je dvojnásob tak důležité. V prvních šesti kolech nás nečekal ani jeden divizní zápas a je tak jasné, že to musíme někdy dohnat. Proto nás během následujících pěti týdnů čekají hned čtyři zápasy proti našim soupeřům z NFC West. Nebo chcete-li NFC Best…

 Cards jsou možná zatím tou největší překážkou, jaká se nám letos postavila do cesty. Tým, který ještě v sezóně 2018 dosáhl pouze na bídný record 3-13 a vlastně až na nestárnoucího Larryho Fitzgeralda prošel téměř absolutní obměnou kádru, zažívá parádní vstup do sezóny. Zbraní najdeme v jejich výbavě vícero. Z útoku jmenovitě zmíním dva hráče, kteří mají obrovský podíl na solidním recordu 4-2, průběžném druhém místě v nabité NFC West a také na tom, že s 402.5 total yards na zápas se offense Arizony řadí na páté místo v celé NFL. Prvním z těchto hráčů je quarterback Kyler Murray. Ten získal Heisman Trophy pro nejlepšího hráče univerzitního fotbalu, následně se stal prvním výběrem v Draftu 2019, Cardinals franchise quarterbackem a v neposlední řadě loni získal ocenění Offensive Rookie of the Year. Jeho prozatímních letošních 370 rushing yards a také 6 rushing TDs jej dělá lídrem mezi quarterbacky NFL. V jeho schopnosti běhat po hřišti ze strany na stranu vidím společné rysy s mladým Russellem. Zda to jednou Murray dotáhne až na úroveň Wilsonovy kariéry ještě není jasné, avšak jedna věc jistá je. Co lepšího můžete udělat pro mladého quarterbacka, než mu dát terč v podobě jednoho z nejlepších wide receivers současné NFL, že jo? DeAndre Hopkins byl v offseason vytradován z Houstonu a tento krok se zatím Arizoně bezpochyby vyplácí. Nikdo v lize letos nemá více než 601 receiving yards a ani více než 47 receptions, na které zatím DeAndre dosáhl. Čísla ve statistikách Murrayho a Hopkinse nelze brát na lehkou váhu a bude potřeba aby naše secondary pořádně zabrala. Aby se tak stalo, jistě by pomohlo, kdyby se po zranění třísla a dvou vynechaných zápasech vrátil na hřiště All-Pro safety Jamal Adams. Na jeho návrat si však bohužel budeme muset ještě alespoň týden počkat. Cardinals jsou však nebezpeční také na druhé straně míče. S jejich 18.7 inkasovanými body na zápas jsou druzí nejlepší v NFL. Mezi obránci vyniká především nejlépe placený safety ligy Budda Baker, NFC Defensive Player of the Week z minulého týdne. Ten s nadsázkou řečeno umí být na hřišti všude a já jsem velice zvědavý, jak při jeho coverage obstojí big-play-guy DK Metcalf. Baker má letos na svém kontě již 35 solo tackles, tedy úplně nejvíce mezi všemi defensive backs v NFL. V celkových číslech pak nejlepší pětici tvoří právě on a čtyři linebackers. Jedním z nich je rovněž s 35 solo tackles na kontě další hráč Arizony linebacker Jordan Hicks. Náš tým vedený Russellem Wilsonem, novopečeným členem 99 Clubu v nejnovějším Maddenu, však bude muset čelit mnohem většímu množství hrozeb.

 Kdo bude rozdílovým hráčem utkání tentokrát? Ustoupíme od převážně passové hry, která letos v našem podání dominuje a stane se hrdinou utkání running back Chris Carson (na fotce)? Možná by mohl navázat na minulou sezónu, kdy si právě proti Cardinals připsal jednu ze svých šesti 100+ rushing yards game. Letos však naběhanou “stovku” zatím nepředvedl. Na druhou stranu je Carson v rámci letošního seriálu Let Russ Cook podstatně častěji využíván také jako receiver, takže se hodí uvést, že hranici 100 scrimmage yards již letos překonal dvakrát. Zůstaneme tedy undefeated a zlepšíme se proti Arizoně v Pete Carroll era na 13-7-1 nebo budou Cardinals tím týmem, který ukončí naši letošní neporazitelnost a vyrovnají tak historickou bilanci vzájemných utkání na 21-21-1? Dočkáme se vyrovnaného zápasu jako v roce 2016, kdy jsme s Cardinals odehráli jedinou remízu v historii naší franchise 6-6 a nebo to naopak bude jednostranná záležitost, jako tomu bylo při jiném franchise recordu v roce 2012, kdy jsme Arizonu vyprovodili ze hřiště debaklem 58-0? Na tohle všechno a na mnohé další otázky budeme znát odpovědi v pondělí ráno. Nezapomeňte, že náš zápas byl přeložen na pozdější hodinu a bude vysílán až jako Sunday Night Football. Zároveň mějte také na paměti, že v USA přecházejí na zimní čas o týden později a tak budeme moci utkání sledovat ve velmi netradičním čase od 1:20 hodin v noci na pondělí. Nenechte si ujít další etapu této tour, která, jak všichni věříme, skončí až v Super Bowlu LV.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *