Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

 ,,This is the end, my only friend… The end…”, může si dnes prozpěvovat celkem 12 majitelů týmů z první ligy a 8 z té druhé. Pro zbytek však až teď začíná ta ostrá sezóna, na kterou se všichni vlastně už počínaje srpnovým plánováním předdraftových strategií připravovali. O účastnících playoff v obou ligách i o sestupujících týmech je jasno. Odpovědi na ty nejdůležitější otázky však teprve začneme postupně rozkrývat v nadcházejících třech týdnech… 

Wierzbica Stoners (8-6) vs. Slavoj Jesenice (4-10)
final: 105.04 – 77.34
 What a season turnaround by Stoners!!! V pondělí skrz Wierzbicu na polských hranicích div že jen tak tak neprocházel průvod podobný Super Bowl Parade… Mí Stoners otočili 1-5 sezónu úplně naruby a díky sedmi výhrám z posledních osmi utkání se po dvouleté odmlce nakonec na poslední chvíli protlačili až do playoff. Na druhou stranu pro Slavoj se jedná o vyloženě kritickou prohru. Po semifinále v premiérovém ročníku, loňském .500 recordu 7-7 a letošním nadějném 2-0 startu je z toho nakonec celkem deset proher, sestup do druhé ligy a #2 Draft pick v ní. Teda jestli s námi GM z Jesenic bude v CSSH pokračovat i napřesrok. 

Pardubice 95ers (5-9) vs. Jihlava Hornets (9-5)
final: 94.20 – 117.92
 Quarterback Josh Allen se v celkovém bodování třetím rokem po sobě umístil na třetím místě. To nevymyslíš… No a tentokrát to byli Hornets, které Allen svým leadershipem dotáhl až do playoff. Během prvních tří let existence se franchise z Jihlavy do postseason nedostala ani jednou. Teď už to budou dva roky, kdy se vyřazovací část bez jejich účasti neobejde. Tentokrát je z toho sice nejhorší seeding ze všech divizních vítězů, ale playoff spot je playoff spot. V Pardubicích to pak po loňské 6-8 sezóně vypadá na cestu v už dříve vyjetých kolejích a i tentokrát to vypadá na #6 Draft pick. 

Prague 6ers (6-8) vs. Dúbravka Hawks (5-9)
final: 124.04 – 105.44
 Jeden z týmů tohoto matchupu má na svém kontě historický record 21-22 a 0 playoff wins a ten druhý je celkově 48-31, vyhrál už 7 playoff utkání a ve vitríně se mu lesknou dva tituly. I přesto si zdánlivý outsider z Prahy se svým bratislavským soupeřem poradil skoro o 19 bodů a bere W. Oba týmy však už v tomto kole hrály prakticky jen o Draft pick. Pro Hawks to za aktuálně daného pořadí, které se ještě v případě penalizací či opuštění Fantasy některými z hráčů může změnit, vypadá na sedmý pick. 6ers pak budou na Draftu vybírat hned za Dúbravkou. 

Prague Puntriots (9-5) vs. High Tatras GOATs (10-4)
final: 94.34 – 125.78
 Puntriots sice závěrečný zápas letošní základní části prohráli, ale na rozdíl od všech ostatních mohou říci jedno… Jejich wide receiver Tyreek Hill je 2023 Fantasy MVP! Kromě RB Christiana McCaffreyho a QB Joshe Allena je Hill jediným hráčem, který letos pokořil hranici 300 fantasy points. Gratulace za Tyreeka aka tento letošní ultrapovedený #5 Draft pick. GOATs pak nezavdali příčinu nejmenším pochybám a nahlas říkají, že je čas na předloňskou obhajobu titulu. Důležité však je, že Prague i High Tatras ovládli své divize a teď si mohou jen přát, aby se za tři týdny potkali v CSSH Fantasy Super Bowlu V. My goodness, what a match it could be… 

Ostrava Seahawks (9-5) vs. Teplice Birds (4-10)
final: 85.12 – 39.20
 Vzhledem k průběhu závěrečného kola se během nedělního večera ukázalo, že Seahawks potřebují pro zajištění si účasti v playoff zvítězit. Avšak velmi nutně potřebovali urvat W rovněž Birds, aby se v první lize zachránili. Úspěšnějším týmem, dokonce v podobě předvedeného debaklu kola, se nakonec stala Ostrava, která je tak jen dvě výhry od toho, aby se stala druhým týmem v historii, který se do Fantasy Super Bowlu probojuje ve dvou po sobě následujících sezónách. Naopak pro Teplice se po nejhorším výkonu Fantasy týmu, jaký kdo od weeku 7 roku 2021 předvedl, jejich prvoligová pohádka uzavírá a po jednoleté pauze se tak vrací zpět do druhé ligy, kterou napřesrok zahájí #1 Draft pickem.

Hodkovičky Hawks (5-9) vs. Bazališek Ostrava (5-9)
final: 86.00 – 111.56
 Hodkovičkám už toho tento souboj neměl zrovna moc co nabídnout, neboť už před víkendem bylo jasné, že souboje o playoff ani o záchranu se jich už netýkají. Navzdory 34 bodům, jež nahrál nejlepší hráč kola WR Deebo Samuel, je z toho prohra a díky ní bude následovat moc krásný #5 Draft pick. Na druhou stranu Bazališek měl rozhodně o co hrát. Aby se vyhnul sestupu, měli před sebou jasný úkol – zvítězit. A to se jim nakonec i povedlo. Po 1., 4. a 8. až 13. týdnu, které strávili na sestupových pozicích se tak nakonec na poslední chvíli v lize zachránili a v září budou na Draftu vybírat hned před Hodkovičkami.

Gánovce Neanders (9-5) vs. Světice Ostriches (7-7)
final: 94.08 – 125.36
 Neanders zrají v čase. Po recordu 5-9 v jejich premiérovém ročníku a loňské průměrné sezóně 7-7 si nyní připisují 9 výher a navzdory prohře v závěrečném týdnu se vůbec poprvé podívají do vyřazovací fáze. Hlavně druhý nejlepší hráč týdne TE Evan Engram s 32.50 body přispěl Ostriches k jejich další…ba-dum-tssss…průměrné sezóně. Po recordech 7-7, 6-8 a 8-6 se opět ocitli přesně na .500 a desátý pick 2024 Draftu je to, co si kromě dobrého pocitu z letošní sezóny odnášejí. Co nabídne rematch těchto dvou mančaftů v příštím roce? 

Oderberg Minions (4-10) vs. Cibulka Seahorses (9-5)
final: 127.42 – 129.62
 Kdo by byl čekal, že právě od zápasu jednoho z nejhorších týmů ligové historie z Oderbergu proti naopak jednomu z nejúspěšnějších týmu ever z Cibulky se dočkáme tak nádherného a dramatického utkání. Nakonec se však, světe, div se, jedná o nejtěsnější utkání týdne a zároveň suverénně nejvíc high-scoring game weeku 14. Favorizovaní Seahorses nakonec jen o 2.20 bodu vítězí, potřetí za čtyři roky berou divizní titul a mohou se tak těšit na další playoff trip. Na druhé straně Oderbergu by tento výkon stačil na výhru proti všem 18ti zbylým tůmům. Jen proti Seahorses to bylo málo. Minions se tak v první lize opět o chlup zachránili a na sklonku léta se mohou těšit na #3 Draft pick.

Olomouc Attys (11-3) vs. Zbrojovka z Brna (8-6)
final: 98.82 – 81.36
 Attys se stává prvním týmem od roku 2020, který v regular season dosáhl na 11 výher a s přehledem tak ovládli letošní základní část. V letošním jediném ryze moravském čtvrtfinále se nakonec střetnou s Wierzbicou Stoners, která se mezi TOP 8 protlačila na tu nejposlednější z posledních chvil. Pozor však na opakování osudu High Tatras GOATs, kteří před třemi lety ovládli regular season a pak ve čtvrtfinále o 60 bodů bouchli… No a na druhé straně… Ach, jak smutný to konec roku pro 2020 Champions z Brna, kteří ještě pouhé čtyři týdny nazpátek vedli celou ligu, avšak nakonec se do postseason vůbec nepodívají a musí vzít zavděk Draft pickem #12. pro 12th Mana jistě tak akorát…

Vrbica Alligators (7-7) vs. Sešívaní ze SNP (6-8)
final: 94.04 – 59.14
 Pro Alligators byla prohra s Ostravou Seahawks v minulém týdnu absolutně kritická, takže bylo jasné, že teď už jim šlo pouze o celkové pořadí. Díky přesvědčivé prohře o 35 bodů se nakonec v Draft order pro příští rok uhnízdili na picku #11. Prakticky ve stejné roli však byli i Sešívaní, kteří si tak prohrou paradoxně pomohli k zisku #9 picku. Ti letos každopádně jednoznačně ukázali, že jejich výhra nad znovu sestupivšími Teplicemi Birds v loňském Silver Bowlu, a rovněž ta z minulého týdne, nebyla dílem náhody. Každopádně Vrbica i SNP nebudou mezi naší elitou chybět ani v příštím, v pořadí už šestém ročníku CSSH Fantasy League.

ČTVRTFINÁLE:
Olomouc Attys (#1) vs. Wierzbica Stoners (#8)
High Tatras GOATs (#2) vs. Ostrava Seahawks (#7)
Cibulka Seahorses (#3) vs. Gánovce Neanders (#6)
Prague Puntriots (#4) vs. Jihlava Hornets (#5)

2. LIGA
 Hradiště Armorers urvalo poslední, nejdůležitější win základní části a my tak známe kompletní osmičku, vzhledem k čistě manažerské roli mého mančaftu Wierzbica Stoners B respektive pouze sedmičku týmů, které si to v nadcházejících dvou až třech týdnech rozdají o dvě postupové pozice mezi naši dvacetičlennou Fantasy elitu. No a co víc si ve čtvrtfinále přát, než head-to-head matchup SeaSparty s Bramboračkou, kteří až do posledních minut sváděli překrásný souboj o nadvládu v South Division nebo souboj skvěle hrajících East Division Champions Dobrovických Hawks proti Bonecrushers, kteří nevábně vyhlížející 0-2 start přetavili v regulérní šanci na postup do první ligy…

ČTVRTFINÁLE:
Vlčkovce Wolfs (#1) vs. Budweis LB (#8)
Wierzbica Stoners B (#2) vs. Hradiště Armorers (#7)
Jehnědská SeaSparta (#3) vs. Znojemská Bramboračka (#6)
Dobrovičtí Hawks (#4) vs. Vyškov Bonecrushers (#5)  

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *