Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

DK POD PĚTI KRUHY

 Vycházející fotbalová star wide receiver DK Metcalf (na fotce) se již dnes večer našeho času bude na předměstí Los Angeles účastnit první fáze kvalifikace, za jejíž úspěšné absolvování si nejlepší účastníci vyslouží vstupenku na červencové Olympijské hry v Tokiu. Říkáte si něco jako: ,,Cože? Vždyť americký fotbal se na olympiádě vůbec nehraje…”? Jasně, máte pravdu. Jenže DK se rozhodl kvalifikovat v běhu na 100 metrů. 

 Abyste si udělali představu, jak moc reálné jsou jeho šance na úspěch, přidám pár čísel. Většina profesionálních sprinterů odhaduje, že by se jeho čas mohl pohybovat mezi 10,30s až 10,50s. Čas někde okolo 10,20s by pro něj znamenal již poměrně reálnou šanci, že se probojuje do červnového finálového kola kvalifikace, z něhož už pro ty nejlepší vede cesta přímo do Tokia. Stoprocentní jistotu tohoto postupu by Metcalf získal pokořením časové hranice 10,05s. Při onom ikonickém playi, kdy po 109 yardech sprintu dohnal Buddu Bakera a jeho tacklem tak zabránil jistému interception touchdownu, byla Metcalfovi naměřena nejvyšší rychlost 22,64 mil za hodinu. Pokud by takto “naplno” běžel DK celých 100 metrů, na které se dnes chystá, časomíra by se v cíli zastavila na 9,88s. Před dvanácti lety pak Usain Bolt zaběhl stovku 9,58s, což je dodnes platná hodnota světového rekordu.

 Kdyby se DK na Olympijské hry skutečně probojoval, tento úspěch by jej učinil teprve druhým hráčem v historii, o němž bychom mohli říct, že hrál v dresu Seattlu Seahawks a také nastoupil na Olympijských hrách. Tím prvním byl legendární Michael Bates. Ten byl v letech 1993-1995 naším kick returnerem, celkově pětkrát v kariéře byl členem NFL First-team All-Pro a jeho jméno dokonce najdeme na exkluzivním seznamu 22 lidí, kterým se podařilo hrát v NFL a také získat medaili z Olympiády. Na LOH v Barceloně roku 1992 totiž získal bronzovou medaili za sprint na 200 metrů. Pomiňme při této úvaze fakt, že díky pandemii není stále vůbec jisté, že se tato už jednou odsunutá sportovní událost roku vůbec uskuteční…

 DK je zvíře a tohle je jen dalším důkazem, že takového hráče bychom již na konci druhého kola Draftu rozhodně neměli vidět mezi nevybranými… Ať už však jeho úctyhodný pokus vyjít má či nikoliv, samotná NFL nám tak i tak nadělí dárek. Již v noci na čtvrtek totiž bude zveřejněn přesný časový rozpis zápasů letošní sezóny. Jisté je, že poprvé v historii nás čeká rekordních 17 utkání! Kromě klasických dvojzápasů s divizními rivaly, budou našimi soupeři na Lumen Field týmy Chicago Bears, Detroit Lions, Jacksonville Jaguars, Tennessee Titans a New Orleans Saints. Na cizích hřištích naopak narazíme na týmy Green Bay Packers, Minnesota Vikings, Houston Texans, Indianapolis Colts, Pittsburgh Steelers a Washington Football Team. Přesná data a časy všech těchto utkání, a tím pádem také dny vhodné k výběru vaší dovolené, nám budou odhaleny již ve čtvrtek ráno. Can’t wait!!!

 SEA!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *