Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 13 REVIEW – SAN FRANCISCO 49ERS (6-6) @ SEATTLE SEAHAWKS (4-8)

 WHAT A GAME! Pokud patříš mezi ty, kteří zápas neviděli, pak ještě než budeš pokračovat ve čtení, vřele doporučuji dát si celé tohle utkání ze záznamu. O něco víc pak doporučuji přibrat k promítání člověka, jemuž třeba už dlouho chceš nějaký ten zápas amerického fotbalu ukázat a který je tímto sportem nepolíben. Včerejší NFC West matchup se totiž zařadil mezi žhavé kandidáty na NFL Game of the Year! Pokud mám co nejstručněji říct proč, popsal bych to slovy: ,,Protože ten zápas nabídl úplně všechno”. Naši Seahawks ze sezóny vykřesali poslední jiskřičku naděje a po překrásné bitvě, za jejíž šílený scénář by se nemuseli stydět ani takové hvězdy jako Quentin Tarantino nebo Steven Spielberg, jsme proti divizním rivalům ze San Francisca urvali win 30-23.

 Projekce našich šancí na dosažení playoff sice stále dosahují jen hodnoty čtyř procent, ale nehledě na to je dnes milion věcí, které si zaslouží zmínku a pochvalu. Vím, že kdybych měl napsat vše, článek by oproti své běžné délce musel mít třeba trojnásobnou délku. Tímto směrem se ale ubírat nehodlám a raději znovu vřele doporučím zpětné shlednutí celého zápasu. I já vím, že jsem jej neviděl naposledy v životě. Čtvrtá výhra v řadě nad 49ers se však rozhodně nerodila snadno. Ve skutečnosti začátek utkání vypadal z naší strany celkem bídně, když jsme náš první první down získali až někde v polovině druhé čtvrtiny. Pokud však odhlédneme od tohoto konkrétního faktu, byla to paráda všech parád. Vždyť pouze v první čtvrtině jsme se dočkali situací jako fake punt a následný 73 yardů dlouhý TD běh Travise Homera, během něhož první ale zdaleka ne poslední parádní blok zápasu předvedl Nick Bellore, ztracený fumble během kterého Gerald Everett nesl míč laksně asi jako pecen chleba od pokladny v Tescu, situace 2nd&43, kterou od sezóny 2017 v podání Browns NFL snad neviděla, další dva neztracené fumbly z nichž jeden po neskutečném sprintu zalehl 145kilový Ethan Pocic, první ze dvou touchdownů George Kittla, během něhož nejbližší obránce byl back judge, celkově dvanáctá career interception šestinásobného člena First-team All-Pro Bobbyho Wagnera nebo jen o chlup netrefený 56-yd field goal Jasona Myerse. No a kdo by si po první čtvrtině myslel, že nic šílenějšího a zajímavějšího snad už přijít nemůže, do konce tohoto galapředstavení na Lumen Field stále zbývalo celých 45 minut herního času. Na zbytek všech těch šíleností se podívejte sami ze záznamu. A je úplně jedno, jestli jste to celé viděli živě… Tohle byl, a to až do úplně poslední vteřiny onoho thrilleru, jednoznačně zápas roku!

 Russell Wilson předvedl nejpřesvědčivější výkon od návratu po zranění, když zkompletoval 30/37 passů pro 231 yardů, 2 TDs a 1 INT s passer ratingem 99.4. Tyler Lockett (68 yards, 1 TD), DK Metcalf (60 yards) a dokonce i rookie Dee Eskridge (35 yards, 1 TD) rovným dílem přispěli k přerušení třízápasové série proher. Travis Homer si s 90 scrimmage yards a oním zmiňovaným fake punt touchdownem připsal dosud životní zápas. Nick Bellore míří do dalšího Pro Bowlu. Včerejších několik bravurních plays a první místo ve special team tackles celé letošní NFL hovoří samo za sebe. Bobby Wagner byl absolutní zvíře. Krom interception si připsal dalších 9 tackles a s celkovým počtem 137 vede v této statistice celou ligu. Na čtvrtém místě pak se 124 tackles najdeme Jordyna Brookse, který se včera s 11 tackles stal naším lídrem. Quandre Diggs zachytil svou letos třetí, od jeho příchodu v roce 2019 už dokonce jedenáctou interception. DeeJay Dallas předvedl 129 kick return yards – letos dosud nejvíce v podání jakéhokoliv našeho hráče. Michael Dickson měl v noze klasicky raketu, což bylo nejvíce vidět při jeho 65yardové bombě. 12th Man (na fotce) dělal na tribunách místy takový bordel, že mi doma v lince řinčely sklenice. Dobrý výkon předvedli také Rashaad Penny, Adrian Peterson, D.J. Reed nebo Carlos Dunlap. Dokonce borci na sideline po uherském roce předvedli nápaditý a neotřelý playcalling. Takhle bych ale mohl vychválit prakticky každého až na Geralda Everetta. Ten jediný byl zralý na hozený ručník do ringu.

 Jako příjemný bonus se včera nejednalo o žádnou low-score nudu, takže za celkových 53 skórovaných bodů v rámci naší třetí #12s4Good aktivity putuje jménem Czech & Slovak Sea Hawkers 636 Kč (cca 25€) na účet Kočičí školka z.s. Ti za ně těm malým, nikým nechtěným, ale roztomilým chlupatým potvorám pořídí spooousta kilo granulí. Chválil jsem nás za tento počin i těm našim dvěma kočkám, ale jen spí a je jim to úplně fuk. Když jsem v noci u toho neuvěřitelného zápasu hulákal jako na lesy, vypadali o poznání více v pozoru… 

 Neváhej ani vteřinu a v komentářích se poděl o všechno pozitivní, co bys ze včerejšího NFC West thrilleru vypíchl. Je tady ještě někdo, kdo věří v pohádkový obrat o 180° a postup do postseason? Můžeme ještě odklonit hrozbu losing-season nebo dosáhnout alespoň na record 8-9, který by letos rovněž dost pravděpodobně mohl vést do vyřazovací části sezóny? No a jelikož opakování je matka moudrosti, tak pokud jsi tu parádu včera zmeškal, naverbuj nové fotbalové fans, pohodlně se usaď a dej si to celé ze záznamu. Pokud jsi zápas viděl, tak už aspoň víš, čím strávíš jeden dlouhý večer nadcházející offseason. Bylo to totiž vskutku něco výjimečného…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *