Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

SEAHAWKS 2021 NFL DRAFT CLASS

 Největší událost fotbalové offseason je za námi. Show, během níž MGK rozpohyboval celé prostranství u FirstEnergy Stadium v jeho rodném Clevelandu, zakončila celkově 86. NFL Draft. Nelze nezmínit, že celé tři dny působily jako slušná ochutnávka toho, jak by již brzy mohla vypadat doba postcovidová. Doufejme…  

 Seahawks si během Draftu 2021 vybrali do svých řad rekordní počet nováčků. Bohužel pro nás se jedná o rekordní minimum v historii franchise. Vlastně pokud bychom se bavili o tzv. modern draft-era, o níž mluvíme od NFL-AFL mergeru v roce 1967, zařadili jsme se letos v historické tabulce týmů na dělené druhé místo s nejméně draft picky. Horší byli v tomto ohledu už jen New Orleans Saints, když si v roce 1999 vybrali pouze running backa Rickyho Williamse. Současně se jedná o nejnižší počet výběrů, který jakýkoliv tým NFL provedl v Draftu posledních dvanácti let. Naši Seahawks během včerejšího posledního draftového dne vybrali do svých řad už jen další dva hráče a celkově tak v týmu vítáme tři nové tváře. Po second-round picku, jímž jsme sáhli po extrémně rychlém wide receiverovi a returnerovi (viz včerejší článek), jsme další dva výběry ve čtvrtém a šestém kole použili k vylepšení secondary a offensive line. Celkově tedy došlo k upgradu naší soupisky na třech ze čtveřice nejčastěji skloňovaných míst, o nichž se před Draftem mluvilo jako o místech, kde nás nejvíce tlačí bota. 

 Nejprve jsme se v pořadí Draftu posunuli mírně dozadu, a to když jsme náš 4th-round pick #129 overall vyměnili s Tampou Bay Buccaneers za picky #137 overall na konci čtvrtého a #217 overall na konci šestého kola. Tento krok se dle mého dal očekávat, neboť jsme podobnou věc, možná překvapivě, neudělali už ve druhém kole. Pick #137 jsme již následně skutečně využili a do našich řad přibyl cornerback Tre Brown z University of Oklahoma. Po odchodu Shaquilla Griffina na jeho rodnou Floridu, a také nepodařeném příchodu a odchodu Quintona Dunbara, se právě hledání nového CB#1 stalo mezi 12s jedním z nejčastěji skloňovaných témat letošního Draftu. Brown za čtyři roky v Oklahomě nasbíral celkově 4 interceptions, 2 sacky, 31 zblokovaných passů a také 141 tackles, z nichž 8.5 bylo pro ztrátu yardů. Kromě práce v secondary, je však stejně jako včera vybraný Eskridge, také Brown skvělým returnerem, když celkem 55 kick returns proměnil v 1 207 kick return yards. Za své výkony se v loňském roce dočkal nominace do Second-team All-BIG 12 jako cornerback a o dva roky dříve byl členem stejného výběru jako člen special teams. 

 Když se po jedenácté hodině večerní blížilo ke svému konci šesté kolo Draftu, Seahawks provedli pro mnohé překvapivý vzestup pořadím, když oba své zbývající výběry #217 a #250 vyměnili s Chicagem Bears za jejich pick #207 overall. Tento trade nakonec vedl k tomu, po čem většina z vás volala ve včerejších ohlasech na výběr WR Eskridgeho. Do naší O-Line jsme skutečně přidali pořádný kámen! Z University of Florida se na Pacific Northwest bude stěhovat offensive tackle Stone Forsythe. Majitel pro mě těžko představitelných 206 cm a 141 kg svalů byl přitom původně odhadován jako pick někde na přelomu třetího a čtvrtého kola. Jeho výběr v druhé polovině kola šestého se tak časem může ukázal jako parádní steal. Forsythe zaujal vícero věcmi. Jednak v průběhu loňských 513 pass-blocking snaps povolil pouze 2 sacky, rovněž se náramně předvedl během Pro Day, když na bench press hned 25x za sebou zvedl 102 kg vážící činku a dle jeho sociálních sítí se navíc nebojí mezi jména The Rock a The Stone dát rovnítko (viz fotka). Suma sumárum to zní jako slušný boost v ochraně Russella Wilsona. Mimochodem, pouze z veleznámých univerzit Alabama, Ohio State, Notre Dame a Georgia bylo v letošním Draftu vybráno více hráčů, než osm borců, které vychovala University of Florida. To je krásným potvrzením faktu, o kterém se mluví již pár let, a to že Florida se dostává zpět mezi absolutní špičku mezi fotbalovými College programy, mezi kterou jednoznačně patřila před dvěma až třemi dekádami. Jako zajímavost přidám také fakt, že poté, co se Stoneův otec Ray Forsythe neprosadil v NFL v dresu Cincinnati Bengals, prožil svou fotbalovou kariéru jako člen dnes již neexistujících Amsterdam Admirals v tehdejší NFL Europe a Orlando Predators v bývalé Arena Football League.

 Při celém sumírování tohoto Draftu však mějme stále na paměti, že letošními picky jsme nevybrali pouze trojici Eskridge, Brown a Forsythe. Díky dřívějším investicím některých těchto výběrů za nás totiž nyní hrají také borci jako safety Jamal Adams, defensive end Carlos Dunlap nebo guard Gabe Jackson. Pokud tedy započítáváme i jejich výkony, myslím, že už teď lze říct, že vzhledem k množství vybraných hráčů, vypadá tato Draft Class poměrně dobře. 

 Co na to, jak se letošní Draft vyvíjel, říkáte vy? Jste za naše picky rádi nebo byste něco měnili? Na koho z borců se těšíte nejvíc a o kom z nich se domníváte, že by mohl mít největší impakt na hřišti? Může Eskridge v následujících letech převzít řemeslo od jednoho z dvojice Metcalf a Lockett? Má Brown na to, aby byl lepším výběrem než jeho jmenovec a spoluhráč v secondary Flowers, kterého jsme před třemi lety vybrali jen o devět picků později? No a co obrovitý The Stone? Je připravený stát se starterem již letos, a nebo před ním stále dostanou přednost veteráni Duane Brown, Cedric Ogbuehi a Brandon Shell, z nichž však momentálně ani jeden nemá platnou smlouvu na sezónu 2022? No a jaké otázky je třeba v kabině Seahawks ještě zodpovědět, než začne samotná příprava na sezónu? 

 Období, v němž do competition o final 53-man roster budeme podepisovat množství nejrůznějších undrafted free agents, může oficiálně začít…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *