Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Uncategorized

12 FOR 12s – EPIZODA 14.5

1. Změna.
Za Seahawks nakonec po 189ti zápasech s Russellem Wilsonem nebo Geno Smithem startoval jiný QB.

2. Passer rating.
I přes dvě interception vynucené špatným vývojem zápasu skončil QB Drew Lock při svém úplně prvním zápase v roli startera u Seahawks, a jako starting quarterback vůbec poprvé od 8. ledna 2022, s passer ratingem 92,0.

 Seznam pěti nejlepších dosažených passer ratingů ve 14. týdnu:
a) 122,7 – Jake Browning, Bengals. Náhradní QB původem z Washington Huskies, který v letech 2019-2021 z practice squadu Vikings neodehrál jediný snap.
b) 122,1 – Brock Purdy, 49ers. Mr. Irrelevant Draftu 2022.
c) 117,9 – Zach Wilson, Jets. Sice kdysi dvojka Draftu, ale nenáviděn a neustále odstrkován se vrací na hřiště jako bumerang.
d) 115,2 – Bailey Zappe, Patriots. Draftován v roce 2022 ve 4. kole. Na univerzitách udivoval svými výkony, akorát, že šlo o školy jako Houston Baptist či Western Kentucky.
e) 113,9 – Tommy DeVito, Giants. Nedraftovaný nováček, který po zranění postupně hned tří starting QB naběhl na hřiště přímo z plné maminčiny péče. Ve svém prvním utkání zkonvertoval 2/7 pro -1 yard. Další dva zápasy byl vesměs pro smích… No a teď už drží 3 W v řadě s passer ratingy 137,7 – 103,9 – 113,9.

 Já myslím, že v dnešní NFL se Drew Lock klidně může postavit za centra v MNF proti Eagles. Jen ať si Geno odpočine.

3. Tommy DeVito a Zach Wilson byli jmenováni NFC, respektive AFC Offensive Player of the Week.
Jakože fakt. Tohle nejsou zprávy z žádného alternativního vesmíru…

4. Giants a Bears jsou jednu výhru od postupu do playoff.
 Seahawks aktuálně dělí od playoff pouze, zároveň i bohužel, tie-break kritéria, a to mj. skutečnost, že v NFC jsou 5-5, zatímco Packers a Rams teprve 4-4. Seahawks mají jeden zápas náskok před ziskem TOP 10 pozice na Draftu 2024 v Detroitu. Po Panthers se k týmům, které už nemohou do playoff postoupit, přidali Patriots.

5. Už jste někdy slyšeli jméno Josh Metellus?
 Minnesotou Vikings v šestém kole Draftu 2020 získaný safety Michigan Wolverines letos odehrál 793 snapů (z celkových 851 možných). Nastoupil jako strong safety, free safety, levý cornerback, pravý cornerback, slot/nickel cornerback, levý inside linebacker, pravý inside linebacker, středový linebacker, levý outside linebacker, pravý outside linebacker, pravý defensive end a levý defensive tackle. Předpokládám, že zbytek pozic ve front-7 ještě ve zbývajících čtyřech zápasech zvládne a v posledním kole rozhodne úspěšným walk-off field goalem.

6. Eagles mají 11 zápasů winning-streak proti „zvířecím“ týmům.
 To jsem nechtěl vědět.

7. Seahawks jsou během Monday Night Football all-time 30-12.
 Eagles jsou 41-31. Odehráli těch MNF o trošku víc. Jinak v éře Peta Carrolla je to na Prime-time-games přes poslední dvě porážky stále hezkých 34-16-1.

8. Record 2-12.
Prezident to úplně zapomněl v reportu k Fantasy zmínit, ale můj tým Espresso Žebětín vyhrál svůj druhý zápas.

9. Punter Michael Dickson je s průměrem 47,8 yardů na punt hned za A. J. Collem III z Raiders druhý v historických tabulkách NFL.
 Statistiky punterů jsou však zavádějící. V TOP 10 této konkrétní statistiky je třeba hned devět aktivních punterů. Tzn. je otázkou, na kolik se na takové statistice podepíše třeba závěr kariéry, apod. Přesto jsem se snažil k Dicksonovi najít něco více. V kariéře měl jeden zblokovaný punt, a to v posledním zápase své nováčkovské sezóny 2018 proti Arizoně. V redzone soupeře (inside 20-yd line) končí 42,7 % jeho puntů. Nejslabší byla v tomto ohledu jeho nováčkovská sezóna 2018, kde dosáhl na 35,9 %, za což byl však jmenován jak na Pro Bowlu, tak hlavně do First-teamu All-Pro, a dále pak minulý rok s 33,3 % takovýchto puntů. Naopak nejúspěšnější pro něj byly roky 2019-2021 (celkem 106 z 218). Ačkoliv se letošní sezóna nezdá tak excelentní, hned 2 z 5 puntů doručuje do soupeřovy redzone. Důležité je, že tzv. čistých yardů, tedy při puntech ponížených o vracení soupeřem, činí v jeho kariéře průměrných 42,8 %, což jsou top čísla, a hlavně během posledních let tuto statistiku mírně navyšuje (loni 44,3 yards, letos zatím 43,7 yards) a je tak v závěsu např. za legendárním a stále ještě hrajícím Johnny Hekkerem. Soupeři letos navíc vracejí průměrně 12 % puntů, což je vysoké číslo. Zde je pochopitelně nezbytné ocenit i vynikající práci našeho celého special teamu. Pokud se teda nenechá nachytat Mitchem Wishnowskym.

10. Od chvíle, co wide receiver DK Metcalf používá znakovou řeč k legálnímu tauntingu soupeřů, dal pět TD.
 Uč se dál DeKayline!

11. Ve třinácti zápasech zaznamenali Seahawks celkem 34 explozivních běhových her se ziskem 10 a více yardů.
 Do této statistiky se započítávají i scrambly. Tohle číslo je stejné jako v sezónách 2010 a 2011, což je zároveň nejméně v éře Peta Carrolla.

12. Co na to Philly?
Na jedněch fan-stránkách Eagles je celkem zajímavý seznam pěti klíčových soubojů nadcházejícího MNF:
a) DK Metcalf, Tyler Lockett a Jaxon Smith-Njigba vs. Eagles secondary. Passing defense Philly překvapivě patří k silnému podprůměru ligy a je horší než ta od Seahawks, jejíž statistiky zásadně poškodil poslední zápas v San Franciscu.
b) Přetažená defensive line Eagles vs power-back duo Seahawks ve složení Kenneth Walker a Zach Charbonnet.
c) Eagles mají šanci snadno procházet mladou offensive line Seahawks. Je opravdu zajímavé, že současná starting OL má průměrně 24 a půl roku a že jejím nejstarším členem je teprve ve 27 letech center Evan Brown (na fotce).
d) Tight end Dallas Goedert vs. safety Jamal Adams. Bohužel, tohohle matchupu se děsíme všichni.
e) Silná běhová hra Eagles vs. nyní už podprůměrná run defense Seahawks.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *