Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 13 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (7-5) @ LOS ANGELES RAMS (3-9)

 Nebyl to zrovna ten nejkrásnější fotbalový zápas, který lze v NFL shlédnout, ale na druhou stranu to byl přesně ten typický nervydrásající Seahawks match, u něhož si s hrstmi plnými vyškubaných vlasů po většinu večera říkáme, že chceme umřít a díky kterému se jednou všichni určitě sejdeme na kardiologii. Náš tým se však po neuvěřitelné bitvě s výsledkem 27-23 vrací do Seattlu s cenným W v kapse a díky remíze Giants a Commanders jsme se dostali zpět na NFC #7 seed, z něhož vede cesta do playoff. 

 Utkání to bylo neskutečně dramatické. Vždyť jsme se v zápase dočkali celkem deseti skórovaní, ale ani jednou se nestalo, že by si některý z týmů připsal body dvakrát po sobě. Pět minut do konce jsme měli šanci na výhru 80.1%, po two-minute warning to bylo jen 22.3% a skóre utkání jsme na svou stranu překlopili až TD passem Smith to Metcalf pouhých 36 vteřin před vypršením časomíry. 

 Z muže zápasu můžeme mít pro tentokrát radost, a to napříč faktu, že byl oblečen v modrožluté. Jak všichni dobře víme, před sezónou od nás odešla dvojice dlouholetých stavebních kamenů naší franchise, a to quarterback Russell Wilson a linebacker Bobby Wagner. Russellovi se zápas weeku 1 v Seattlu, stejně jako dalších jedenáct následujících, moc nepovedl, avšak Bobby se v matchupu proti svému dlouholetému domovskému týmu předvedl ve zcela odlišném světle. Jeho 7 tackles, 3 tackles for loss, interception, 2 sacks, 2 QB hits a pass defended byly primárním důvodem, proč ještě 40 vteřin před závěrečným hvizdem měli Rams blíže k výhře. Všechny ty přátelské objetí, pohledy a úsměvy mezi Bobbym a jeho bývalými spoluhráči a trenéry mě přesvědčily o tom, že narozdíl od weeku 1, kdy to 12s dali Russellovi pořádně sežrat, se v závěrečném weeku 18 rozhodně nebude na Lumen Field na Bobbyho bučet. Na druhou stranu spektra oblíbenosti hráčů Rams bych naopak zařadil cornerbacka Jalena Ramseyho, který se zas ukázal jako úplná špína. Ten během večera rozdal několik podpásových ran a jako správný trash talker po sprostém helmet-to-helmet hitu ihned přiběhl gratulovat svému spoluhráči. Věřím tomu, že v kabině Rams může být nepostradatelným živlem, ale já osobně jej ve svém mentálním žebříčku řadím mezi hráče NFL, který má k mému srdci suverénně nejdál.

 Stejně jako letos již nesčetněkrát, také včera vedl náš útok kupředu neohrožený a nečekaný hrdina letošní sezóny. Quarterback Geno Smith zkompletoval 28/39 passů pro career-high 367 yards, 3 TD a interception, která však podle mého rozhodně neměla platit. Vlastně co si budem… Kdybychom tohle utkání prohráli, byl bych za tenhle call na rozhodčí tak neskutečně naštvaný, že bych se zrovna nebránil tvrzení, že nám ukradli zápas. Naštěstí se tak nestalo a Geno si nejenže připsal další parádní výkon ohodnocený passer ratingem 116.1, ale poprvé od prosince 2014 si připsal také game-winning drive. Celkově je Geno letos neuvěřitelný a myslím, že o 2022 NFL Comeback Player of the Year už je dávno rozhodnuto. Smith má 72.7% zkompletovaných passů (1. v NFL) pro 3 169 yards (5. v NFL), 22 TD (dělený 4. v NFL), 6 INT (dělený 3. v NFL s dvanácti starty) a passer rating 108.7 (2. v NFL). Pokud tohle není nejsuverénnější favorit na CPotY, tak asi začnu sledovat soccer, protože už bych nevěřil vůbec ničemu. 

 Kdo dál se v našich barvách podílel na velmi důležitém vítězství, jenž naše playoff naděje udrželo ve stále velmi reálných obzorech? O pouhý jeden jediný yard se stal leading receiverem Tyler Lockett, jehož statistiky se zastavily na 9 catches pro 128 yards a TD. DK Metcalf si připsal 8 catches pro 127 yards a game-winning TD. Pozor, DýKej hrál včera skutečně parádně, protože na něj letělo právě 8 míčů. Za zmínku stojí také tight end Noah Fant s 42 receiving yards a teprve druhým touchdownem v našich barvách. Leading rusher týmu se letos poprvé stal DeeJay Dallas s 10 carries pro 37 yards. Celkově se naše running back situace nevyvíjela dobrým směrem. Travis Homer do zápasu vůbec nezasáhl skrz zranění kolene. Žhavý kandidát na 2022 NFL Offensive Rookie of the Year, jímž je Kenneth Walker III, opustil zápas s poraněným kotníkem, takže nám nezbývá nic, než se modlit, aby detailní vyšetření neodhalily nic vážného. DeeJay Dallas se ve včerejším utkání rovněž zranil a všichni, a to včetně komentátorů na FOXu, jsme se divili, že se do zápasu následně vrátil a zvládl jej dohrát až do konce. Když k tomu připočteme dřívější zranění Rashaada Pennyho, včera jsme tak v jednu chvíli měli pouze jediného running backa, kterým je náš RB #5 Tony Jones Jr. Zápasem jsme se včera běžecky protrápili na straně útoku i na straně obrany, to je pravda. Jsou zde však tací borci defense, kteří se svou měrou na včerejší výhře výrazně podíleli. Jeden z horkých favoritů na 2022 NFL Defensive Rookie of the Year cornerback Tariq Woolen (na fotce) si připsal 7 tackles, 3 zblokované passy a již svou šestou letošní interception, což jej společně s C.J. Gardner-Johnsonem z Philadephie Eagles řadí na absolutní špici ligové tabulky. Dalšími obránci, kteří byli včera nepřehlédnutelní, jsou linebacker Jordyn Brooks (9 tackles, tackle for loss, sack, QB hit), linebacker Cody Barton (7 tackles, interception, pass defended), pass rusher Uchenna Nwosu (4 tackles, tackle for loss, 2 sacks a 3 QB hits) nebo defensive end Darrell Taylor (2 tackles, tackle for loss, sack, 2 QB hits). Výhru podpořily také dvě hlavní tváře special teams, jimiž jsou kicker Jason Myers (2/2 FG a 3/3 PAT) a punter Michael Dickson (52 a 62-yd booming punts).

 Jo, byly to neskutečné nervy, ale tak jsme fanoušci Seahawks a už jsme si za ty roky tak trochu zvykli, ne? Ostatně možná právě tyhle nervy jsou důvodem, proč z našich aktuálních stotřiadvaceti členů fanclubu jsou jen 4 s věkem 50+. Ono zkuste si taky dožít se nějakého úctyhodnějšího věku, když ročně proděláte deset infarktů… Jak jste si včerejší nervy užili vy? Pevně věřím, že u vás byl v noci podobný bordel jako tomu bývá v průměrnou nedělní noc mezi zářím a lednem zde na bohumínském předměstí. Rozhodně se v komentářích podělte o své dojmy, pocity a úvahy a teď šetřete hlas, protože jej v neděli, kdy je na programu stahování kůže Panterů z Jižní Karolíny, budete potřebovat. 

 GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *