Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 1 REVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (1-0) @ INDIANAPOLIS COLTS (0-1)

 Tak to konečně vypuklo! No a to hned ve velkém stylu… Naši Seahawks vypadali jako hodně žhavý playoff kandidát, když na obou stranách míče předvedli doslova impozantní výkon, na jehož konci po šedesáti minutách svítil na scoreboardu stav 28-16 v náš prospěch. První WIN nového ročníku NFL je v kapse a už v neděli nás čeká home opener na Lumen Field proti Tennessee Titans.

 Vítězství to tentokrát bylo poněkud netradiční. Každý fanoušek Seahawks moc dobře ví, že včetně včerejška jsme od příchodu Russella Wilsona sice dosáhli na regular season record 99-45-1, ale kolik z těch zápasů bylo skutečně jednoznačně v náš prospěch a v posledních minutách se nekonalo žádné velké drama? Deset? Dvacet? 😀 No, každopádně v neděli to byl právě jeden z těchto výjimečně snadných matchups. Russ svou regular season výhrou číslo 99 ztrácí na NFL record Hall of Famera Peytona Manninga pro nejvíce vyhraných utkání během prvních deseti sezón již pouze 6 vítězných utkání. Jiný NFL all-time record, který dosud Manning držel společně s Tomem Bradym a Aaronem Rodgersem, však padl. Russ si připsal svou jedenáctou hru v kariéře, během níž naházel alespoň 4 touchdowny a přitom žádnou interception, čímž se tak na čele žebříčku oddělil od výše zmíněné trojice legend. No prostě když Wilson zkompletuje 18/23 passů pro 254 yardů, 4 TDs, 0 INT s quarterback ratingem 152.3, neexistuje v lize tým, který by dokázal zastavit takto rozjeté Seahawks pod jeho vedením. Že by konečně MVP rok?

 Nejvíc z tohoto Russelova “have a day” tentokrát těžil Tyler Lockett, který zachytil 4 passy pro 100 yardů a 2 TDs. A v obou případech, ať už mluvíme o 23-yd catchi přes rameno v endzone a nebo 69-yd rainbow throw, kterým Russ našel Tylera na samém konci prvního poločasu, to byly absolutní beauties! Druhý TD catch Locketta byl prakticky prvním skutečně silným přelitím momenta, ke kterému už jsme soupeřům v druhé půli nedali ani čuchnout. Také DK Metcalf se čtyřmi zachycenými přihrávkami pro 60 yardů a TD byl na hřišti, především v druhé půli, hezky vidět. Jako anketní otázku můžete v komentářích vyjádřit svou domněnku, jakou že to měl vlastně tentokrát na hlavě barvu. Poslední Russellův TD pass zachytil náš nový tight end Gerald Everett, kterému očividně sedlo znovushledání se svým passing game coordinatorem z Rams, jímž je náš současný OC Shane Waldron.

 Běhová hra v podání 91 rushing yards Chrise Carsona taktéž vypadala sympaticky. Jeho backup Rashaad Penny však bohužel nedokáže zůstat zdravý a náš first-round pick roku 2018 tedy asi nejspíš definitivně můžeme vyhodnotit jako nepovedený výběr. V zápase si poranil lýtko a zas a znova míří na injury reserve list. Možná je to ode mě ošklivé, ale za sebe vítám, že Travis Homer nebo DeeJay Dallas tak dostanou na hřišti víc prostoru mimo special teams… Pravděpodobný otřes mozku, který si přivodil náš první výběr tohoto Draftu wide receiver D’Wayne Eskridge, už tak „dobrou“ zprávou ani zdaleka není…

 Nebyl to však jen útok. Naše obrana předvedla parádní kolektivní výkon, když během večera Carsona Wentze sackovala hned třikrát, k čemuž si připsala také 4 tackles for loss a 10 QB hits. Nikdo z našich borců nijak extra nevyčníval nad ostatními. Bobby Wagner (13 tackles, 1 tackle for loss, 1 zblokovaný pass), Jordyn Brooks (11 tackles), Quandre Diggs (9 tackles), Rasheem Green (4 tackles, 1 tackle for loss, 1 sack, 2 QB hits, 2 passes defended), Jamal Adams (6 tackles) nebo D.J. Reed (5 tackles, 1 fumble recovery)… Všichni měli parádní den a každý svou troškou přispěl k absolutní dominanci a postupně se zvyšující frustraci hráčů Colts. Celá NFL musí se Seahawks opět po roce silně počítat!

 Nakonec ani z kickera Jasona Myerse nemusíme být smutní. Není sice o field goal blíž NFL recordu, který má na dosah, jelikož se před žádný pokus o field goal ani nepostavil, ale 4/4 úspěšně proměněných extra pointů svědčí o tom, že si svou formu z loňska přinesl také do letošní sezóny.


 Ať už se vám na tomto úvodním zápasu sezóny líbilo nejvíc cokoliv, asi 35 z československých 12s má v této odpovědi jasno. Absolutně nejlepší byl totiž fakt, že jsme se vůbec poprvé v historii mohli osobně setkat a jednohlasně podporovat naše Seahawks při každém downu. Ano, sraz v Praze byl absolutní třešničkou na dortu jménem Czech & Slovak Sea Hawkers! Zachycených (na fotce) je nás sice pohromadě “jen” 23, ale jak večer postupoval, rostl kromě našeho počtu i všeobecně velmi pozitivní, přátelský a vzhledem k vývoji utkání také radostný vibe, který se linul vzduchem až do časných ranních hodin. Mockrát děkuji všem, kdož jste si udělali čas a skutečně dorazili. Video se povedlo a když fotbalový Bůh dá, snad by za pár dní mohlo spatřit světlo světa až za oceánem. Z dobročinné tomboly, charitativního přesahu naší komunity nejlepších fans pod Sluncem a vybrané částky mě opravdu zahřálo na srdíčku. Za pár dní se podrobnou sumarizaci našeho prvního #12s4Good projektu dozvíte i vy. No a co za párty se z toho stala po kickoffu, to si nechme pro sebe. Co se stane v Dutch Pubu, zůstane v Dutch Pubu. 😀 Účastníci stejně asi nemají přesných slov, které by ten večer dokázaly přesně popsat a ti, kteří se nezúčastnili, mají alespoň za rok dvojnásobný důvod, proč si domluvit dovolenou už v květnu a následně skutečně dorazit. Sraz a promítání našeho zápasu v sezóně 2022 se uskuteční v jednom z měst Bratislava / Brno / Ostrava a bude se, stejně jako každý následující rok, konat v den prvního zápasu sezóny našich Seahawks, jehož kickoff bude naplánován na 19 hodin. Každopádně ještě jednou tu a teraz přede všemi DVANÁCTKRÁT DĚKUJI za vaši přítomnost, přátelství, modrozelenou krev a taky za to, že jste tam společně se mnou nechali pod stolem vaše hlasivky. Člověk by neřekl, jaký bordel je schopno 35 členů 12s Family vytvořit… Od Liberce po Písek, od Chomutova po daleké Košice… Byli jsme tam všichni a jsme jedna velká rodina. Díky!

SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!! SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *