Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 2: NEW ENGLAND PATRIOTS (1-0) at SEATTLE SEAHAWKS (1-0)

 Čeká nás rematch Super Bowlu XLIX, který je a navždy bude znám díky ikonickému a pro 12s velmi hořkému závěru v podobě interception Malcolma Butlera. Zítřejší zápas ještě ani nezačal a přitom už teď je jasné, že překoná jeden historický rekord NFL ustanovený v roce 1995. V AFC Wild Card Game tehdy Buffalo Bills hostilo Miami Dolphins a tyto dva týmy do utkání vedli pozdější členové Pro Football Hall of Fame head coaches Marv Levy a Don Shula. Těm bylo v době utkání 70, respektive 65 let. Během nadcházejícího zápasu však proti sobě budou stát Pete Carroll a Bill Belichick (na fotce). Ti budou mít v součtu 137 let a 162 dní, čímž o více než rok překonají dosavadní čtvrt století starý rekord Levyho a Shuly. Kdo z nich se bude po čtvrtém vzájemném souboji radovat a kdo ne? Naopak čtvrtého souboje Wilson vs Brady, který náš quarterback vede 2-1, se minimálně letos velmi pravděpodobně nedočkáme. Do Foxborough totiž přišla nová éra, když se za kormidlo postavil MVP sezóny 2015 Cam Newton. 

 S novým quarterbackem, osminásobným vítězem Super Bowlu Belichickem a loňským Defensive Player of the Year, kterým je cornerback Stephon Gilmore, jsou Patriots stále velmi nebezpečným týmem. Je tedy potřeba neusnout na vavřínech. A to i vzhledem k tomu, že minimálně 15 let nebyli naši Seahawks natolik zavorizovaným celkem ve vzájemném souboji jako tomu je teď. Očekávat můžeme souboj dvojice jedněch z nejlepších scramble quarterbacks v historii ligy. Newton v minulém týdnu předvedl parádní běhový výkon, když při 15 carries získal 75 yards a 2 TDs. Zbytek týmu pak přidal dalších 27 běhových pokusů pro 142 yards a 1 TD a Patriots tak ve weeku 1 běhali častěji než kterýkoli jiný z 32 ligových týmů. Také zítra se možná bude opět běhat často, protože Pats shledají výhodnější utkat se s naší defensive line než s hvězdami nabitou sestavou linebackers a secondary. Na druhé straně míče Russell Wilson určitě taky nedostane nic zadarmo. Secondary Patriots v prvním týdnu proti Dolphins zářila, když jim povolila pouze 182 passing yards, 44.6 passer rating a zachytila hned 3 interceptions. Jak však všichni dobře víme, Russell se hned na začátek sezóny urval ze řetězu a má TD-INT ratio 4-0, takže obrana našeho soupeře bude mít proti sobě tentokrát daleko silnějšího protivníka. 

 Dva nejúspěšnější týmy NFL uplynulé dekády mají mezi sebou věčně nevyřízené účty a já tvrdím, že nás čeká divácky atraktivní a napínavý zápas, který rozhodne až jeho poslední possession. Myslíte, že ne? Jak jinak ale vysvětlíte, že když se odehrával poslední zápas mezi těmito dvěma týmy, ve kterém 3 minuty před koncem utkání ještě nebylo na 99% rozhodnuto o jeho vítězi, psalo se září roku 1989? Před 31 lety jsem ještě nebyl na světě, vládl tady bolševik, internet u nás neexistoval a o americkém fotbale věděl oproti dnešku malý zlomek lidí. Tehdy naposledy to mezi Seahawks a Patriots bylo jednoznačné. Wow, to je ale pořádně dlouhá doba…

 Jak dopadnou matchupy Russell Wilson vs Stephon Gilmore, Jamal Adams vs Cam Newton, Pete Carroll vs Bill Belichick nebo Bobby Wagner vs Sony Michel? Všechno začneme postupně odhalovat už zítra v noci, kdy naši Seahawks budou potřebovat každého jednoho 12th Mana na celém širém světě, aby z domu pomohli urvat W v tomto očekávaném dramatu druhého hracího týdne. Na CenturyLink Field totiž budou kromě hbitě se pohybujících hráčů na hřišti vládnout tiché a prázdné tribuny. Takže i vy se připravte na náročný den plný zívání s očima jako krtek, ve 2:20 v noci na pondělí doma nažhavte přenos Sunday Night Football a zafanděte tak, ať vás krom souseda slyší až v Seattlu.

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *