Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

SEATTLE SEAHAWKS at ATLANTA FALCONS – PREVIEW (WEEK 1)

 Psát první preview sezóny, je zvláštní. Zvlášť pokud hovoříme o sezóně letošní, o jejímž konání se ještě na začátku léta silně pochybovalo a která nenabídla žádné preseason games, v nichž by se týmy alespoň pohromadě ukázaly na hřišti. Avšak jelikož se my všichni již nemůžeme dočkat sté první sezóny NFL, pojďme se vrhnout na pravidelný kolotoč previews a reviews. Dnes vyzdvihnu alespoň pár hráčů a matchups, od kterých se očekává, že v nadcházejícím souboji budou vidět. 

 Z posledních čtyř vzájemných střetnutí v zápasech regular season jsme s Falcons třikrát zvítězili. Od roku 2013 je tedy poměr vyhraných zápasů 3-1 v náš prospěch. Naposledy jsme se střetli v loňském weeku 8, kdy jsme v Atlantě vyhráli 27-20. V tomto zápase jsme soupeře převálcovali hlavně v jeho samém úvodu, protože po prvním poločase to bylo už 24-0 a náš tým exceloval jako celek. Falcons sice v druhém poločase mohutně dotahovali, ale nakonec se jim to nepovedlo především díky skvělé hře naší obrany a dlouhému 54-yd field goalu Jasona Myerse. Poslední naděje na obrat pak zmařil neúspěšný onside kick minutu před koncem.

 Celkem 460 passing yards v onom utkání naházel tehdy 38letý veterán Matt Schaub, který nahradil o čtyři roky mladšího a zraněného stertera Matta Ryana. Pro Ryana se jednalo o první utkání od weeku 14 sezóny 2009, do kterého nenastupoval jako Falcons starting quarterback. Velezkušená dvojice Matt a Matt vede útok našeho prvního letošního soupeře společně již pátou sezónu. Po celou dobu je tam také ten, jehož bychom se měli bát možná nejvíce. Možná jste správně odhadli, že ten někdo je wide receiver Julio Jones, který do své desáté sezóny v Atlantě jistě nastoupí stejně hladově jako do těch předchozích. Julio je držitel několika desítek nejen klubových, ale i ligových rekordů, což je pro naše obránce samo o sobě dobrý důvod jej často minimálně zdvojovat. Myslím, že lepší ostrý test by si naše nabušená defense už jen ztěží mohla přát. Já osobně se nemůžu dočkat, jak bude vypadat první představení našich safeties (Jamal Adams a Quandre Diggs) a linebackers (Bobby Wagner, K.J. Wright a Jordyn Brooks) v nové sestavě a jak si dokáží poradit nejen s výkonem Julia Jonese, ale také s novou útočnou zbraní Atlanty, kterou je z Rams příchozí running back Todd Gurley II. Ten doufá v úspěšný návrat po nepříliš vydařené sezóně 2019. Pokud se mu budou vyhýbat zranění, já osobně bych se nedivil, kdyby se mu to dařilo dobře.

 No a kdo zazáří na opačné straně míče? Passová obrana Falcons loni skončila v inkasovaných yardech i inkasovaných TDs mezi nejhorší třetinou ligy, takže možná tudy se bude otevírat určitá cesta pro náš hvězdný útok. Russell Wilson bude opět útočit na ocenění NFL MVP a každý ze čtveřice Tyler Lockett, DK Metcalf, Chris Carson a Will Dissly si připíše alespoň 1 000 scrimmage yards. Nebo snad ne? Očekávání jsou vysoká. Oproti předchozím dvěma ročníkům, kdy se zdálo, že procházíme nejhlubší částí týmové přestavby a predikoval se daleko horší než nakonec dosažený výsledek, do letošní sezóny vstupujeme jako jeden ze širšího okruhu favoritů na zisk Lombardi Trophy. Jak k tomu přispěje třeba naše věčně děravá O-Line (na fotce) nebo nově příchozí články offense Greg Olsen, Carlos Hyde a Phillip Dorsett, to si ještě musíme počkat. 

 Kdo letos zazáří a kdo naopak prožije nepovedený rok? Vyhrajeme zítra nebo ne? Nezapomeňte to odhadnout v naší Tipovačce. Ať už tak nebo onak, National Football League začíná a naši Seahawks nastoupí v prvním utkání sezóny před prázdnými tribunami v Atlantě už zítra ve velmi příjemných 19 hodin našeho času. Are you ready, 12s?! 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *