Sezóna 2021,  Archiv,  Novinky,  Offseason,  Uncategorized

NEZODPOVĚZENÉ OTÁZKY

 Smutek, který prožíváme zejména v únoru a březnu, spojený s koncem fotbalové sezóny, je takto v polovině července již definitivně pryč. Ke slovu se totiž naplno dostává nadšení z příchodu sezóny nové, což je samozřejmě spojeno s velkými očekáváními ze strany všech týmů NFL i jejich fanoušků, co že je to v následujícím půlroce vlastně čeká. V takovémto období fotbalového kalendáře již týmy většinou rozluštily všechny neznámé nadcházejícího ročníku. Pokud tedy nepočítáme takové nepředvídatelné breaking dealy, jakým byl třeba příchod bývalého No. 1 Draft picku Jadeveona Clowneyho na PNW týden před začátkem sezóny 2019, odpovědi na poslední nezodpovězené otázky by týmy měly být schopny nalézt během dvou zbývajících událostí, které ještě předcházejí samotnému startu nové sezóny National Football League. Jsou jimi Training Camp a Preseason Games. Díky bohu/vědě, že na rozdíl od loňska se letos obě dvě uskuteční. A jako bonus to bude dokonce s diváky přímo na místě. Tým Seahawks čeká v období mezi 28. červencem a 12. srpnem, kdy se letošní Training Camp koná, celkově 13 tréninkových dní, z nichž většina se bude klasicky konat na VMAC. Výjimku bude tvořit pouze speciální tréninková návštěva Lumen Field naplánovaná na 8. srpna. Kdybyste měli cestu okolo, vstupenky začínají na přátelských 💙$12💚

 S blížícím se Seahawks 2021 Training Campem tedy notně přichází několik hlavních témat, která jsou hojně diskutována. Nová, pěkně tučná smlouva je jedním z těch témat, které mezi headlines patří každoročně. No a v případě Seahawks se letos v tomto ohledu bezpochyby nejvíce hovoří o Jamalu Adamsovi (na fotce), který je největším příběhem letošní offseason. Adamse jsme loni vyměnili s New York Jets mj. za dva first-round picky. Domnívám se, že už tehdy bylo více méně jasné, že za takovou cenu jej Seahawks rozhodně za rok neplánují nikam poslat. Jamalovi po této sezóně skončí jeho prodloužená nováčkovská smlouva. Je jasné, že číslo v odpovědi na otázku, kolik nás to vlastně bude stát, nepatří zrovna k těm nízkým. Nejlépe placeným safetym ligy je v současnosti Justin Simmons, jehož kontrakt s Denverem Broncos má průměrnou roční hodnotu $15.25M. Myslím si, že je dost reálné, že v případě Adamse se dočkáme prolomení tohoto dosavadního rekordu. Osobně bych se nedivil, kdyby Seahawks nabídli, řekněme, čtyřletou smlouvu v hodnotě $65M. V takovém případě by se s průměrným ročním platem $16.25 stal Adams nejlépe placeným safetym všech dob. Otazníky se však vznáší také kolem našeho druhého starting safetyho. Quandre Diggs rovněž vstupuje do posledního roku své smlouvy a střízlivým odhadem se dá předpokládat, že při vyjednávání nového kontraktu si řekne o plat ve výši minimálně $8M, ne-li $10M ročně. Přijdou oba nebo některý z těchto podpisů ještě před startem tohoto ročníku? Nějaké tipy z vaší strany, jak by mohla celá tato secondary zápletka dopadnout? 

 Dále tady hned na několika pozicích máme přímý souboj o místo na soupisce. Tou nejviditelnější je asi situace na pozici cornerback. Během uplynulých devíti let zastávali starting job levého cornerbacka pouze Richard Sherman a Shaquill Griffin. S odchodem druhého jmenovaného do Jacksonville Jaguars však přichází změna. Otevřený je pak také souboj o možnost nastupovat na pravé straně naší secondary. Je tedy jisté, že ani jeden z cornerů, kteří za nás na hřišti nastoupili na začátku loňské sezóny, tento počin nezopakuje. Mezi hlavní favority na zajištění si místa v základní sestavě letos podle mě patří zejména čtveřice borců.
1) D.J. Reed, který loni v druhé polovině sezóny solidně zastoupil zraněného Quintona Dunbara.
2) Náš březnový free agency úlovek Akhello Witherspoon, dosud nastupující za San Francisco 49ers.
3) Mnohými ne-zas-tak-moc-oblíbený Tre Flowers, který však loni nepůsobil zas tak zle a nyní vstupuje do posledního roku svého čtyřletého kontraktu.
4) Rookie Tre Brown, náš výběr ve čtvrtém kole letošního Draftu, jehož prvotřídním úkolem je pozitivně zapůsobit na Training Campu. 
Mimo hru však rozhodně nejsou ani Damarious Randall nebo Pierre Desir. Navzdory specializaci na roli nickelbacka by do sestavy v případě nutnosti mohla teoreticky promluvit také dvojice Marquise Blair a Ugo Amadi. 

 Předvedou linebacker Jordyn Brooks a guard Damien Lewis breakout year? Lewis jako rookie solidně vykročil vstříc dobrým zítřkům. Pravda, Brooks zas tolik neuchvátil, ale mnozí z nejlepších hráčů historie NFL stáli ve svém prvním roce taky za starou belu. Bude však Brooks vůbec starting linebacker? Promluví do competition K.J. Wright, který je stále ještě free agent? No a co Darrell Taylor, náš loňský second-round pick, který za nás dosud skrz zranění neodehrál ani jediný snap? Může být tento defensive end spícím klenotem naší sestavy? Jak DK Metcalf naváže na jeho rekordní sezónu s 1 303 nachytanými yardy? No a uvidíme Russella Wilsona klasicky čarovat jen do weeku 6 nebo už má letos MVP konečně v kapse? Osvědčí se Shane Waldron jako nový Offensive Coordinator nebo se nám po Schottenheimerovi bude ještě stýskat? Můžeme čekat víc pasové hry a s tím i druhou řadu seriálu “Let Russ and DK cook”? Stane se náš první výběr letošního Draftu, kterým se stal D’Wayne Eskridge, za dvojicí DK a Tyler bez problémů WR#3 nebo tuto pozici zaujme někdo jiný? Jak se bude dařit naši O-Line, která v posledních dvou letech prošla kompletní rekonstrukcí? Drží už tyto cihly na sobě pořádně, a nebo se tahle zeď bude opět snadno bořit a Russell Wilson bude opět nejsackovanějším quarterbackem NFL? Zvládneme vůbec ufinancovat tým, aniž by do roka nebo dvou došlo k výrazné restrukturalizaci smlouvy našeho quarterbacka? Otázek je víc než dost… Budu rád, když budete sdílet své pocity, odhady a reakce.

 Jakmile 12. srpna Seahawks Training Camp skončí, bude nás od prvního ze tří preseason zápasů dělit pouze 48 hodin. Náš ještě nezeštíhlený tým čítající 90 borců prakticky ihned vyrazí směr Allegiant Stadium, kde nastoupí proti tamním Las Vegas Raiders. Do tohoto okamžiku nyní zbývají pouhé čtyři týdny. Každoroční nutné roster cuty, během kterých je formována definitivní podoba naší sestavy pro fotbalovou sezónu, letos přijdou 18. srpna (na 85 hráčů), 25. sprna (na 80 hráčů) a 1. září (na konečných 53 hráčů). Pak už je tady season kickoff proti Indianapolis Colts a naše společné sledování tohoto zápasu (viz https://www.facebook.com/events/271008768108630 ). Během toho všeho samozřejmě vám všem, kteří jste vyjádřili zájem, přijde mail s informacemi o činnosti oficiálního fanclubu, platbě členství, soutěžích a parádních cenách v nich atd. Panta rhei… The Big 2021 Season is coming, baby!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *