Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 9: SEATTLE SEAHAWKS (6-2) at BUFFALO BILLS (7-2)

 Nejhorší představení našich Seahawks v letošní sezóně. To byl ve zkratce včerejší zápas v Buffalu, který jsme s tamními Bills prohráli 34-44. Úvod vypadal pohádkově. Ještě nikdy v historii se nestalo, že by listopadový zápas v Buffalu provázelo tak krásné počasí. Jasno, absolutní bezvětří a rekordní teplota 19°C. Jo, nádhera. Ta však hned s úvodním kickoffem vyprchala a přišel tvrdý pád na hubu. Jak se včerejší prohra rodila a co to v praxi znamená pro naše Seahawks?

 Bills předvedli povedený kickoff return až na naši 45-yd line a to byl teprve samotný začátek té včerejší bídy. V polovině první čtvrtiny jsme již prohrávali 5-117 na total yards a scoreboard ukazoval stav 0-14 v náš neprospěch. Následující drive našeho útoku nám konečně dal alespoň jakousi naději, že by to zas tak jednostranný zápas být nemusel, ale když Russell Wilson při 4th&1 hledal v pravém rohu endzone Jacoba Hollistera, míč k němu nedoletěl, neboť safety Jordan Poyer zachycenou interception zmrazil naše naděje na kontaktní touchdown. Z následujícího drivu dalo Buffalo field goal a my tak v three-possession game v úvodu druhé čtvrtiny prohrávali už 0-17. Od té doby jsme již marně doháněli nabytou ztrátu a po celou dobu utkání tahali za výrazně kratší konec provazu. Nejhorší na tom všem bylo, že Bills byli extrémně čitelní, běhovou hru prakticky nevyužívali a Josh Allen proti naší děravé passové obraně kompletoval jednu přihrávku za druhou. Spousta těchto přihrávek mířila na hráče, o jehož coverage se měl starat Quinton Dunbar. Ten včera předvedl možná nejhorší výkon své dosavadní kariéry, protože aby byl cornerback před snapem postavený 12-15 yardů od receivera, kterého má strážit, tak to jsem za sedm let, po které fotbal sleduji, ani zdaleka neviděl. A kdyby se to v zápase stalo jen jednou… To mi fakt pilo krev. Allen nakonec skončil zápas s parádními čísly 31/38 completions pro 415 yards, 3 TDs a 0 INTs s téměř dokonalým passer ratingem 138.5. K tomu přidal 14 yards a 1 TD také po zemi a stal se tak jednoznačným mužem zápasu. Nutno však dodat, že jsme to Buffalu výrazně usnadnili. Wilson přidal druhou interception, ztratil dva fumbly a jeho season-high 390 passing yards a první letošní rush TD na tom nezměnily vůbec nic.

 Suma sumárum jsme prohráli hlavně díky děsivému poměru 0-4 na turnovery v náš neprospěch. To, že naše obrana dovolí soupeřům průměrně 362.1 passových yardů na zápas, v čemž jsme suverénně nejhorším mužstvem letošní NFL, by se vzhledem k našemu nabušenému útoku ještě nějak přežít dalo, ale když soupeřům dovolíme 4 turnovers a zároveň nevyprodukujeme ani jediný, můžeme na výhru zapomenout. Včerejšek toho byl jasným důkazem. Výsledek 0-16 na body získané z turnovers je prostě nepřekonatelný problém a 99% takto probíhajících utkání bychom neměli šanci urvat na svou stranu ani kdyby se Russ s DeKaylinem na hlavu stavěli.

 Pozitivní stránky našeho výkonu bychom však také našli. Všimli jste si vůbec, že jsme sedmkrát sackovali Allena? Ano. Poté co jsme si za prvních 7 zápasů sezóny připsali jen 12 sacks, včera jsme jich přidali hned 7. Jednoznačně pozitivní událostí byl rovněž návrat safetyho Jamala Adamse, který se vrátil po měsíční pauze způsobené zraněním třísla. Jeho 5 tackles, 1.5 tackles for loss, 1.5 sacks a 3 QB hits sice na papíře vypadají hezky, ale on sám hned po zápase přiznal, že to nebyl jeden z jeho lepších výkonů. Po shlédnutí celého utkání nelze než souhlasit, že tomu z jeho strany vážně něco chybělo. Povedený debut si v našem dresu s 5 tackles, 3 tackles for loss, 1 sackem a 2 QB hits připsal Carlos Dunlap. Nejlepším článkem naší obrany byl včera Jarran Reed, který se 4 tackles, 2.5 tackles for loss, 2.5 sacks a 3 QB hits předvedl svůj nejlepší letošní výkon a kéž by na tuto produkci chtěl za týden navázat. V útoku opět zářil DK Metcalf (na fotce). Ten zachytil 7 přihrávek pro 108 yardů a 1 TD a připsal si letos již čtvrtou hundred-yards game. Celkově má na svém kontě letos již 788 yards a 8 TDs, což jej v obou těchto statistikách řadí na druhé místo v rámci celé NFL. Tou úplně nejlepší zprávou je však úplně něco jiného, co se vůbec neodehrávalo na Bills Stadium. Los Angeles Rams měli bye week, San Francisco 49ers byli ve čtvrtek zcela rozdrceni týmem z Green Bay poměrem 17-34 a Arizona Cardinals včera díky závěrečnému field goalu podlehla Miami 31-34. Co z toho vyplývá? Stále si držíme jednozápasové vedení v čele NFC West, které zaručuje přímý postup do playoff. Navzdory té bídě, které jsme včera byli svědky, je potřeba na to nahlížet pozitivně. Nikdo neztratil, ale rovněž ani nezískal.

 Jak jste si včerejší zápas užili vy? Nic moc, co? Dejte vědět, kdo se vám na hřišti líbil a kdo by naopak udělal lépe, kdyby neopustil sideline. Za týden nás čeká další divizní matchup, ve kterém změříme síly s Rams, takže hlavu vzhůru, zapomeňme na tuto prohru proti týmu z AFC a hleďme do zářné budoucnosti.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *