Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

REKONSTRUKCE DEFENSIVE LINE

 Ačkoliv defensive end Carlos Dunlap (na fotce) konečně okusil, jaké to je být free agentem, což mu tedy umožnilo vyjednávat se všemi týmy NFL o jeho případné nové smlouvě, všechny cesty pro něj vedly do Ří…eh…Seattlu. Výběr Cincinnati Bengals v druhém kole Draftu 2010 a Pro Bowler z let 2015 a 2016 si totiž své roční angažmá na Pacific Northwest prodlouží o další dva roky. Přesně na tuto dobu je totiž mezi Dunlapem a Seahawks podepsán nový kontrakt, díky němuž si přijde na minimálně $8.5M, ale v případě velmi dobrých výkonů až $16.6M. Již 32letý Dunlap si loni získal srdce nejednoho 12th Mana, když během osmi utkání v našem dresu, nastřádal celkem 5 sacks, 14 tackles, 7 tackles for loss, 14 QB hits a 2 zklokované passy.

 Naopak jméno, které již na naší soupisce s největší pravděpodobností figurovat nebude, je Jarran Reed. Tomu letos u Seahawks končila jeho dvouletá smlouva v hodnotě $23M a dle jeho včerejšího tweetu, který praví ,,It’s been real 12s. Tomorrow at 1 it’s official. On to the next chapter…”, se dá s poměrně velkou dávkou jistoty konstatovat, že jej během roku 2021 již v modrozelené kombinaci neuvidíme. Defensive tackle Reed byl týmem Seahawks vybrán v druhém kole Draftu 2016 a v uplynulých pěti sezónách nikdo v naší defensive line neodehrál více utkání, než-li on a nastřádal za tu dobu parádní čísla v podobě 22 sacks, 3 forced fumbles, 2 fumble recoveries, 194 tackles, 22 tackles for loss, 58 QB hits a 6 passes defended. Jarrane, díky moc a přejeme, aby se Ti dařilo i nadále, ať už to bude kdekoliv.

 Oba tyto kroky dávají tak nějak fotbalový smysl a dle mého to opět ukazuje na geniální manažerské schopnosti Johna Schneidera, který i s malým kašpárkem dokáže zahrát velké divadlo. A ne, nemyslím TOHO kašpárka a TO divadlo, vy hříšníci! 😀 Schneider totiž “jen s pár miliony dolarů” dokázal poměrně uspokojivě vyřešit většinu hlavních offseason problémů na naší soupisce. Zbývá snad už jen K.J. Wright… Co si o Schneiderovi, Reedovi, Dunlapovi a uplynulých dnech myslíte vy osobně?

 Cap space Seahawks se po půl druhém týdnu trvání letošní free agency pohybuje na částce $0.29M, což je nejnižší z kladných čísel napříč NFL. Nižšími aktuálními hodnotami finanční rezervy už momentálně disponuje pouze trojice týmů New Orleans Saints ($-1.46M), Los Angeles Rams ($-5.22M) a Philadelphia Eagles ($-7.18M). Naopak na opačném konci najdeme Denver Broncos ($42.34M), Indianapolis Colts ($41.47M) a Jacksonville Jaguars ($41.16M), kteří tedy stále mohou ve free agency ulovit zajímavé kousky a nebo třeba podepsat s Wentzem nějakou nesmyslnou smlouvu na 3 roky a $100M.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *