Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Postseason,  Sezóna 2023,  Soutěže

OLOMOUC ATTYS – CSSH FANTASY SUPER BOWL V CHAMPIONS

 Je to za námi!!! Celkem 147 utkání v první lize a dalších 120 zápasů v druhé lize rozhodlo o všem. Známe vítěze pátého Fantasy Super Bowlu, postupující a sestupující týmy a až na možné drobné změny také kompletní pořadí na Draftu 2024. What a season, dámy a pánové! Mnohokrát Vám od srdce děkuji za všech 267 matchupů, bez nichž by tento fotbalový ročník neměl takovou šťávu… Gratulace vítězům, čest poraženým a 1. září 2024 se vidíme zase na značkách, tudíž jinými slovy u šestého Fantasy Draftu. Případní zájemci o přihlášení se do CSSH Fantasy League by neměli váhat. V druhé lize jsou jen čtyři volná místa a třetí ligu pro příští rok určitě otevírat nebudeme. No a teď už se pojďme společně vrhnout na rekapitulaci dění letošního posledního týdne naší oblíbené, a troufám si říct, že po těch letech už i tradiční Fantasy League. 

Olomouc Attys (#1) vs. High Tatras GOATs (#2)
final: 125.54 – 120.08

 Nádherná bitva! Řekl bych, že za těch pět let jednoznačně nejkrásnější a nejdramatičtější vyvrcholení sezóny. Přes 245 bodů je druhý nejvyšší počet bodů v historii FSB. Rozdílem pouhých 5.46 bodů pak ještě nikdy žádný FSB neskončil. Olomouc Attys čelil ještě kolem silvestrovské osmé hodiny večerní tvrdému faktu v podobě průběžných predikcí, jež hovořily o jejich až třicetibodové prohře. Jak to ale sám moc dobře znám z vlastních zkušeností, ty největší věci se na Šmeralkách dějí až když město spí. Attys v průběhu silvestrovské noci postupně ukrajoval z poměrně luxusního náskoku GOATs, až nakonec v posledním nočním zápase měl vše ve svých rukou QB Jordan Love. No a když ten někdy okolo půl páté ranní dal svůj čtvrtý touchdown zápasu, dokončil tak fantastický a místy extrémně nepravděpodobný comeback, jež se v historii naší ligy neoddiskutovatelně zapíše do historie. CSSH Fantasy League Champions pro sezónu 2023 se tedy po neskutečné 360° otočce stává tým Olomouc Attys a na tituly tak z pohledu ČR snižuje na 2-3! Olomouc je tak prvním týmem ever, který dokázal vyhrát základní část i titul v jedné a téže sezóně. Obrovské gratulace do srdce Hané! Jakmile nám skončí i Tipovačka, dávám vyrobit poháry a následně velký putovní pohár, na němž přibyde jméno čerstvých Champs, malý pohár, jež už navždy bude moct zdobit Tvou poličku a k tomu i vlastnoručně podepsanou fotku Stevena Hauschky pošlu do Tvých rukou. GOATs odehráli dobrý zápas, ale ani Fantasy MVP, jímž se letos s 30.90 body stal jejich WR DJ Moore, jim nakonec na ještě o chlup lépe hrající Attys nestačil. Jedním ze stěžejních důvodů jejich neúspěchu bylo pouhých 4.20 bodů letošního #17 Fantasy Draft picku RB Derricka Henryho. Snad se tedy alespoň zářijový #19 Draft pick a teplá šála Seahawks, jíž sis za umístění na stříbrné příčce vysloužil, bude nejen při tuhých horských zimách hodit. Ještě jednou gratulace a velké díky za krásný matchup. Těším se na Vás zase za osm měsíců! 

2. LIGA

SILVER BOWL II:
Wierzbica Stoners B (#2) vs. Budweis LB (#8)
final: 122.28 – 95.38
 Ve finále druhého ročníku naší druhé ligy tentokrát šlo pouze o to, kdo se bude už navždy moct pyšnit tím, že vyhrál sezónu 2023. Druholigovými šampiony se nakonec stal bohumínský mančaft Wierzbica Stoners B, a to napříč faktu, že tým draftoval autopickem a ve free agency a starting sestavě prováděl jen ty nejnutnější úkony. No, kdyby můj áčkový tým nebyl all-time 0-3 v postseason, asi bych i hodil nějaké ty trash talks… Budweis LB pak sice předvedl nejslabší playoff výkon a podlehl Stoners B téměř o 27 bodů, ale #1 Fantasy Draft pick v první lize pro sezónu 2024 mají i tak v kapse. Jejich nový domov East Division s GOATs, Dúbravkou, Hornets a Bazališkem jim však na podzim pravděpodobně moc oddechu nedopřeje… 

BRONZE BOWL I:
Vyškov Bonecrushers (#5) vs. Jehnědská SeaSparta (#3)
final: 141.86 – 95.96
 Zatímco v souboji o první místo nešlo prakticky o nic, vůbec poprvé v naší pětileté historii měl smysl zápas o bronz. Souboj mezi Bonecrushers a SeaSpartou měl jasně rozdané karty. Vítěz putuje do první ligy a v zářijovém Fantasy Draftu bude brát #2 pick. Pro poraženého z obou celků pak přišly pocity zmaru a celá sezóna jakoby k ničemu nevedla… Vyškov potvrdil roli předzápasových favoritů, ale s tím rozdílem, že nevyhrál jen o 5.5 bodů, jak hovořily predikce, ale Jehnědské absolutně smázl rozdílem téměř o 46 bodů. Na jižní Moravě tak mohly špunty opustit láhve a propuknout postupové oslavy. Absolutně propastný rozdíl 7-1 na hráče s více než deseti body hovoří sám za sebe. Gratulace, Bonecrushers! Za rok budete v South Division bojovat s čerstvými FSB V Champions Attys a dále pak s Neanders, Alligators a Minions. Na druhé straně Jehnědská SeaSparta, stejně jako loni Nitra Hawks, nejspíš doplatila na příliš brzké vypotřebování všech možností využití free agency a za rok tak dostane šanci na druholigový reparát.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *