Archiv,  Novinky,  Offseason,  Review,  Sezóna 2025,  Uncategorized

SEAHAWKS DRAFT CLASS 2025 – DAY 3

Pokračování včerejší první části článku…

round 5, pick #142 – Rylie Mills (defensive end, Notre Dame)
 Je libo surová síla do defenzivní lajny o výšce 196 cm, váze 134 kg a neskutečným rozpětím paží, které mu pomáhá při rozvracení soupeřovy hry na line of scrimmage? Tak přesně tím je náš úvodní pick závěrečného dne letošního Draftu, v jehož úvodu nejprve přišly různé výměny výběrů s Patriots a Browns, načež jsme jeden z takto vyhandlovaných picků, a to společně s naším loňským backup quarterbackem Samem Howelem, směnili za výběr #142 od Vikings. No a právě tímto pickem Seahawks sáhli po hráči, který přináší čirou sílu, univerzálnost napříč defensive line a zkušenosti z prestižního univerzitního programu. Rylie Mills zasáhl během své univerzitní kariéry do celkem 61 zápasů a ve 26 utkáních během posledních dvou sezón nasbíral celkem 10 sacks, 2 fumble recoveries, 84 total tackles (41 solo) nebo 15 tackles for loss, stal se pevnou součástí defenzivní linie Fighting Irish se zlatými přilbami a loni byl členem All-American Second-teamu. Seattle hledá v Millsovi hráče, který by mohl pomoci stabilizovat běhovou obranu a postupně si vybudovat čím dál tím větší narušitele ofenzivních operací našich soupeřů, přičemž v jeho prospěch rozhodně hraje právě schopnost hrát na různých pozicích defenzivní lajny. Mills měl být původně draftován o něco dřív, ale díky přetrhnuté kolenní šlaše na konci loňské sezóny pořadím o něco propadl. Rovněž není jisté, kdy se bude moci zapojit do týmových aktivit. Optimistické scénáře hovoří o červencovém Training Campu, ty pesimistické se naopak obávají, že nestihne ani zářijový Season Kickoff. Není to sice typ instantně hvězdného pass rushera, ale jeho konzistence, pracovitost a disciplína z něj dělají skvělý výběr s vlastnostmi, které se ve VMACu cení.. Kdybych jej měl připodobnit k hráčům uplynulého desetiletí, fyzický styl hry a odolnost Millse mohou připomínat Poonu Forda, zatímco jeho univerzálnost v systému je něco, co v Seattlu ztělesňoval třeba takový All Woods.
HIGHLIGHTS

round 5, pick #166 – Tory Horton (wide receiver, Colorado State)
 Výbušný, elegantně se pohybující route runner s jistýma rukama a minimem dropů, který ještě před transferem na Colorado State začínal v Nevadě, nasbíral v sezónách 2022 a 2023 celkově 167 receptions pro 2 267 yards a 16 TD – tak by se dal stručně popsat Tory Horton (na fotce již na Rookie Minicampu). K tomu přidal dalších 423 yards a 3 TD po punt returnech, takže schopnost zastat více funkcí a teoreticky přínos také ve special teams ještě zvyšuje tržní hodnotu tohoto 189 cm vysokého a 89 kg vážícího borce. Jeho produkce je o to působivější, že těchto čísel dosáhl navzdory jeho týmu s průměrným quarterbackem a slabší O-line. Nebýt faktu, že Colorado State je ve velmi slabě konkurenční Mountain West Conference, kdyby Hortonova zpočátku blesková rychlost nezačala časem uvadat a hlavně kdyby jeho loňskou sezónu nepřibrzdilo zranění kolene, patrně bychom jeho jméno na Draftu slyšeli o něco dříve. I přes to všechno se naprosto oprávněně dočkal dvojnásobného jmenování do All-MW First-teamu a navzdory menšímu “school brandu“ se v každém zápase prezentoval jako hráč, který vyniká neustálou separací, schopností si pro pass běžet tzv. inside i outside a jež má slušné předpoklady stát se profesionálem. Pokud Horton ukáže, že zvládne fyzickou náročnost a tempo NFL, může být už jako rookie naprosto reálnou hrozbou a rozhodně má šanci se stát univerzálním doplňkem současné velitelské dvojice ve složení JSN a Kupp. No a tato trojice už by mohla obrany soupeřů dostávat pod pořádně silný tlak…
HIGHLIGHTS

round 5, pick #175 – Robbie Ouzts (fullback, Alabama)
 Už třetím výběrem Seattlu pátého kola se stal fullback Robbie Ouzts, kterého jsem si osobně zamiloval snad pět vteřin po vyhlášení jeho jména, když komentátoři přešli do hudebního módu a rytmicky improvizovali: [uc-uc-uc-uc]! Jeho statistiky sice na papíře nepůsobí nijak ohromujícím dojmem, když během svého čtyřletého působení v Alabamě zaznamenal jen 16 receptions pro 192 yards a 3 TD, avšak jeho síla a potenciální herní dopad se skrývá úplně jinde. Ačkoliv je Ouzts v některých reportech veden jako tight end, ve skutečnosti se jedná o silně nekompromisního, 191 cm vysokého a 125 kg vážícího oldschoolového blokaře, který miluje tvrdou fyzickou hru a jenž se rozhodně nebojí zapojit do žádného střetu. Na univerzitě exceloval zejména při lead blockingu u běhů středem hřiště, kde jeho výbušnost, chytrá hra a přesné načasování jednotlivých hitů často přinášely klíčové yardy, ale nějakou tu prácičku umí odvést třeba taky při krytí returnů či kopů soupeřů. V neposlední řadě se nám mohou hodit jeho zkušenosti z velkých NCAA zápasů a očividná schopnost doručit blok ve správný čas na správné místo. Vypadá to, že Klint Kubiak má do svého ofenzivního schématu novou hračku a rovněž že Seattle našel nového hybridního fullbacka / tight enda, což je role, která u Seahawks zůstala uvolněna po odchodu Nicka Bellora. Ouzts je podle mě přesně ten typ hráče, tedy pokud se výkonnostně prosadí a budou se mu vyhýbat zranění (ťuk, ťuk na dřevo), kterého si 12s pro jeho obětavost, tvrdost a týmového ducha jednoduše zamilují, a to ať už na hřišti, sideline nebo, jak se říká, off the field. Žádný velký fame a povyk okolo, jen skromný, tvrdý dříč s láskou pro tým a fotbal.
HIGHLIGHTS

round 6, pick #192 – Bryce Cabeldue (offensive lineman, Kansas)
 Cabeldue strávil v Kansasu uplynulé čtyři roky jako starter, přičemž pořádná porce celkem 50 zápasů, do kterých na college zasáhl, se dá označit již za poměrně solidní zkušenostní základ. Tam tento svalnatý balvan o rozměrech 198 cm a 140 kg povětšinou nastupoval jako levý tackle, ale je schopen zastat také pozici pravého tackla či se posunout blíže do středu lajny a hrát guarda, což by mohla být role, ve které bychom jej třeba mohli vídat i u nás. Kéž by se časem přetavil v kvalitní posilu rozšiřující hloubku naší O-line soupisky… V průběhu roku 2023 byl klíčovým pilířem ofenzivní lajny Kansasu, která za celou sezónu povolila pouhých 15 sacků a jež svými výkony celý tým dotáhla až prvního vítězného Bowlu po dlouhých patnácti letech. Během uplynulé sezóny pak přes něj neprošel ani jediný sack a byl pouze dvakrát penalizován, což je známka jeho vyspělosti a disciplíny. Obecně je pak považován za hráče s vysokým fotbalovým IQ, silného run blockera, vyniká dobrou prací se svým těžištěm a rovnováhou nebo se u něj zmiňují celkem solidními, avšak ještě do diamantu nevybroušené základy v pass protection. Jeho cesta z relativní anonymity kluka, který v Novém Mexiku jako desetiletý kromě fotbalu hrál také baseball a basket, a pro něhož byla nabídka stipendia od obecně průměrného Kansasu tou nejlepší obdrženou, až po borce, jenž se svou pracovitostí a odhodláním dostal až do NFL, je zkrátka něco, co člověka zaujme. Takových příběhů není nikdy dost a Cabeldue má nyní šanci napsat jeho další kapitolu právě v Seattlu.
HIGHLIGHTS

round 7, pick #223 – Damien Martinez (running back, Miami)
 Sobota se chýlila ke svému závěru, stejně jako celý Draft, ale pro samotné Seahawks ještě zdaleka nic nekončilo. V závěrečném sedmém kole jsme totiž disponovali hned třemi výběry a prvním z nich jsme sáhli po jednom z nejproduktivnějších college running backů posledních let. Martinez je se svými 183 cm a 98 kg působivou směsicí síly, schopností dobře číst hru a vmžiku se správně rozhodnout, což krásně shrnují jeho čísla ze dvou let v Oregon State a následné poslední sezóny na konkurenceschopnější soupisce Miami, kam přešel po transferu. Celkem 3 560 scrimmage yardů, 26 touchdownů, dvojnásobná nominace do All-Pac-12 First-teamu a jako “univerzitní rookie” byl dokonce oceněn jako Pac-12 Offensive Freshman of the Year. Má však také další pozitivní stránky, které by byla škoda nezmínit, avšak ve statistikách zahrnuty nejsou. Trenéři na obou univerzitách si shodně pochvalovali jeho výjimečný charakter a pracovní morálku, když jej popisují jako jakési “lepidlo”, který drží kabinu pohromadě a dříče, jenž na trénink vždy dorazil jako první a jako poslední z něj odcházel. Svým tvrdým a fyzickým stylem běhu, v němž se nebojí kontaktu a častých změn směru, díky čemuž je také častokrát schopen setřást tackle prvního obránce, připomíná jiného seventh-roundera. Vybrali jsme si jej před sedmi lety a většině z nás je jistě dobře známý pod občanským jménem Chris Carson. Kéž by se stejně jako on proměnil z late-round picku, od něhož spousta z nás neměla žádné očekávání, třeba až v čistokrevného startera, od kterého budeme na jeho vrcholu rok co rok chtít pokoření tisícovky naběhaných yardů, protože na to zkrátka bude mít. Nějaké jeho předpoklady a naše offseason sny by tady byly. Teď už to vše jen přetavit v podzimní realitu něčeho hmotného přímo na hřišti. Prostě “low-risk, high-reward” pick, z něhož se klidně může stát jedna z krádeží letošního Draftu.
HIGHLIGHTS

round 7, pick #234 – Mason Richman (offensive lineman, Iowa)
 Víte, co je lepší než ofenzivní lineman? Tři ofenzivní linemani! Jo, přesně tak! Seahawks totiž ve velkém investovali do pozice, která byla ještě před vypuknutím samotného Draftu považována za naši největší slabinu. A kdo si myslel, že výběrem Zabela a Cabelduea budeme končit, spletl se. Třetím výběrem zocelující naši O-line je tento 196 cm vysoký a 139 kg vážící borec z Iowy. A víte, kdo že mu ze Seahawks Draft roomu volal, aby mu osobně oznámil, že se stává nejnovějším Seahawkem? To se podržte! Nikdo jiný náš first-rounder Grey Zabel osobně, který se bleskově dostavil do VMACu a jenž, ještě než se vrhne na zvedání závaží ve fitku, přiložil ruku k dílu a pomohl Mikovi, Johnovi a Jody i s administrativou. První den v práci a už takto maká. Zlatý kluk. Richman je přesně ten typ spolehlivého hráče, který nepotřebuje dělat ramena, ale odehraje si své, bez keců odvede svou práci a poté, co třeba přidá i něco navíc, tiše zmizí. Ne nadarmo si v Iowě vysloužil označení “Iron Man” poté, co jako starter odehrál během čtyř sezón hned 42 po sobě jdoucích utkání na levém tacklu, a to bez zranění, bez výmluv a bez herních výpadků. V minulém roce inkasoval jen dva sacky a tři penalty, což tak nějak podtrhuje jeho poměrně solidní technickou vyspělost a herní disciplínu. Většinou se osvědčil jako run blocker, ale díky jeho potenciální schopnosti přesunout se klidně někam blíže ke středu offensive line je teď ještě těžké odhadovat, co přesně z něj bude. Jednoznačně se však jedná o vítané rozšíření hloubky naší soupisky a uvolnění tlaku v místě, kde nás fakt nesnesitelně tlačila bota…
Hajlajts, bohužel, nejsou.

round 7, pick #238 – Ricky White III (wide receiver, UNLV)
 Po předlouhých 15 letech se University of Nevada, Las Vegas zase dočkala, když bylo na NFL Draftu přečteno jméno jednoho z jejich hráčů. White je sice nenápadný route-runner z poměrně bezejmenné univerzity, avšak jeho produkce byla na úrovni nejlepších receiverů napříč celou NCAA. Aby taky ne. Pokud totiž hledáte receivera, který umí skvěle pracovat nohama, má cit pro načasování a je neustále schopen si tvořit separaci od svého nejbližšího pronásledovatele, pak Ricky je přesně ten typ. Tento menší, 185 cm měřící a 83 kg vážící receiver začínal svou college kariéru na Michigan State, ale v roce 2022 přestoupil právě do UNLV, kde začala jeho hvězda zářit čím dál tím jasněji. Když se podíváme na poslední dvě sezóny, jeho čísla jsou vyloženě ohromující. Zachytil totiž celkem 2 524 yardů pro 19 touchdownů s parádním průměrem nějakých 15.1 yardů na catch, což mu vyneslo dvě vstupenky do konferenčního All-MW First-teamu. Tím však jeho skillset ani náhodou nekončí. Důkazem budiž také jeho jeden punt return touchdown a zisk ocenění 2024 MW Special Teams Player of the Year. No a právě pozice rerurnera je místo, kde by se White mohl uplatnit právě na soupisce našich Seahawks. Není jisté, zda se mu podaří probojovat se mezi startery jako wide receiver a ani ve special teams. Co však rozhodně stoprocentně jisté je, že White není žádná z nebe spadlá rychlokvaška. V UNLV podával konzistentní výkony na velmi vysoké úrovni, takže předurčení k velké NFL kariéře rozhodně taky visí ve vzduchu. Teď už jen vymyslet, jakou přezdívku mu dáme… Kdybychom čistě teoreticky zvolili RW3, nebyl by to nějaký typ rouhání, za který se jde do pekla, že ne?!
HIGHLIGHTS

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *