Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Minnesota Vikings (8-4) at Seattle Seahawks (10-2)

 Máme za sebou velký zápas s ještě větší implikací pro pořadí v divizi, konferenci a samotné nasazení do playoff. V zápase rozděleném na vyrovnanou první polovinu, demolici Vikingů ve třetí čtvrtině a poslední čtvrtinu, která zase způsobila nervový kolaps nejednoho člena 12s Family, jsme přetlačili Minnesotu Vikings poměrem 37-30 a zapsali jsme si tak pátou výhru v řadě. Z tohoto výsledku vyplývají huuuge things. Jednak jsme se dostali do vedení naší našlapané divize NFC West, když jsme se díky vyhranému vzájemnému zápasu vyhoupli před San Francisco 49ers. Ale co víc, v celé konferenci NFC jsme zaparkovali za New Orleans Saints, za nimiž zaostáváme pouze díky prohře 27-33 ve vzájemném utkání z třetího hracího týdne. Stále pravděpodobnější se tak jeví scénář, kdy si to v posledním weeku regular season na konci prosince rozdáme s 49ers v přímém souboji o vítězství v divizi, potažmo v celé konferenci. Vítěz by si tak zajistil v úvodním týdnu postseason volno a jako bonus i výhodu domácího prostředí pro celé playoff, kdežto poražený by musel navíc absolvovat Wild Card Game a s tím by se nejspíš pojila i nutnost všechny další případné zápasy playoff odehrát na hřištích soupeřů. What a matchup it could be…

 Avšak teď zpět k Monday Night Football. Russell Wilson (na fotce vpravo) nehrál špatně. Vlastně nebýt onoho jednoho playe, který přes deflected pass, zkušenou snahu srazit míč k zemi a víc než haluzovou interception vyústil v pick six, řekli bychom, že hrál velmi dobře. Zkompletoval solidních 21 z 31 passů pro 240 yardů, 2 touchdowny a 1 interception pro passer rating 98.9 a po čtyřech scramblech přidal také 13 yardů po zemi. Not great, not terrible. V souboji o MVP však začíná jak Russell Wilson, tak i ostatní kandidáti, mírně ztrácet krok s quarterbackem Ravens Lamarem Jacksonem, který v posledních týdnech sbírá jeden rekord za druhým.

 Tyler Lockett – nejoblíbenější Wilsonův cíl, se po zranění nohy, které utrpěl na konci zápasu s 49ers, ne a ne dostat zpět na své maximální otáčky. Včera nedokázal zachytit ani jedinou ze tří přihrávek, které mířily jeho směrem a poprvé od 26. listopadu 2017 tak vyšel ze zápasu naprázdno. Co se returnů týče, není Lockett nasazován již dva zápasy, což za sebe hodnotím jako pozitivum. Šanci tak včera dostali David Moore a Travis Homer. Druhý jmenovaný rookie Homer se ukázal jako výbušný running back s horkou krví, když si na dva pokusy při kick returnech připsal celkem solidních 51 yards. K tomu přidal do tabulek také první career run v NFL. Ten přišel při fake puntu v poslední čtvrtině zápasu, doběhl pro solidních 29 yardů a to se tak důležitým, i když možná trochu nedoceněným, stavebním kamenem našeho vítězství.

 Z receiverů namísto Locketta exceloval další nováček DK Metcalf. Ano, v závěru zápasu mu byl vyražen míč, Vikings zalehli fumble a došlo tak k dramatizaci zápasu, která vůbec nemusela být. Zda se ale jednalo o jeho chybu nebo prostě jen velmi dobrý play a forced fumble ze strany cornerbacka Vikings Xaviera Rhodese, už nechám na vašem posouzení. Za sebe volím možnost b). DK zachytil 6 ze 7 přihrávek mířících jeho směrem, získal po nich 75 yards a stal se tak v našem dresu včerejším/dnešním receiving leaderem. Velmi dobře jej doplnil také jak David Moore (65 yards, 1 TD), tak i tight end Jacob Hollister (44 yards) nebo running back Rashaad Penny (33 yards, 1 TD).

 V běhové hře přidal Penny k receiving touchdownu také 74 rushing yards a jeden další touchdown. Se 4.9 yards per carrie se tak dostal dokonce před Chrise Carsona a ukázal, že naši soupeři musí počítat s tím, že na nám na soupisce letos figuruje více než pouze jeden elitní running back. Když jsme u Carsona – ten měl včera opět svůj den, když si připsal letošní pátou 100+ yard game. Naběhal 102 yards a 1 TD k tomu. Suma sumárum jsme včera předvedli season-high 218 rushing yards. To vše proti týmu, který do zápasu vstupoval s pouhými 94.2 obdrženými rushing yards na zápas. Pretty impressive…

 No a co obrana? Ta se zápas od zápasu zlepšuje, což je s blížícími se vyřazovacími boji velmi dobré znamení. Leading tacklerem se ne příliš překvapivě stal Bobby Wagner (10 tackles, 1 pass defensed). Třetím nejlepším v žebříčku “total tackles” ve franchise historii Seahawks se včera stal K.J. Wright. Před ním tak už jsou pouze výše zmiňovaný linebacker Bobby Wagner a safety z let 1985-1995 Eugene Robinson. Wright včera předvedl 9 tackles a 1 pass defended. S big plays přišli ale také třeba Tre Flowers (3 tackles, 1 interception, 1 pass defended), Ziggy Ansah (1 tackle, 1 pass defended, 3 QB hits) nebo Bradley McDougald (6 tackles, 1 fumble recovery, 1 QB hit). Dalšími výkony bychom mohli pokračovat…

 Punters and kickers are humans too. To včera potvrdili kopáči našich special teams. Punter Michael Dickson poslal všechny tři své punty inside 20-yd line soupeře s průměrem 42 yards na punt a kicker Jason Myers byl stoprocentní, když našly cíl všechny tři field goaly a také čtyři extra pointy, které směrem na branku letěly z jeho nohy.

 Včera to byl hold týmový výkon. Jasně, našly se chyby, ale hráli jsme veledůležitý zápas proti velmi kvalitnímu soupeři a díky skvělé práci každého jednotlivého člena týmu jsme včera urvali vítězství a vylepšili tak náš record v primetime zápasech na CenturyLink Field během “Pete Carroll era” již na 18-2. Jak jste si to drama užili vy? Slavil se u vás nad ránem posun na druhé místo konference ve velkém stylu nebo jste byli rádi, že jste s tím tepem, který byl takto v noci opět ve vysokých číslech, dokázali usnout? Podělte se o své pocity do komentářů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *