Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 11

 Už jen pouhé tři týdny a budeme znát finálovou osmičku týmů, které si to na přelomu prosince a ledna rozdají o putovní pohár a vlastnoručně podepsanou fotografii Jarrana Reeda. Známe první tým, který se do postseason podívá a také jeden tým, jehož poslední naděje na účast v playoff již vyprchaly. No, sami se podívejte, k jakému závěrečnému dramatu naše liga míří…

Wierzbica Stoners (4-7) vs. Bazališek Ostrava (6-5)
final: 77.72 – 94.90

WR DeAndre Hopkins byl před MNF veden jako questionable a pouze jeho absence nebo zisk méně než jednoho bodu mohly pro mé Stoners znamenat pátou výhru v sezóně. D-Hop však nasbíral přes 18 bodů a překvapení se tedy nekonalo. Bazališek se touto výhrou opět dostává na #8 seed, což je poslední místo zajišťující účast v postseason, zatímco Wierzbica se krčí na 18. místě a pouze doufá, že jí v boji o udržení se v první lize někdo pomůže… 

Hodkovičky Hawks (6-5) vs. Oderberg Minions (4-7)
final: 110.64 – 83.54

Když se před měsícem Hodkovičky choulily na chvostu tabulky s recordem 2-5, vypadalo to na boj o udržení se v první lize. Co bylo, bylo. Teď jsou Hawks na druhém místě North Division jen za suverénní Ostravou a okupují předposlední playoff spot. Opačné problémy mají Minions, kteří po třítýdenní pauze opět padají na poslední místo South Division a jejich ohrožení sestupem je tak stále zcela reálné.

Prague 6ers (5-6) vs. Slavoj Jesenice (5-6)
final: 135.90 – 94.46

Chvilku to už už vypadá na boj o sestup, který jen tak tak že může vyjít a o pár týdnů později je z toho reálná šance na playoff spot a jako bonus také nejvyšší skórovaný počet bodů celého kola. Ano, přelévá se to u 6ers… Slavoj sice po deseti z uplynulých jedenácti týdnů figurují na druhém místě své divize, ale South Division je letos nejslabší divizí ze všech, takže aktuálně to nestačí ani na playoff.

Pardubice 95ers (5-6) vs. Gánovce Neanders (5-6)
final: 124.76 – 90.22

Ani nejlepší hráč kola, jímž se se 189 scrimmage yards a 2 TD pro 36.90 fantasy points stal RB Tony Pollard, nedokázal celkově slabě skórujícím Neanders vykouzlit nějakou reálnější šanci na účast v playoff. U Pardubic těžko říct… Nejdřív 0-3, pak 4-3, následně 4-6 a teď je z toho zase výhra. Zkušenosti nám praví, že z toho bude late playoff run, ale ve Fantasy člověk nikdy neví.

Ostrava Seahawks (9-2) vs. Vrbica Alligators (7-4)
final: 119.86 – 61.26

S 27.46 body za Vrbicu skvěle zahrál průběžný Fantasy MVP QB Patrick Mahomes, ale jelikož se k jeho snažení skoro nikdo nepřidal, je z toho debakl kola a za nenasazení kickera také první strike. Naopak Ostrava se po drtivé výhře o 58.60 bodů může radovat z faktu, že playoff se jim na 100% nevyhne a jako bonus také z toho, #1 seed je zatraceně blízko.

Prague Puntriots (5-6) vs. Aussig Avangers (4-7)
final: 90.52 – 99.88

Poměrně velký rozdíl 9.36 bodů tentokrát dělil dva týmy v nejtěsnějším utkání tohoto kola. Avangers však nakonec urvali must-win a utíkají tak druholigovému hrobníkovi z lopaty. Poděkovat mohou hlavně WR Deebo Samuelovi, který svými 22.40 body během MNF v Mexiku vytlačil Puntriots z playoff příček. Nejen North Division, ale také celá liga je však natolik vyrovnaná, že o účasti či neúčasti pražského celku v playoff pravděpodobně rozhodne až poslední týden.

Herink’s Pardubice (2-9) vs. Světice Ostriches (7-4)
final: 62.00 – 97.58

Ostriches si sice připisují první strike, ale jinak mají postup do playoff blízko a zcela ve vlastních rukou. Na druhé straně Herink’s mají od weeku 1 pořádný problém. Teď na hráče s šesti a méně body “vyhráli” 5-2 a po prohře o více než 35 bodů jsou tak jednou nohou v druhé lize. Jisté je, že pokud si ve zbývajících třech týdnech nepřipíší alespoň 2 W, budeme se s nimi muset nejméně na rok rozloučit.

Jihlava Miners (8-3) vs. Kamnati Turtles (3-8)
final: 90.66 – 56.18

Na 99% jistou premiérovou účast v playoff mají po této čtyřiatřicetibodové výhře Miners. Rovněž velmi blízko je pro ně post East Division Champs. Naopak pro Turtles se tento ročník stává noční můrou. Z recordu 3-0 je rázem 3-8, s tím i devatenácté, čili první sestupové místo, a navíc také první strike. Kamnati by k udržení se v první lize teoreticky stačilo dohrát ročník s recordem 1-2, ale díky nízkému počtu bodů budou nejspíš potřeba přidat ještě alespoň dvě výhry.

Dúbravka Hawks (5-6) vs. Zbrojovka z Brna (8-3)
final: 56.80 – 86.38

Souboj ligových šampionů z našich prvních dvou ročníků vyšel lépe pro 2020 Champions z Brna. Ti tak stále vedou West Division, jsou jednou nohou ve vyřazovací části a možná se stanou jediným ze tří dosavadních vítězů ligy, který se letos podívá do playoff. Dúbravka dostala naloženo skoro o 30 bodů a pokud se Jameis Winston nevrátí do akce, naděje na postseason pro ně mohou nedozírně mizet za obzorem.

High Tatras GOATs (5-6) vs. Cibulka Seahorses (7-4)
final: 87.84 – 132.04

Seahorses se v rematchi Fantasy Super Bowlu III pomstily za tehdejší hořkou prohru a s GOATs si tentokrát poradili jednoznačným rozdílem přes 44 bodů. Druhým týdnem tak Cibulka drží pohodlný #5 seed, přičemž k titulu West Division Champions je to díky špatně skórující Zbrojovce proklatě blízko. GOATs to k obhajobě titulu mají zase o krůček dál díky kanonádě dvojice TE Travis Kelce a WR Davante Adams, kteří za Cibulku uhráli parádních 68.60 bodů.

2. LIGA
Sešívaní na východě prohráli s Yorkies a všem soupeřům v East Division tak pootevřeli dvířka naděje, že složení dvojice týmů mířících do playoff ještě nemusí být konečné. Velké věci se dějou na západě, kde končí sedmitýdenní úprk Wolfs a v pozici divizního lídra je tak nahradili v poslední době skvěle hrající Armorers. No, nechci nic přivolávat, ale bez možnosti využívat free agency bude pro Vlčkovce ještě pořádná fuška přinejmenším uhájit playoff spot. Na opačné straně tabulky je pak již jisté, že Stodůlky Nurses a Dobrovičtí Hawks se do první ligy dostanou nejdříve v sezóně 2024.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *