Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Sezóna 2020,  Soutěže

FANTASY LEAGUE 2020 – WEEK 13

 Pouhopouhý jeden hrací týden chybí do konce základní části Fantasy League 2020 a kromě KaBirex10, jež tak učinili již minulý týden, si definitivní jistotu postupu do playoff pojistil rovněž tým Psojedy Hawks. Ve vzájemném souboji mezi těmito dvěma nejlepšími manažery letošního ročníku Fantasy League padl nejeden historický rekord. Oba týmy, které momentálně vedou ligu s recordem 10-3, dohromady skórovaly rekordních 314.86 bodů. Krom této dvojice je obsazení zbylých šesti postupových míst ještě stále více či méně nejasné a teoreticky si na ně dělá zálusk celkem deset manažerů. Tři z nich však mají šanci na postup prakticky jistou, jen matematicky to prostě není na 100, nýbrž na 99%.

 Tým KaBirex10 půjde do playoff velmi pravděpodobně jako #1 seed. Jsou totiž letos suverénně nejvíce skórujícím družstvem a když v posledním kole porazí Svetice Knights, nemůže je nikdo ohrozit. Pokud však prohrají, Psojedy Hawks je v případě své výhry nad Budweis Beers vystřídají v čele ligy a #1 seed urvou právě oni. KaBirex10 tak do playoff nepůjdou hůře než jako druhý nasazený tým a zároveň se dost pravděpodobně stanou jedním z nejvíce tří týmů, kteří v rámci “bonusových disciplín” dostanou přednostní šanci na registraci do Fantasy League 2021.

 Psojedy Hawks sice mají samotnou jistotu postupu, ale zda to bude z prvního, druhého nebo pátého místa ještě jisté není. Pokud vyhrajou, horší než #2 seed nebudou. Pokud však prohrají a Neutitschein Stoners zároveň zvítězí vysokým rozdílem, Psojedy ještě stále teoreticky mohou prohrát divizi a postoupit jako #5 seed, kterým ve čtvrtfinále playoff zkříží cestu North Division Champions.

 Zatímco #2 seed bude dost pravděpodobně vyhrazen pro zástupce West Division, tak #3 seed téměř jistě připadne někomu ze South Division. Nejblíže k tomu má Slepa Veverka. Ta vyhrála veledůležitý souboj dvou 8-4 týmů proti Korben a nyní jim tak k postupu ze třetího místa stačí v posledním zápase regular season přemoci Budweis Hellboys. V případě jejich prohry a výhry týmu Slanec či vysoké výhry Lootikville, by však Veverka stále mohla v divizi skončit až třetí. Šance, že by však byli zcela odsunuti mimo postupovou osmičku, se díky devíti výhrám na jejich kontě limitně blíží k nule. 

 Již pár týdnů je jasné, že tým postupující jako #4 seed bude jediným postupujícím mužstvem z North Division. V té udělala obrovský krok k výhře Zbrojovka z Brna, která v přímém souboji o titul divizních Champs a postup do postseason o 14 bodů přetlačila tým Devils. Ti mají s recordem 6-7 a víc než 68 body ztráty šanci na postup již jen v případě své vysoké výhry a zároveň při prohře Zbrojovky. Byť mají Seafunhawks stejný record 6-7, díky nízkému počtu skórovaných bodů je šance na jejich postup pouze teoretická a prakticky nulová. No matter what, v Brně se však nejspíše již radují a Joshe Allena, který byl hlavním strůjcem jejich dost možná rozhodujícího úspěchu, budou navrhovat na Fantasy MVP.

 Krom čtyř divizních vítězů jsou zbylá čtyři místa v postseason vyhrazena pro týmy s nejlepším recordem, případně pak s více skórovanými body. Napříč šokujícímu upsetu a prohře s Laskonkama můj tým Neutitschein Stoners s vysokou pravděpodobností obsadí #5 seed. Jak bych mohl být #2 seed je popsáno výše. Ve velmi teoretické rovině bych však stále nemusel do playoff postoupit vůbec. To bych však musel prohrát a minimálně čtyři další konkrétní týmy vyhrát. Některé navíc i stobodovým rozdílem, což suma sumárum není zrovna ten nejpravděpodobnější scénář. 

 Když si to tedy shrneme, KaBirex10 a Psojedy Hawks zcela jistě postupují mezi nejlepší osmičku. Neutitschein Stoners a Slepa Veverka jsou v playoff prakticky jistojistě, jen to prostě matematicky nedává celých 100%. Páté postupové místo bude náležet North Division Champions, což s velmi vysokou pravděpodobností bude Zbrojovka z Brna. Zbylá tři postupová místa jsou však úplně otevřena a reálně o ně soupeří pět týmů. Tato PĚTKA je tvořena týmy Korben, Budweis Beers, Slanec, Lootikville a Svetice Knights. Poslední jmenované mužstvo má však jako jediné z oné pětice record 7-6, takže jejich jediná šance na postup je v posledním kole vyhrát a zároveň doufat, že minimálně dva další týmy oné PĚTKY svá závěrečná utkání nezvládnou. Ze zbylé čtveřice týmů se shodným recordem 8-6 mají největší šance na postup Korben a Budweis Beers, kterým vzhledem k množství skórovaných bodů nyní prakticky stačí zvítězit a jsou v postseason. Týmu Slanec by k jistotě postupu do playoff přispěla výhra s alespoň takovými 110 skórovanými body. V případě nižší výhry by už museli po očku sledovat, jak si vedou soupeři z PĚTKY. No a co Lootikville? Obhájí loňský titul a nebo ne? Jejich šance na postseason jsou stále 50/50. Výhra, avšak ale ani prohra proti OJ Simpsons wife pro ně ještě sama o sobě neznamená nic, jelikož díky nízkému počtu skórovaných bodů se budou muset spoléhat na průběh všech zápasů celé PĚTKY.

 K týmům Kuprezaci, Laskonky a Budweis Hellboys, které již před tímto kolem neměly žádnou naději na účast v postseason, se do party přidalo dalších pět týmů. Jsou jimi Iglau Silversity (6-7), Ostrava Seahawks (6-7), OJ Simpsons wife (6-7), Bratislava Bucks (5-8) a Western Wolfs (4-9). Vám všem ze srdce děkuji za účast a nezoufejte, v červnu dostane šanci na účast ve Fantasy Draftu 2021. 

 TOP hráči tohoto kola:
1) Darren Waller (TE, Psojedy Hawks) – 47.00 pts
2) New England Patriots (DEF, Ostrava Seahawks) – 39.25 pts
3) Baker Mayfield (QB, Budweis Hellboys) – 37.46 pts
4) Josh Allen (QB, Zbrojovka z Brna) – 36.10 pts
5) Corey Davis (WR, Devils) – 35.20 pts

 TOP hráči kola (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
2x – Neutitschein Stoners
2x – Slanec
2x – Lootikville
1x – KaBirex10
1x – Psojedy Hawks
1x – Slepa Veverka
1x – Korben
1x – Svetice Knights
1x – Iglau Silversity
1x – Bratislava Bucks

 TOP výkony sezóny (vítěz získá možnost přednostní registrace do Fantasy League 2021):
1) KaBirex10 – 170.75 pts (week 12)
2) KaBirex10 – 170.38 pts (week 4)
3) Psojedy Hawks – 165.73 pts (week 13)
4) Iglau Silversity – 162.21 pts (week 2)
5) Korben – 154.16 pts (week 1)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *