Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Soutěže,  Tipovačka

WEEK 17 – CSSH TIPOVAČKA 2021

 Tak takovou zápletku asi nečekal vůbec nikdo z nás. Erw dodržel své slovo, že to bude drama až do posledního týdne a jako vůbec první průběžný lídr v historii vůbec netipoval. Jeho pětibodový náskok se tak před finálovým kolem rozplynul jako pára nad hrncem. Docela by mě zajímalo, co za tím stálo, neboť zde by se jasně nabízela možnost podání žaloby na zodpovědné osoby či instituce, které za tímto vynecháním předposledního weeku stály. Ať už budou lítat žaloby nebo přímo kudly do ledvin, čelo tabulky se rázem srovnalo jako branci na buzerplace a hned pět až deset lidí má více či méně reálné šance na zisk vlastnoručně podepsaného dresu člena Legion of Boom a vítěze Super Bowlu XLVIII cornerbacka Byrona Maxwella a přidání svého jména na putovní pohár pro vítěze CSSH Tipovačky.

 Jasný favorit zápasu v podobě Seahawks, skóre 51-29 teprve podruhé v historii NFL a závěrečná garbage passing hra Tima Doylea. Takto se dají stručně shrnout důvody, proč hned dvě třetiny všech tipů byly ohodnoceny přesně pěti body. Jako jediná se ziskem sedmi bodů se nejlepší tipérkou kola stala Denisa Lebartová. Stačilo jí to však pouze na vzestup o jednu příčku do prvního sloupečku tabulky.

 Zaváhání dosavadního lídra dokázal nejlépe využít Michal Veselský, který takticky tipoval až minutu před kickoffem. Tomu pozice průběžného prvního místa není neznámá, neboť mezi weeky 5-8 celou Tipovačku vedl a nyní, kolo před koncem, dostal bianco šek na celkovou výhru. Pouhý jeden bod za Michalem se nachází trojice tipujících ve složení: obhájkyně loňského titulu Jana Häusler, lídr posledních šesti týdnů Ervín Trs, který je v TOP 5 už třináctý týden po sobě a loni bramborový Martin Sabo, který je v TOP 5 rovněž už 13 týdnů a mezi weeky 9-10 dokonce vedl. Pouhý bod za touto nabušenou trojicí je pak David Szotkowski, čili já osobně – 2019 CSSH Tipovačka Champion. Ani další borci však rozhodně nejsou mimo hru. Z šestého Stanislava Brablíka by si mohl vzít příklad nejeden z lidí, kteří skrz jednoho zapomenutého nebo pokaženého tipu zbaběle vyvěsili bílou vlajku a zabalili celý ročník. Stanislav totiž zameškal hned tři kola a s nejlepším recordem 12-2 a pouhými dvěma body ztráty na zlato je tak exemplárním příkladem mého: ,,Není konec, dokud není konec”. Klobouček, Stando! Sedmý Róbert Kopček je jedním ze dvou tipérů, který letos trefil dvakrát desítku. Avšak také Štěpán Holec, Róbert Rompf a Pavel Drexler, jemuž risk na Lions nevyšel, jsou stále mezi desítkou nejlepších, kteří až do neděle budou živit nejen teoretické naděje na uvedení svého jména v kolonce “2021 CSSH Tipovačka Champion”, ale také na medailové příčky.

 Překonání zisku 111 bodů, na které dosáhli vítězové předchozích ročníků David Szotkowski (2019) a Jana Häusler (2020), se sice na stopro nedočkáme, ale ať už tohle drama dopadne jakkoliv, jisté je, že nás čeká suverénně nejdramatičtější a nejvyrovnanější závěr napříč všemi třemi ročníky Tipovačky, které jsme jako Czech & Slovak Sea Hawkers zorganizovali. Rozhodně se dočkáme neskutečné taktické bitvy celého čela tabulky a možná vůbec poprvé v historii přijdou ke slovu dokonce tiebreakers… Prosím, směle využij komentáře k vyjádření svých šancí na titul nebo k jiným, s Tipovačkou spojeným pocitům. Kdo získá kartičku Shauna Alexandra s jeho autogramem, kdo kšiltovku Seahawks NFC Champions a kteří tři tipující 50% cashback z letošního členství? To vše se dozvíme již 10. ledna. Konec je za rohem a já jsem nažhavený jak teflonová pánev!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *