Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

D-LINE PŘIDÁVÁ DALŠÍ ZVUČNÉ JMÉNO

 Dvanáctý free agency článek, který ode mě československý 12th Man letos dostane naservírován, bude možná symbolicky také tím posledním. Draft 2021 a zároveň s ním i začátek společných týmových aktivit se totiž nezadržitelně blíží. Třetina offseason je úspěšně za námi. Hip hip hurá!

 Jeden z nejlepších pass rushers, kterého byste na začátku minulého desetiletí mohli v NFL najít. To je outside linebacker a defensive end Aldon Smith (na fotce). No a právě s tímto brzy dvaatřicetiletým veteránem se naši Seahawks včera dohodli na jednoletém kontraktu, jehož bližší podrobnosti zatím nejsou známy. Smith byl San Franciscem 49ers vybrán jako celkově sedmý výběr Draftu 2011 a za tuto projevenou důvěru se jim také náležitě odměnil. Překonal totiž franchise sack rookie record, když quarterbacky soupeřů složil pro ztrátu yardů hned čtrnáctkrát. Už o rok později přepsal absolutní franchise record, když nasbíral 19.5 sacks a v rámci celé National Football League byl v této statistice lepším pouze Defensive Player of the Year – J.J. Watt. Sezóna 2012 byla také dosud jedinou, ve které byl Smith členem First-team All-Pro a zároveň se také dočkal nominace do Pro Bowlu. 

 Jak rychle jeho primetime období začalo, tak rychle také skončilo. V září 2013 byl Smith zatčen za to, že pod vlivem alkoholu a marihuany naboural autem do stromu. Ve stejném roce u něj policie nalezla nelegálně držené zbraně. Vše vyvrcholilo ČTYŘI roky dlouhou suspendací ze strany NFL, a to za užívání nelegálních substancí. Lidsky řečeno mu nijak neprospělo, že si sem tam během sezóny ubalil brko. Díky všem těmto problémům spadla Smithova vytíženost z 95% snapů v roce 2012 na 40-54% snapů v letech 2013-2015. V posledním roce před jeho suspendací již nastupoval v dresu Oaklandu Raiders. Šanci na bounce back year dostal až loni v barvách Dallasu Cowboys, za které si připsal 5 sacks, 48 tackles a team-high 14 QB hits. I přes veškeré tyto problémy dokázal Smith za svou kariéru nastřádal velice solidní statistiky v podobě 52.5 sacks, 228 tackles, 56 tackles for loss, 103 QB hits, 10 zblokovaných passů, safety, interception, 6 forced fumbles a 4 fumble recoveries, z nichž jeden donesl celých 78 yardů pro touchdown. Může k těmto číslům něco přidat také na Pacific Northwest? Doufejme, že ano.

 Bez započítání Smithova prozatím nezveřejněného kontraktu činí space cap Seahawks momentálně necelých $8M. Vzhledem k tomu, že Aldonův loňský kontrakt v Dallasu měl cenu $2M a také jelikož ještě musíme z něčeho zaplatit smlouvy rookies, které za dva týdny vybereme v Draftu, je velmi pravděpodobné, že se pro Hawks jedná o poslední pre-draft podpis. 

 Závěrem ještě zmíním, že až do této středy jsem neznal jméno prezidenta organizace Seahawks. Jakožto prezident nově vznikajícího spolku a oficiálního fanclubu Czech & Slovak Sea Hawkers se za tuto svou neznalost stydím dvojnásob. Každopádně teď už vím, kdo že se to skrývá za jménem Chuck Arnold. Právě ve středu se totiž objevila informace, že Arnold a Seahawks našli společnou řeč a prodloužili stávající smlouvu, která bude Chucka a Seattle pojit až do roku 2027. Po prodloužení smlouvy head coache Peta Carrolla do roku 2025, a také kontraktu general managera Johna Schneidera do roku 2027, se tak jedná o další z kroků, který prodlužuje mandát současného vedení klubu, jež stojí za nejúspěšnějšími lety historie naší franchise.

 Co říkáte na příchod Smitha? Může být platnou součástí naší defense? Přispěje Smith k tomu, že naše obrana, která v posledních devíti týdnech loňské sezóny nastřádala league-high 34 sacks, bude ještě nebezpečnější? Myslíte, že už ze své mladické nerozvážnosti vyrostl? No a taky se nezapomeňte přiznat ti z vás, kdož jste znali jméno prezidenta Seahawks. Ať se pak můžu stydět trojnásob…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *