Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

PŘÍPAD: SEAHAWKS STARTING QUARTERBACK

Lock & Smith
 První možností, pro kterou se naši Seahawks mohou letos rozhodnout, je jít do hry s tím, co aktuálně mají. To znamená, že jako starter by v následující sezóně figuroval někdo z dvojice Drew Lock a Geno Smith. Ano, asi se drtivá většina z nás shodne na tom, že ani jeden z nich není zrovna borec, který by tým dokázal nasměrovat k nějakému úspěšnému playoff runu, nebo dokonce do Super Bowlu. O nově příchozím Lockovi toho poměrně dost padlo v předchozím článku. Během 24 utkání v dresu Denveru Lock zkompletoval 59.3% svých passových přihrávek pro 4 740 yards, 25 TDs a 20 INTs. Dalších 285 yards a 5 TDs pak přidal po zemi a jeho career record, jehož jako starter dosáhl, aktuálně činí 9-15. Smith má oproti Lockovi tu výhodu, že během posledních tří sezón byl Russellovým backupem a do ofenzivních schémat a celkového gameplanu Seahawks je tedy zapracovaný. Rovněž je o šest let starším a zkušenějším mazákem než Lock. Smith během 45 utkání našel cíl svých přihrávek v 58.8% případů, na kontě vzduchem má 6 917 yards, 34 TDs a 37 INTs, dalších 701 yards a 8 TDs přidal ve hře po zemi a jeho career record v roli startera se momentálně zastavil na hodnotě 13-21. Jo, pokud chceme málo muziky za málo peněz, tohle je správná cesta. Zda je ale někdo z téhle dvojice dlouhodobou odpovědí na pozici startera v Seattlu, o tom lze značně pochybovat… 

Příchod veterána
 Možností, která by byla finančně daleko náročnější, je sázka na zkušeného, léty prověřeného profesionála, který už v NFL má něco odehráno. V případě takové varianty bychom rovněž mohli přijít o množství případných Draft picků, jenž jak rychle jsme nabyli, bychom stejně tak rychle mohli i pozbýt.
 Pravděpodobně jste postřehli, že Deshaun Watson (na fotce) celou loňskou sezónu vynechal, neboť čelil celkově 23 obviněním z různých trestných činů se sexuálním podtextem. Během tohoto týdne však byl vynesen rozsudek o jeho nevinně a on tak může konečně pokračovat ve své fotbalové kariéře s již očištěným jménem, na čemž on sám dlouhodobě trval. No a právě o Watsonovi se v souvislosti s příchodem do Seattlu v této “veteránské” kategorii mluví ze všech nejhlasitěji. First-round pick Texans z roku 2017 a trojnásobný Pro Bowler má stále jen 26 let a pod jeho vedením by se tak mohlo rýsovat nějaké to delší časové období, během něhož by mohl být plnohodnotným lídrem. Watson, který stále pod tučným kontraktem figuruje na soupisce Texans, má v kariéře record 28-25, skvělou completion percentage 67.8%, naházel 14 539 yards, 104 TDs a jen 36 INTs a nohy mu také slouží slušně, neboť na svém kontě má rovněž 1 677 yards a 17 TDs po zemi. 
 Watson však není jediným borcem, kterého bychom tradem nebo podpisem ve free agency mohli přivést do Seattlu. Mezi dalšími, v kuloárech kolujícími jmény adeptů, najdeme třeba Marcuse Mariotu. Ten není plnohodnotným starterem od poloviny sezóny 2019, kdy jej v dresu Tennessee Titans nahradil Ryan Tannehill. Poslední dva roky byl pouhým backupem Dereka Carra v Raiders. Nutno podotknout, že jedním z nejlepších backupů ligy… Mariota byl #2 overall pickem v Draftu 2015 a od té doby má 62.8% zkopletovaných passů pro 13 437 yardů, 77 TDs a 45 INTs s career recordem 29-32. Dalších 1 573 yards a 13 TD naběhal a pro 1 TD si dokonce došel skrze zachycenou reception.
 Mezi “veteránskými” jmény hráčů, o nichž se diskutuje jako o možných nástupcích Russella Wilsona v barvách Seahawks, najdeme také Jalena Hurtse z Eagles, Tylera Huntleyho z Ravens nebo krále kovbojských knírů a mulletů, jímž není nikdo jiný než Gardner Minshew.

#9 pick 2022
 Vyšší pick, než je výběr číslo devět, který máme v letošním Draftu momentálně v držení, jsme uplatnili naposledy v roce 2010! Ano, už tak dlouho to je, co byli Seahawks na Draft boardu takto vysoko. Tehdy to byl úplně první výběr dvojice Pete Carroll a John Schneider ve vedení Seahawks a využili jej na Russella. Jasně, ti bystřejší z vás zpozorněli… Jako pick #6 byl tehdy vybrán offensive tackle Russell Okung. Ten nakonec za svou jedenáctiletou kariéru pomohl naší výhře v Super Bowlu XLVIII a dvakrát se probojoval do Pro Bowlu, ale od hráče, který byl ve své Draft class vybrán jako šestý v pořadí, by se asi dalo očekávat o něco víc…
 Mnohem povedenějším z pouhých dvou TOP 10 picků, kterých se možná v Seattlu v Pete Carroll era dočkáme, by mohl být Malik Willis. Je očekáváno, že jeho jméno v rámci quarterbacků zazní letos jako úplně první a pokud si jej z šestého místa nevezmou Panthers, kteří také hledají svého franchise quarterbacka, coaching stuffu Seahawks se při picku na devátém místě bude řádně kouřit z hlavy. Willis hrál za menší Liberty University ve Virginii spadající do slabé Independent Conference, tudíž jeho čísla nejsou díky slabší konkurenci natolik vypovídající, jako kdyby do Draftu mířil z některé z univerzit s těmi nejzvučnějšími jmény. Jeho dva roky v Liberty, které zakončil s recordem 17-6, completion percentage 62.4%, 5 107 yards a skvělým TD-INT ratiem 47-18, však rozhodně stojí za pozornost. Skvělý je navíc také ve chvílích, kdy se má spolehnout na vlastní nohy. Za dva roky naběhal 1 822 yardů a 27 TDs! Willis se stal terčem pozornosti mnoha skautů hlavně po nedávném NFL Combine, v němž předvedl svou rychlost, mrštnost a hlavně silnou ruku schopnou dohodit míč až do vzdálenosti 60 yardů.
 Jelikož ale všichni dobře víme, jak duo Carroll a Schneider rádo směňuje vyšší picky za větší množství nižších výběrů, a rovněž protože máme v našem držení aktuálně také picky #40 a #41 na začátku druhého kola, možná se dočkáme také výběru quarterbacka při některé z pozdějších příležitostí. Poměrně zajímavými prospekty třeba pro druhé kolo Draftu se mohou jevit Kenny Pickett z Pittsburghu, Matt Corral z Ole Miss nebo Sam Howell z North Carolina University.

TOP 3 pick 2023
 Posledním v současnosti diskutovaným a zároveň reálným scénářem, jak by se situace ohledně naší budoucnosti na pozici quarterbacka mohla vyvíjet, je jednoduše nechat věci uležet. Lze si pod tím představit rok bídy v čele s někým z dvojice Lock nebo Smith a s recordem řekněme 4-13, který nám v takovém případě bude reálně hrozit, si vybojovat TOP 3 pick Draftu 2023. Zatímco letos se nepředpokládá, že by byl některý z quarterbacků vybrán v TOP 5, za rok by se mohl opakovat loňský scénář, kdy quarterbaci byli vybráni na prvních třech místech. Mezi prospekty roku 2023 totiž najdeme skvěle hrající mladé quarterbacky, jakými jsou Bryce Young z Alabamy, C.J. Stroud z The Ohio State nebo Anthony Richardson z Floridy. Tento plán je dlouhodobější, ale bráno dle čisté pravděpodobnosti možná skýtá tu největší naději na skutečný počátek nové éry, která by se stala volným pokračováním našich nejúspěšnějších let z minulého desetiletí.

 Ke které z možností se přikláníš nejvíc? Lock? Smith? Watson? Hurts? Huntley? Mariota? Minshew? Willis? Pickett? Corral? Howell? Young? Stroud? Richardson? Nebo snad někdo úplně jiný? Možností je po dlouhých letech víc než dost. Směle se v komentářích rozepiš, jak naši budoucnost vidíš ty osobně a zda Ti některá z nastíněných variant dává větší smysl než ostatní. Ať se nám to líbí nebo ne, #NewEra je tady. A každý nový začátek je hlavně příležitost. Proměníme ji ve svůj prospěch? Já myslím, že jo… GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *