Archiv,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 16: LOS ANGELES RAMS (9-6) at SEATTLE SEAHAWKS (11-4)

Byli jsme svědky parádní defenzivní bitvy, kterou nakonec rozhodlo jen pár momentů. Obrana fungovala po celý zápas skvěle a pouhých 9 inkasovaných bodů je toho jasným důkazem. Útok urval zápas na naši stranu dvěma povedenými drivy v druhé půli, ve kterých se snad všichni hráči Seahawks offense blýskli nějakou tou big play. Výsledkem je naše výhra 20-9 a poprvé od roku 2016 také výhra v divizi NFC West! Do playoff tak půjdeme maximálně z třetího místa v NFC. Ve hře je však stále také možnost kompletního ovládnutí konference NFC, postup do playoff z prvního místa a tím pádem i zajištění si first-round bye a výhody domácího prostředí po celou postseason. Aby se tak stalo, musíme za týden vyhrát proti 49ers a zároveň doufat, že jak Packers proti Bears, tak i Saints proti Panthers zaváhají. Pokud bychom zvítězili a alespoň jeden z dvojice Packers a Saints prohrál, brali bychom #2 seed. Před pár dny jsem zde v komentářích tvrdil něco jiného. Omlouvám se, naštěstí jsem udělal chybu a naděje tudíž stále žije. Pokud se tedy nestane zázrak a my skutečně nevyhrajeme celou konferenci, což se dle různých projekcí rovná pravděpodobnosti 93%, v NFC Wild Card Game nás na Lumen Field za dva týdny čeká jeden ze čtveřice týmů Los Angeles Rams, Arizona Cardinals, Tampa Bay Buccaneers nebo Chicago Bears.

Včerejší utkání se však mohlo ubírat úplně jiným směrem, kdyby se nestaly dvě věci. Pro pracovní účely jim říkejme “příběh A” a “příběh B”. Ony se ale staly a v tom je krása fotbalu. Každý zápas má svou vlastní dějovou linku a člověk zkrátka nikdy neví. Kdyby příběh A v posledních minutách prvního poločasu dopadl jen trošku jinak, výsledek zápasu by byl zcela odlišný. Naše defense, tak jako to dělala po celý zápas, skvěle zastavila útok Rams a soupeř byl nucen puntovat. Ryan Neal se však dopustil chyby a 15-yd penalty za roughing the kicker umožnila pokračování drivu. Ten se stal jednou z nejpovedenějších částí zápasu v podání útoku Rams a s míčem při něm došli až do field goal range. Pak se však stalo to, co se dřív nebo později očekávalo. Quarterback Jarred Goff opět ukázal, jak konzistentně nekonzistentní je a při passu, který mířil do místa, od něhož byl nejbližší receiver vzdálen asi 7 yardů, našel leda náruč našeho čerstvého Pro Bowlera safetyho Quandre Diggse. Goff se tak rázem ocitl ve vedení žebříčku hráčů s nejvíce způsobenými turnovery v NFL za poslední dva roky a odešel na lavičku s prázdnou. Z následující possession Seahawks skórovali field goal a do šaten se tak šlo za stavu 6-6. Je to čistá spekulace, ale vše se mohlo vyvíjet úplně jinak, nebýt jednoho absolutně nesmyslného hodu Goffa, který stál za teoretickým rozdílem mezi poločasovou remízou 6-6 a vedením 13-3 pro Rams. Podle mě jednoznačný turning point zápasu. V hlavní roli příběhu B pak najdeme nejlepšího defensive backa letošní sezóny NFL, jímž je safety Jamal Adams. Stalo se to v druhém poločase, který začal o poznání ofenzivněji. Seahawks zahráli skvělý opening drive, během kterého Russ uvařil včerejší hlavní chod. Nejprve při 3rd&8 našel parádním deep ballem Davida Moorea pro 45 yardů, následně se při 3rd&9 stal mistrem improvizace, když po jeho krátkém passu urval dalších 18 yardů Carlos Hyde a vše Wilson zakončil jeho druhým letošním rushing touchdownem. Na tento drive se podařilo Rams adekvátně zareagovat a dostali se až na vzdálenost pouhého půl yardu od naší endzone. Naše fantasticky hrající obrana však soupeři vystavila STOPku jak víno a byl z toho turnover on downs. Nejdůležitějším a nejlepším playem z této defenzivní série se pak stala situace přímo předcházející 1st&goal pro Goffa a spol. Při 2nd&5 z naší 7-yd line dostal míč running back Darrell Henderson. Ten s míčem vystartoval doprava a podél sideline chtěl skórovat touchdown. To by se mu bylo bývalo povedlo, kdyby však na hrací ploše neúřadoval Jamal Adams. Ten vystartoval z úplně opačné strany hřiště, přiletěl ho jako raketa a parádním shoe tacklem sice dovolil Rams získat první down, avšak zabránil jasnému touchdownu, který jak víte, nakonec naše obrana nedovolila soupeři skórovat ani během následujících čtyř snapů. Suma sumárum Goffův pass do země nikoho a Jamalovo skvělé čtení hry stálo Rams 14 bodů, které jim nakonec v konečném skóre scházely k vítězství.

Statistiky lídrů našeho útoku nejsou nijak oslnivé. Russell Wilson zkompletoval 20 z 32 passů pro 225 yardů, 1 TD a passer rating 93.9, přičemž 9 yardů a další TD přidal po zemi. Jeho hlavní receiver byl s 59 receiving yards DK Metcalf, kterému tak příští týden k novému Seahawks franchise recordu a překonání Largentovy sezóny 1985 chybí nachytat pouhých 6 yardů. Jediný TD catch zápasu zachytil tři minuty před koncem zápasu tight end Jacob Hollister. Nejlepším rusherem zápasu byl s 16 carries pro 69 rushing yards Chris Carson. Jak již bylo řečeno, za výhru vděčíme hlavně naší obraně (na fotce). Leading tacklery týmu se s 8 tackles stali Jamal Adams, D.J. Reed a čím dál tím líp hrající rookie Jordyn Brooks. Jmenovat však musím i další borce. Quandre Diggs k interception přidal 6 tackles a 1 zblokovaný pass. K.J. Wright hrál jako za mlada a předvedl 7 tackles a 2 passes defended. Nejlepším z našich obránců však podle mě byl defensive tackle Jarran Reed. Ten Goffovi po celý večer nedal chvilku oddychu a vyprodukoval 2 sacks, 2 QB hits, 3 tackles a 2 tackles for loss.

Jak jste si včerejší drama užili vy? Co říkáte na vánoční dárek v podobě NFC West Champions? Máme v playoff větší šanci uspět s TOP útokem jako jsme měli v první půli sezóny a nebo naopak s TOP obranou, kterou Seahawks disponují v posledních týdnech? Máme ještě šanci na týdenní volno a #1 seed v NFC? Pokud ne, na koho ze čtveřice možných soupeřů byste si přáli narazit v prvním týdnu postseason? Rozhodně dejte vědět do komentářů. Nejlepší, nejnapínavější a nejvíc rozhodující část roku právě začíná.