Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

STŘÍPKY Z OFFSEASON, PRVNÍ ČÁST

 Květen je ve fotbalovém kalendáři nenápadným, ale o to víc zajímavějším měsícem. Letos je to vše pozitivně umocněno velmi rozdílnou situací oproti loňsku. V květnu 2020 byly totiž Spojené státy suverénně nejvíce koronavirem postiženou zemí světa. Letos se však věci vracejí do starých kolejí a pro všechny týmy NFL tak opět začínají společné offseason activities, draftovaní nováčci se seznamují se svými novým spoluhráči a mezi těmi nedraftovanými hráči se všechny týmy snaží najít klenoty, jakými se v minulosti stali třeba quarterback Warren Moon, defensive tackle John Randle nebo tight end Antonio Gates. Samozřejmě nelze opomenout jméno Kurt Warner. Příběh tohoto quarterbacka, kterého čtyři roky nechtěl žádný z týmů NFL, jen aby se následně stal NFL MVP, Super Bowl MVP, Super Bowl Champion a ligový rekordman v nespočtu různých statistik, je jedna z těch vůbec nejlepších stories, které bychom v historii tohoto nádherného sportu mohli najít. Pojďme se tedy podívat na pár borců, mezi nimiž se dvojice Pete a John rozhodla najít poklady během letošního roku.

 Tight end Nick Guggemos pochází z alma mater našeho general managera, jíž je malá University of St. Thomas v Minnesotě. Tedy kdo ví, jak moc se zrovna John Schneider osobně angažoval v tomto konkrétním příchodu… Tento borec vážící 112 kg a měřící 193 cm má zkušenosti jak s pozicí wide receivera, tak i s profesionálními atletickými meetingy, ale skrze častá zranění jeho college kariéra skončila již v roce 2018, tedy nedlouho potom, co začala. Guggemosův otec Neal byl v letech 1986-1988 defensive backem a kick returnerem v barvách Minnesoty Vikings a New Yorku Giants.

 Druhým čerstvě podepsaným tight endem, a již třetím nově příchozím borcem na této pozici, kterého jsme během této offseason podepsali, je Cam Sutton. Ten prošel nedraftován Draftem 2020 a je tedy jedním z borců, mezi kterými se hledá náhrada za do důchodu odchozivšího Grega Olsena a teď již hráče Bills, kterým je Jacob Hollister. Sutton byl na střední škole receiverem, ale při jeho 198 cm a 102 kg se na Fresno State University přeorientoval na tight enda. Během dvou let v dresu této kalifornské college nastřádal při 11 dotycích s míčem celkem 188 yardů.

 Nejednoho člověka překvapí fakt, že kromě rising star DK Metcalfa, nově znovupodepsaného Tylera Locketta a našeho letošního prvního výběru v Draftu D’Waynea Eskridgea, na našem rosteru aktuálně najdeme hned dalších DEVĚT wide receivers! Nejnovějším přírůstkem mezi nimi je bývalý kapitán týmu ze Stanfordu Connor Wedington (na fotce). Jako středoškolská hvězda sprinterských tratí nasbíral téměř 70 touchdownů. Na college však jeho tempo poměrně razantně zpomalilo a v letech 2017-2020 nasbíral pouze 1 058 scrimmage yards, 1 touchdown reception a 28 returnů pro 707 yardů. Wedington byl po celou dobu jeho studií pozitivně ceněn za své dobročinné a charitativní offseason aktivity.

 Rovněž další skill position – running back – nezůstala bez nově příchozích vyzyvatelů pro nějaký ten souboj o pozici na final rosteru. Josh Johnson zažil breakout year v sezóně 2019, kdy nasbíral 1 420 scrimmage yards a 11 touchdowns k tomu, což se někomu v dresu malé Louisiana-Monroe University naposledy podařilo před deseti letech. V loňské sezóně však byly jeho ani-ne-poloviční výkony silně ovlivněny zraněním hamstringu. 

 Také do competition v defensive line přidáváme další tři hráče. Jméno Marcus Webb může být některým z vás povědomé. Tohoto nedraftovaného defensive enda jsme podepsali již během loňského jara, ale nakonec se do rosteru pro sezónu 2020 neprobojoval. Ani tentokrát však nenaváže na svých 7 sacks, které vyprodukoval ve svém posledním roce na Troy University, jelikož byl po letošním podpisu skrze zranění opět propuštěn a jeho místo zabral výše zmíněný tight end Cam Sutton. Další horou svalů do D-Line je 144 kilogramů vážící defensive tackle Walter Palmore. Ten po neúspěšném NFL Draftu 2019 hrál v XFL za Houston Roughnecks. Loni se pak dostal až do NFL, kde ale většinu sezóny strávil pouze na soupisce practice squadu Dallasu Cowboys. Posledním z této trojice je defensive tackle Jarrod Hewitt. Ten v dresu Virginia Tech za poslední dva roky nasbíral 64 tackles, 14 TFL, 9.5 sacks a forced fumble k tomu, za což si ve své konferenci vysloužil nominaci do Third-team All-ACC.

 Na druhou stranu line of scrimmage rovněž přidáváme nějaké ty hromotluky, o kterých jsem doteď nepsal. Jsou jimi guard Jared Hocker (Texas A&M) a dvojice offensive tackles Greg Eiland (Mississippi State) a Jake Curhan (California). Právě poslední jmenovaný však má zkušenosti také z D-Line nebo jako linebacker. Při 149 kilogramech je už jen představa, že nastupoval i jako linebacker, obdivuhodná. Uvidíme, zda se někdo z nich dokáže probojovat až do final 53-man rosteru…

Pokračování zítra…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *