Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 8

První liga 

Osmý týden CSSH Fantasy nám opět přinesl řadu překvapení, ale tentokráte neskončila žádná velká série. Zajímavostí je, že čtyři z pěti nejhorších týmů po minulém kole v tomto kole vyhrály. Díky tomu se nám dost rozšiřuje skupinka, která bojuje o záchranu v první lize.  Opět tu máme i jeden zápas, který skončil rozdílem o méně než jeden bod.  Jak by řekl prezident, pojďme se tedy podívat, jak si kdo v osmém kole vedl …     

 1. Prague 6ers (3-5) vs. Ostrava Seahawks (4-4) 

Final:  108,28 : 122,26 

I ve druhém společném zápase rivalů z divize North měli oba soupeři přes sto bodů, ale tentokráte byla celkem jasně lepší Ostrava. V dresu Ostravy zazářil nejlepší hráč celého kola WR C.D. Lamb s neuvěřitelnými 41 body. I další zástupci Cowboys výrazně pomohli – WR D. Cooks se 14 body a jen o bod za ním zůstala D. K nim se přidal WR G. Davis. Na straně Prague 6ers opět bodoval WR A.J. Brown s 33 body a připojil se k němu nejlepší TE kola T. McBride s 25body. Patnáct bodů RB 6ers je znatelné zlepšení oproti minulému kolu, ale nejlepší RB týmu D. Evans byl jen na lavičce. Ostravu čeká boj o play-off a 6ers naopak po čtvrté prohře v řadě boj o záchranu. 

 1. Pardubice 95ers (3-5) vs. Hodkovicky Hawks (4-4) 

Final: 59,7 : 87,36 

Na rozdíl od prvního střetnutí stejných soupeřů nešlo tentokráte o žádné divoké skórování, ale naopak o zápas, kde padlo nejméně bodů z celého kola. Oproti prvnímu utkání byl jiný i vítěz, protože se tentokráte radovali hráči Hodkoviček. Hlavní zásluhu na vítezství měli WR J. Dotson s téměř 25 body a QB T. Tagovailoa, který měl prakticky přesně o tři body méně. Nad deset bodů se pak ještě dostal RB B. Robinson s 12 body, naopak čtyři hráči měli méně než pět bodů. Hodkovičky mohly atakovat stobodovou hranici, kdyby jen na lavičce nezůstal T. Hill s více jak 22 body. V týmu 95ers měl jen QB B. Young téměř 15 bodů, ale ze zbylých hráčů neměl nikdo víc jak 10 bodů. Pardubice budou bojovat o záchranu, Hodkovičky mohou teoreticky pomýšlet na play-off. 

 1. Prague Puntriots (6-2) vs. Ganovce Neanders (5-3) 

Final: 87,48 : 104,42 

V souboji týmů z čela tabulky zvítězil ten hůře postavený – Neanders si připsali velmi cenné vítězství v boji o jistotu play-off. Nejlepším hráčem vítězů byl opět RB A. Kamara s 27 body, o vítězství se ale v první řadě postaralo 5 hráčů, kteří nasbírali více než 10 bodů. Naopak velkým problémem pro Neanders do budoucna může být zranění QB T. Taylora. Puntriots se mohli opět spolehnout na WR T. Hilla s 25 body, ale nikdo další přes dvacet bodů nepřidal a jen RB R. White s téměř 18 body se dostal přes patnáctibodovou hranici. Naopak tři hráči měli méně než 5 bodů a D Colts šla dokonce do záporu. Puntriots opustili první místo tabulky, i když jen o skóre, Neanders si i přes prohru udrželi postupové místo do play-off. 

 1. Oderberg Minions (3-5) vs Slavoj Jesenice (4-4) 

Final: 114,82 : 80,14 

Minions se tentokráte vyšponovali k výbornému výkonu a naprosto jasně porazili Slavoj. Největší zásluhu měl WR J. Chase s 25 body a RB B. Hall s 21 body. Minions výrazně pomohlo, že i hráč s nejmenším počtem bodů uhrál alespoň 4 body a naopak 4 hráči měli více jak 9 bodů. Slavoj nepodržely tradiční opory a jediní, kdo měli více než 15 bodů byli WR M. Pittman s 18 body a K R. Patterson s 16 body. Na druhé straně 6 hráčů mělo méně než 10 bodů, a to včetně QB P. Mahomese, který měl jen necelých 6 bodů. Díky vítězství byli Minions jedním ze skokanů kola a posunuli se do čela skupiny bojující o záchranu. Slavoj se i nadále drží ve středu tabulky, na dohled od pozic zajišťujících play-off. 

 1. Olomouc Attys (5:3) vs Vrbica Alligators (3:5) 

Final: 122,16 : 136,56  

Jak nepředvídatelná může být Fantasy liga ukázal duel druhých Attis proti předposledním Alligators, kde padlo téměř 250 bodů a z vítězství se radoval outsider z Vrbice. Největší zásluhu na vítezství měl nejlepší RB kola J. Gibbs, kterému chyběla jen desetinka k magické hranici 30 bodů, výrazně přispěl i QB D. Prescott s 28 body a přes dvacet bodů měl WR J. Addison. Další 4 hráči měli přes deset bodů a jen jeden méně jak pět. Týmu Attis tentokráte spolehlivý týmový výkon nestačil, znovu výrazně bodoval RB C. McCaffrey, kterému chyběly jen dvě desetinky k 30 bodům. Bohužel jen další čtyři hráči měli mezi 14 a 16 body. A nejmenší bodový příděl přinesli tři hráči s 6 až 7 body. Alligators tak zůstali součástí početné skupiny bojující o udržení a Attys jsou nyní o skóre v čele týmu na pozicích zajišťujících play-off. 

 1. Dubravka Hawks (2:6) vs. Teplice Birds (3:5) 

Final: 86,18:99,02 

Souboj dvou týmů bojujících o záchranu dopadl lépe pro Birds. Z týmu Teplic výrazně zazářil QB J. Burrow s 27 body, druhým nejlepší hráčem byl TE T. Kelce s necelými 12 body a hned za ním RB D. Henderson, který měl jen o desetinky méně. K vítězství Birds ale výrazně pomohlo, že jen jediný hráč měl 4 body a všichni ostatní uspěli lépe. Na straně Dúbravky byl jasně nejlepším hráčem TE T. Hockenson s necelými 21 body, následovaný WR G. Wilsonem se 17 body. Prohru ale přinesli 3 nejméně bodující hráči, kteří dohromady získali jen devět bodů. Dúbravka díky páté prohře v řadě vystřídala na posledním místě tabulky svého soupeře, který naopak zamířil zhruba doprostřed skupinky o záchranu.   

 1. Jihlava Hornets (5:3) vs. Bazalisek Ostrava (3:5) 

Final: 132,76 : 106,28 

Hornets dali zapomenout na dvě prohry za sebou a nejlepším výsledkem kola naprosto jasně přehráli Bazališek. O vítězství se nejvíce zasloužila trojice hráčů WR D. Hopkins s téměř 35 body, QB J. Allen s 29 body a WR T. Lockett s 22 body. Jen dva hráči měli méně než 5 bodů. V týmu poražených se nečekaným leaderem stal WR J. Waddle s 25 body. Přes 15 bodů se ještě dostali TE D. Kincaid se 17 a WR A. Thielen, který tuto hranici překonal jen o desetinky. Přes deset bodů se dostali další dva hráči. Zajímavostí je, že tým prohrál, přestože neměl ani jednoho hráče s méně jak 5 body. Hornets svým vítězstvím upevnili pozici zajišťující play-off, naopak Bazališek zamířil na chvost skupiny bojující o záchranu. 

 1. Hight Tatra GOATs (5:3) vs. Svetice Ostriches (4:4) 

Final: 124,16: 133,08 

Zápas, který byl dlouho vyrovnaný a výsledek GOATs by v tomto kole stačil k poražení 17 týmů ligy. Nejlepšími hráči Ostriches byli QB B. Mayfield s 21 body a RB J. Mixon s 20 body. Další trojice se pak vešla mezi 16 a 18 bodů. Naopak jen dva hráči měli méně než 10 bodů a i nejhorší hráč Ostriches v tomto kole K C. McLaughlin měl celých 6 bodů. V týmu poražených GOATs opět vynikajícího QB. J. Hurtse s 27 body doplnili další 4 hráči, kteří měli více jak 13 bodů a WR M. Evansovi k této metě chyběly desetinky. Naopak nejhorší byla D Eagles, která jako jediná přinesla méně než 5 bodů, konkrétně pouhé dva, pro srovnání D Bengals, kterou nasadili Ostriches měla bodů 9. Ostriches se výhrou odpoutali od skupiny o udržení a zamířili do středu tabulky. 

 1. Cibulka Seahorses (5:3) vs. Wierzbica Stoners (3:5) 

Final: 114,30 : 114,94 

Druhý souboj Davida s Goliášem, který i tentokráte dopadl vítězstvím Davida, či spíše jeho Stoners, kteří si připsali nejtěsnější výhru tohoto kola. Nečekanými lídry Stoners se stali RB A Ekeler s 23 body a WR D. Smith, kterému ke 23 bodům chyběla jen desetinka. Třetím klíčovým hráčem byl pak TE S. LaPorta s téměř 20 body. Je potřeba také zmínit jeho pondělního soupeře QB LV J. Garoppola, který sice uhrál jen málo přes 4 body, ale právě jeho dva úspěšného hody v posledních minutách MNF zápasu dostaly Stoners před jejich soupeře. Mimochodem, jen D Saints měla z týmu Stoners míň bodů než QB. Nejlepším hráčem Seahorses byl opět TE G. Kittle, který byl ale jediný přes dvacet bodů. Patnáctibodovou hranici překročili ještě QB B. Purdy s 18 body, WR C. Godwin měl jen o desetinky méně a o bod za nimi byl RB A. St. Brown. Zklamáním bylo naopak pouhých šest bodů RB T. Pollarda a WR C. Kuppa. Seahorses i přes porážku zůstali pevně na pozicích zajišťující play-off a naopak Stoners se vyšvihli o čtyři místa, nicméně zůstali ve skupině bojující o záchranu. 

 1. Zbrojovka z Brna (6-2) vs. Sesivani ze SNP (4-4) 

Final:  121,78 : 103,02 

V duelu o čelo tabulky byla znovu jasně lepší Zbrojovka, která si připsala čtvrté vítězství v řadě. O vítězství se nejvíce zasloužil nejlepší QB kola S. Howell, kterému chyběly setinky k 31 bodům a T. Etienne, kterému chyběla desetina k 26 bodům.  Uspěli i oba WR T. McLaurin a D. Johnson, kteří se sešli okolo 17 bodů. Další čtyři hráči pak měli mezi pěti a deseti body. Sešívané vedl QB J. Herbert s 24 body. Necelých 18 bodů si připsal TE C. Kmet a o dva body méně pak WR B. Aiyuk. Bohužel se u Sešívaných našli i tři hráči s méně než deseti body, a dokonce i jeden hráč s nulou. Zbrojovka díky čtvrté výhře v řadě zaujala první místo celé ligy, byť o skóre. Sešívaní přišli o pozici zajišťující účast v play-off.   

Druhá liga 

Week 8 je úspěšně za námi. V tomto hracím týdnu neměl žádný tým bye week a proto týmy fantasy ligy mohly nasadit to nejlepší, co mají. My opět jdeme zhodnotit dopodrobna jednotlivé zápasy druhé ligy, tak jako předchozí dva týdny. Řídíme se totiž heslem: Druhá liga, taky liga! 

 1. Budweis LB (3-5) – Kamnati Turtles (5-3) 
  final: 101,68 : 135,06 
   
  Zápas mezi týmy Budweis LB a Kamnati Turtles měl nabízet velmi vyrovnaný souboj. To se nestalo a Kamnati drtivým vítězstvím porazily Budweis LB. Bodový rozdíl se nakonec zastavil na hodnotě bezmála 34 bodů. O tento velmi vysoký příděl se postaral hlavně WR D. Hopkins s 34 body a QB T. Tagovailoa s 21 body. Další 4 hráči přinesli pěkných 12 a více bodů. Budweis přišel v minulém weeku o jednoho z nejlepších RB K. Williams, který pravidelně přinášel velkou porci bodů. Tyto body chyběly, i když se pěkným výkonem prezentoval TE G. Kittle s 23 body a ve svém průměru bodující WR T. Hill s 25 body. Velkou roli v prohře Budweis LB hrál malý bodový přínos 5 hráčů (9 bodů a méně) a zranění QB M. Stafforda. Kamnati se svým vítězstvím dostávají na bilanci 5-2 a směřují krok po kroku do playoff. Budweis LB prohráli 4. zápas v řadě, leží na nich deka a play-off se hodně vzdaluje. 
 1. Jehnedska SeaSparta (6-2) – LA Los Diablos Fumeros (3-5) 
  final: 123,68 : 92,82 
   
  SeaSparta potvrdila roli favorita a porazila LA Los Diablos rozdílem 30 bodů. O vítězství se postaral hlavně svým výkonem WR A.J. Brown s 33 body a QB S. Howell s 31 body. Poraženému týmu nepomohl ani pěkný bodový přínos QB J. Hurtse s 27 body a TE T. Hilla s 22 body.  Zbytek týmu totiž, kromě jednoho hráče, uhrál pouze 10 a méně bodů. Třetí prohrou v řadě se Los Diablos dostávají na negativní bilanci 3-5 a vzdaluje se jim play-off. SeaSparta se výhrou dostává na bilanci 6-2 a míří pomalu do play-off.  Vítěznému týmu zbývá před weekem 9 poslední možnost Add/Drop a poslední 3 Trade. SeaSparta je tým, který nejvíce používá v lize tyto funkce. 
 1. TJ Hawks Hrdliv (3-5) – Racisdorf’s Vineyard (4-4) 
  final: 120,12 : 132,86 
   
  Oba dva týmy šly do tohoto zápasu s bilancí 3-4. Tato čísla nám dávala vědět, že by se mělo jednat o vyrovnaný zápas, což se nakonec víceméně i potvrdilo. Lepším týmem byl nakonec Vineyard a to díky výkonu RB G. Edwards s 29 body, QB D. Prescotta s 28 body a WR T. Locketta s 22 body. V týmu TJ Hawks vynikla výkonem trojice QB J. Herbert s 24 body, RB B. Hall s 21 body a WR J. Addison s 21 body. Bohužel ani tento bodový přínos nepřinesl úspěch. Vineyard se díky tomuto vítězství dostává na vyrovnanou bilanci 4-4 a může dále bojovat o play-off. TJ Hawks se po špatném počátečním výkonu nadechli a získali 3 vítězství v řadě. V tomto weeku ale tato série končí, Hawks se dostávají na negativní bilanci 3-5 a vzdaluje se jim play-off. 
 1. Vyskov Bonecrushers (5-3) – Espresso Zebetin (0-8) 
  final: 140,46 : 91,32 
   
  Vyskov potvrdil roli favorita a vyhrál nad týmem Espresso o více než 48 bodů. Jedná se o největší bodový rozdíl v tomto kole. Vyskov táhl za největším vítězstvím kola vysoký bodový přínos hned čtveřice hráčů – QB J. Allena s 29 body, RB A. Kamary s 27 body, WR G. Davise s 23 body a TE S. LaPorta s 19 body. V Espressu zazářil pouze WR J. Waddle s 25 body a průměrným přínosem RB R. White s 18 body. Dalších 5 hráčů nedokázalo překonat hranici 9 bodů, z toho dokonce jeden obdržel 0 bodů. Vyskov se dostává na pozitivní bilanci 5-3 a může stále pomýšlet na playoff. Espresso zůstává jako poslední tým ligy bez výhry a krčí se na dně tabulky s bilancí 0-8. 
 1. Znojemska Bramboracka (5-3) – Wierzbica Stoners B (6-2) 
  final: 137,00 : 113,22 
   
  Podruhé v řadě prohrává tým prezidenta. Vypadá to, že si prohodil výhry se svým A týmem, bojujícím v první lize. Bramboracce pomohl k výhře výborný týmový výkon. Dvaceti bodů dosáhl TE T. Hockenson, další 4 hráči měli 16 a více bodů a zbytek týmu se držel nad hranicí 10 bodů. Stoners B nepomohl ani výkon RB A. Ekelera s 23 body a dalších třech hráčů, kteří získali 15 a více bodů, protože 3 hráči získali pouze 6 a méně bodů. Bramboracka se díky třetí výhře v řadě šplhá na bilanci 5-3 a dostává se na pozice zaručující play-off. Stoners B se dostává na bilanci 6-2. 
 1. Vlkovce Wolfs (7-1) – Nitra Hawks (1-7) 
  final: 116,20 : 107,58 
   
  Nitra Hawks se skoro celý zápas blížila ke svému druhému vítězství v sezoně. To by ale nesměl v posledním zápase weeku odehrát RB J. Gibbs skoro 30 bodů. Díky tomuto přínosu vyhrál nakonec po páté v řadě tým Vlckovce a tím se stává lídrem celé druhé ligy. Nakonec Nitře nestačil ani výkon WR R. Shaheeda s 24 body. Ztrátou pro Nitru byl malý přinos bodů QB L. Jacksona s 12 body. Tento QB má celou sezonu velmi nekonstantní přínos bodů a jelikož se jedná o zápas s nejmenším bodovým rozdílem, QB L. Jackson hodně ovlivnil výsledek. Nitra si připsala šestou prohru v řadě a je na bilanci 1-7. Vlckovce jsou na bilanci 7-1. 
 1. Hradiste Armorers (5-3) – Dobrovicti Hawks (6-2) 
  final: 114,02 : 140,76 
   
  Týmy, které zatím úspěšně směřují do play-off, mají totožnou bilanci 5-3. Tím, kdo se odpoutá se nakonec stali Dobrovičtí. Dobrovičtí získali šestou výhru v sezoně díky úžasnému výkonu WR C.D. Lamba s 41 body, výkonu RB C. McCaffreyho s 29 body a QB K. Cousinse s 20 body. Poraženému Hradišti nepomohl ani výkon RB T. Ettiena s 26 body a přínos 10 a více bodů u dalších 7 hráčů.  Hradiště po sérii 3 výher v řadě prohrálo a dostává se na record 5-3. To je stále pěkná bilance ohledně účasti v play-off. Dobrovicti se díky této výhře dostali na bilanci 6-2 a udělali další krok do play-off. Uvidíme, jak je ale dál ovlivní ztráta QB K. Cousinse, který je kvůli achilovce vyřazen na zbytek sezóny. 
 1. Stodulky Nurses (1-7) – Herinks Pardubice (4-4) 
  final: 97,58 : 60,84 
   
  Stodulky Nurses prolomili sérii 7 proher v řadě a odrazili se od dna tabulky. Herinks předvedli velmi slabý výkon, a proto soupeři stačilo získat pouze 97 bodů. V celé lize by tento bodový příděl Stodůlek stačil už jen pouze na dva další soupeře. Herinks se pouze s jedním hráčem dostali nad 10 bodů a to WR C. Godwinem se 17 body. Stodulkám pomohl výkon RB J. Mixona s 20 body a WR G. Wilsona se 17 body. Herinks se dostávají (po třech výhrách v řadě) touto prohrou na vyrovnanou bilanci 4-4. Stodulky mají negativní bilanci 1-7. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *