Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

DALŠÍ NÁVRAT VÍTĚZE SUPER BOWLU A VÝVOJ PŘÍPADU CLOWNEY

 Před pouhými dvěma týdny jsme do Seahawks přivedli zpět Bruce Irvina a v noci na dnešek došlo k dohodě s dalším naším bývalým hráčem, který byl se Seahawks ve vítězném Super Bowlu XLVIII. Obměna defensive line pokračuje a jednoletý kontrakt, kterým si přijde na $3M, podepsal defensive end Benson Mayowa. Ano, osmadvacetiletý Mayowa je sice SB XLVIII Champion, ale v roce 2013, tedy v jediné sezóně kdy v našem dresu působil, nastoupil na hřiště všehovšudy k pouhým 49 snapům. Tento 190 cm vysoký a 120 kg vážící hráč s nigerijskými kořeny k nám přichází z Oaklandu Raiders, kde si v loňském roce připsal nejlepší kariérní čísla v podobě 3 forced fumbles a 7 sacks. Těch dosáhl napříč tomu, že ani v jednom zápase nenastoupil jako starter. Mayowa tak z pozice náhradníka loni předvedl o tři sacky víc, než náš nejlepší pass-rusher, kterým byl Rasheem Green. Sacky nám loni šly opravdu prachbídně a do dalších let se v této disciplíně zoufale potřebujeme zlepšit. Celý náš tým jich předvedl pouze 28, což nás dělalo druhým nejhorším mužstvem NFL.

Navrátilci Mayowa a Irvin loni zažili na skládky soupeřových quarterbacků nejbohatší sezónu kariéry. To se však rozhodně nedá říct o jiném hráči. Jadeveon Clowney, pick #1 draftu 2014, za loňskou sezónu nasbíral pouhopouhé tři sacky. Můžeme jen spekulovat, zda je to hlavní důvod, proč Clowney slevil ze svých požadavků. Dle více zdrojů totiž nově již netrvá na původních $20M, ale chce prý docílit dlouhodobého kontraktu s ročním výdělkem někde mezi $17M a $18M. Jisté každopádně je, že Jadeveon Clowney stále zůstává nejzvučnějším jménem, které ve free agency najdeme. Šušká se, že po Miami Dolphins, jejichž nabídnutou smlouvu nepřijal, jsou i další týmy, které o Clowneyho projevily zájem. V minulých dnech byl prý v telefonickém kontaktu s Jonem Robinsonem a Joem Douglasem, general managers Tennessee Titans, respektive New Yorku Jets. Clowney se v příběhu “Seattle Seahawks offseason 2020” stal hlavním tématem a jednoznačně nejsledovanějším příběhem. Spekulace, že bychom si nej snad nechali utéct k jinému týmu a že jej nakonec podepíšeme, však nově podporuje fakt, že jsme propustili dva hráče, což nám v cap space udělalo prostor $5M, které by mohly být použity právě k zaplacení Clowneyho. Oni dva hráči, které už v příští sezóně v našem dresu neuvidíme, jsou veterán a back-up tight end Ed Dickson a po třech letech u nás končí také safety Tedric Thompson, který nám loni třeba výrazně pomohl k vítězství nad Rams touto úžasnou interception. (Tedric Thompson INT => https://www.youtube.com/watch?v=RhekLVv8Ugo )

 Tak jak teda dopadne celý ten kolotoč kolem Clowneyho? Propustili jsme hráče, abychom měli peníze na jeho podpis nebo už podepisujeme hráče, kteří jej mají nahradit? Kolik milionů a od koho nakonec Clowney dostane zaplaceno? 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *