Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

NEJVĚTŠÍ PŘEKVÁPKO OFFSEASON

Stalo se něco, co nečekal asi vůbec nikdo z nás! Po domluvě s vedením Tampy Bay Buccaneers trejdujeme na Floridu našeho quarterbacka Russella Wilsona a na oplátku k nám putují výběry v prvních kolech Draftů 2021, 2022 a 2023, třetí kolo Draftu 2021 a k tomu všemu jako bonus také sedminásobný vítěz Lombardi Trophy quarterback Tom Brady! To čumíte, co? We love Brady! …ale prdlajs, tfuj… Apríl! Během nadcházejícího Draftu, který se uskuteční již koncem měsíce, jsou v našem držení stále pouhopouhé TŘI výběry (2nd round pick #56, 4th round pick #129 a 7th round pick #250), což je suverénně nejnižší číslo napříč celou NFL. Zajímavostí je, že Pete Carroll a John Schneider během uplynulých 11 společných Draftů nikdy nevybírali méně než 8 hráčů. Věřím, že stále můžeme očekávat nějaké rošády, které ti dva mají schované v klobouku.

 Tak jo, zpět do reality. Ono se totiž vážně stalo něco, co by mohlo být označováno jako největší překvápko offseason na PNW. V tom nadpis nekecá… Wide receiver Tyler Lockett se totiž včera s vedením Seahawks domluvil na čtyřletém prodloužení stávajícího kontraktu, který mu vyprší po letošním roce a s největší pravděpodobností jej tak budeme moci v našich barvách vídat až do roku 2025! Hodnota nové smlouvy činí $69.2M, z čehož $37M je plně garantovaných. Dá se tedy s poměrně notnou dávkou jistoty předpokládat, že během té doby se v receiving yards i receiving touchdowns, což jsou dvě hlavní statistiky, které lze u hráčů zachytávajících přihrávky sledovat, zařadí na druhé místo historických tabulek naší franchise hned za legendárního Hall of Famera Steva Largenta. Lockett byl týmem Seahawks vybrán ve třetím kole Draftu 2015 a za tu dobu, krom Pro Bowlu a First-team All-Pro v jeho rookie ročníku, nastřádal také 5 148 yards a 38 TDs. Tyler je však v kronikách klubu zapsán zlatým písmem rovněž díky jiným výkonům. Jeho 72.6% přihrávek, které v kariéře dokázal zachytit, jsou franchise recordem pro jakéhokoliv wide receivera v týmové historii s alespoň 40 receptions. V roce 2019 předvedl v rohu endzone TD catch (na fotce), který obletěl všechny highlight videa onoho roku. Naposledy loni se pak blýskl přepsáním franchise recordu pro nejvíce receptions během jediné sezóny, když jich předvedl rovnou stovku. S průměrným ročním platem dosahujícím na $17.3M se tak tento malý velký muž stane zcela po právu devátým nejlépe placeným receiverem v NFL a po DeAndre Hopkinsovi druhým nejlépe placeným wide receiverem v naší nabité divizi NFC West.

 Udála se ještě jedna zajímavá věc. V článku z 18. března jsem psal o příchodu guarda Gabe Jacksona, kterého jsme získali díky trejdu z Raiders. V onom článku jsem zmiňoval, že: ,,Společně s Jacksonem přebíráme poslední rok jeho pětiletého kontraktu, který v roce 2017 podepsal v celkové hodnotě $56M” a také že: ,,Můžeme očekávat, že Jackson bude usilovat o starting job, který se s odchodem Mika Iupatiho do důchodu uvolnil.” Tyto věty však docela jistě vzaly za své, neboť jsme onen poslední rok jeho staré smlouvy zrušili a podepsali s ním nový kontrakt, díky kterému bude za Seahawks hrát až do roku 2023, a jehož celková hodnota činí $22.58M. Díky transformaci tohoto kontraktu a převedení $9M do jeho podpisového bonusu, se nám rázem cap space vyšvihl na částku $12.86M, která je circa aktuálním ligovým průměrem. Jako mávnutím kouzelného proutku tak Pete Carroll a John Schneider opět předvedli své manažerské schopnosti a napříč tomu, že “do vzduchu rozhodili” $92M, stejně tak uvolnili také pár dalších milionů dolarů k tomu, abychom do Seattlu mohli přivést nějaké další borce, jako často zmiňovaný Richard Sherman, nebo třeba konečně nabídnout vysněnou smlouvu K.J. Wrightovi, který aktuálně stále zůstává největší neznámou letošní offseason.

 Tak co vy na to 12s? Asi tady není nikdo, kdo by neměl Locketta v lásce, a nebo se netěšil z toho, že Russ byl konečně obdarován oním mnohými tolik omílaným vyztužením O-Line. Nebo snad ano? Daly by se ony finance investovat líp?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *