Archiv,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 16: SEATTLE SEAHAWKS (10-4) at LOS ANGELES RAMS (9-5)

 Vzhledem k probíhající fázi sezóny se dá s mírnou nadsázkou říct, že nás čeká první letošní playoff utkání. Samozřejmě se jedná “teprve” o předposlední kolo základní části, ale zápas je svou důležitostí a dopady, které bude jeho výsledek mít, srovnatelný s váhou postseason zápasu. Pokud Seahawks dosáhnou na svou jedenáctou výhru, případná NFC Wild Card Game se jistojistě odehraje v Seattlu a dokonce stále bude žít reálná, byť minimální, šance na bye week v prvním kole postseason. Pokud však zvítězí Rams, šance na bye week se rozplyne jako pára nad hrncem a k diviznímu vítězství, a tím pádem i k výhodě domácího prostředí v playoff, bude mít rázem blíže tým z Města andělů. V takovém případě by se však všechno definitivně rozhodlo až v posledním, sedmnáctém hracím týdnu, kde by cesta k domácímu playoff utkání vedla přes naši výhru nad 49ers a zároveň bychom museli doufat v prohru Rams proti Cardinals. No, prostě už je to tady. Ty absolutně nejdůležitější souboje roku právě začínají…

 Proti Rams, jak už to tak u divizních soupeřů bývá, hrajeme každý rok hned dva zápasy. Ten poslední vzájemný jsme odehráli teprve v půli listopadu a kromě nového franchise recordu v podobě 61-yd field goalu Jasona Myerse (na fotce) není na co vzpomínat. V jednom z nejhorších, ne-li tom úplně nejhorším zápase sezóny, jsme na zbrusu novém SoFi Stadium prohráli 16-23 a potvrdilo se tak, že právě proti Rams se nám hraje dlouhodobě nejhůř. Ti jsou totiž zároveň s Chargers a Saints jedinými týmy NFL, s kterými má Russell Wilson losing record. Celkově je proti Rams v kariéře 7-10, přičemž z posledních šesti střetnutí je to pak dokonce 1-5! Russ se však může chlubit něčím jiným. V uplynulých dvou zápasech nebyl ani jednou sackován! Ano, předchozí věta se vám nezdála. To se mu v jeho devítileté kariéře doteď ještě nepodařilo. Dvě utkání po sobě bez jeho skládky jsou jednoznačným důkazem kvality offensive line, které se Wilsona podařilo chránit na jedničku a to i přes to, že po drtivou většinu oněch dvou posledních utkání na hřišti chyběl starting right tackle Brandon Shell, jehož účast v nadcházejícím utkání je skrz zranění kotníku stále nejistá. Jeho absence by byla citelným oslabením proti velmi dobrému pass-rushi Rams, který vede kdo jiný než dvojnásobný Defensive Player of the Year defensive tackle Aaron Donald. Se 44 sacky je obrana Rams na děleném druhém místě v letošní NFL a minule Wilsona složili pro ztrátu hned šestkrát, takže cesta k třetímu po sobě jdoucímu zápasu Wilsona bez sacku bude dosti trnitá.

 Společně s výše zmíněným Donaldem je cornerback Jalan Ramsey jediným letošním Pro Bowlerem na rosteru Super Bowl LIII Champions. No a právě Souboj Ramseyho s čerstvým Pro Bowl debutantem, kterým je DK Metcalf, bude opět jistě patřit k tomu pikantnějšímu a ostřejšímu, co bude na hřišti k vidění. Koneckonců, v předchozích třech vzájemných utkáních, kde proti sobě tihle borci stáli, jsme nejednou byli svědky různých strkanic a létajících flagů za personal fauly. 

 Co se zranění Rams týče, pro naše soupeře bude jistou ztrátou absence rookie running backa Cama Akerse. Ten byl během prosince hlavní hybnou silou Rams ve hře po zemi. Za poslední čtyři utkání si připsal celkem 434 scrimmage yards a 2 TDs a na jeho místě jej zítra pravděpodobně zastoupí loňský third-round pick Darrell Henderson. Snad bude mít proti naší běhové obraně, která je s 94.6 inkasovanými yardy na zápas třetí nejlepší v lize, velmi dlouhý den. V našich řadách pak, krom výše zmíněné dost možné absence Shella, budou chybět i jiní borci. Například cornerback Quinton Dunbar již na hřišti chybí šest týdnů a nově bylo oznámeno, že do konce sezóny jej na hřišti už neuvidíme. Jeho zranění kolene si vyžádá operaci a ukázalo se být jako season-ending, takže byl umístěn na injury reserve list. Hrát nebude ani rookie running back DeeJay Dallas, který si v minulém týdnu poranil kotník. Nejistý je také start defensive tackla Duana Browna, který minulý zápas dohrál napříč poranění hrudníku, jenž si přivodil.

 Vyhraje vzájemný souboj DK nebo Ramsey? Bude mít lepší den Wilson nebo Goff? Přidá Jamal Adams desátý sack v sezóně? Také poslední domácí zápas Seahawks se bude muset obejít bez 12s na ochozech Lumen Field. Doma se však nebojte být pořádně loud and proud. Děcka do školy nejdou, v sázce je playoff a jelikož jsou svátky klidu a míru, sousedi budou jistě shovívaví. A kdyby náhodu ne, stejně je zakázáno setkávání lidí z více domácností, tak prostě neotevírejte. Utkání o krále NFC West začíná oproti původnímu plánu o 20 minut později, takže zítra ve 22:25 buďte na značkách a připraveni na další infarktové stavy. Vidíme se v pondělí na kardiologii.

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *