Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019

REVIEW Seattle Seahawks (5-1) at Cleveland Browns (2-4)

 Budu opakovat svá včerejší slova a napíšu, že jsme na Dawg Pound viděli zápas, kde nebyl lepším ani jeden z týmů. Šťastnějšími však nakonec byli hráči v modrobílých dresech. V zápase, kde se opět rozhodovalo až v posledních minutách, Seahawks dokázali udolat Browns, když po nepodařeném začátku a deficitu 6-20 na konci první čtvrtiny, nakonec zvítězili poměrem 32-28. Nebýt stále bezchybného San Francisca 49ers, byli bychom momentálně ve vedení celé konference NFC. Tato povedená sezóna tak začíná být velmi příjemně podobná Super Bowl ročníku 2012… 

 Zas, znova a opět zářil Russell Wilson. Ten kluk mě nikdy nepřestane udivovat. Zkompletoval 23/33 passových pokusů pro 295 yardů a 2 touchdowny. Dalších 31 yardů a 1 TD přidal po zemi. I v šestém zápase sezóny se tak jeho passer rating zastavil až na hodnotě trojciferného číslo, což se před ním v historii NFL povedlo pouze třem dalším quarterbackům. RW3 má nyní na svém kontě 17 total touchdowns a 0 interceptions a season passer rating 124,7. Pokud tohle nejsou MVP čísla, pak už vážně nevím… Letos to s tím MVP bude mezi Russellem, Christianem McCaffreym a Patrickem Mahomesem ještě bitva. Doufejme, že s vítězným koncem pro našeho quarterbacka. 

 Co se Russellových receiverů týče, jejich práce byla hezky rozložena. RW3 totiž zkompletoval pass hned s osmi spoluhráči. Neblýskly se jen klasické terče Tyler Lockett (75 yards) a DK Metcalf (69 yards), ale velmi solidní den měl třeba i Jaron Brown, jež v důležitých chvílích zápasu nachytal 29 yardů, ale co je důležitější, dva ze svých třech catchů proměnil v touchdowny. Své statistiky naopak bohužel nevylepšil náš tight end číslo jedna Will Dissly. Jeho letošní pohádka může mít tragický konec, protože včerejší zápas nedohrál kvůli zranění achillovy šlachy a dle některých spekulací pro něj může být tato sezóna již minulostí. Tento fakt však zase může pomoct navrátilci do našeho dresu, jímž je Luke Willson. Ten nejspíš v dalších zápasech obsadí Disslyho místo na hřišti.

 V běhové hře dominoval Chris Carson, který si připsal třetí po sobě jdoucí 100+ yards zápas, když si na 24 běhových pokusů dokázal zapsat 124 yards a 1 TD. Překonal tak hranici 500 rushing yards v sezóně a vypadá to s ním také čím dál tím lépe. Dalších 35 yardů přidal Carson po čtyřech zachycených přihrávkách vzduchem. Od období let 2010 až 2014, kdy za Hawks dominoval RB Marshawn Lynch řečený Beastmode, tak máme zase running backa, o jehož výkony se můžeme opřít.

 Po ospalém začátku zápasu to nakonec byla naše obrana, která převzala otěže zápasu a dovedla nás tak v Clevelandu k těsnému vítězství. Pass z ruky Bakera Mayfielda byl naší obranou zachycen hned třikrát. Jednou to byl safety Tedric Thompson. Ten dokázal chytit míč, který ve vzduchu zůstal o něco déle díky dobré práci Shaquilla Griffina. Další dvě interceptions zase figurují ve statistikách K.J. Wrighta a Tre Flowerse. Druhý jmenovaný tímto pickem v samém závěru střetnutí vychýlil jazýček vah výrazně na naši stranu. Big play si zapsal i Ziggy Ansah, který nejenže míč z náruče soupeře vyrazil, ale onen fumble také zalehl a poslal tak na hřiště náš útok. Shaquillovy dva zblokované passy a sedm tackles jak Bobbyho Wagnera tak i Tedrica Thompsona výkon naší obrany jen podtrhly.

 Pokud se v našich barvách někomu nedařilo, byly to special teams. David Moore (na fotce) sice ve druhé čtvrtině výborně zblokoval punt a připravil tak našemu útoku krátké hřiště, avšak to bylo z pozitiv speciálních formací vše. Hned první play zápasu vrátil Dontrell Hilliard kickoff return celých 74 yards a nachystal tak útoku Browns krátké hřiště, které vyústilo v úvodní TD zápasu. Punter Michael Dickson nepodpořil tým, když dokázal punt z vlastní endzone odkopnout pouhých 23 yards a následné krátké hřiště opět vedlo k touchdownu Browns. Ani kicker Jason Myers tentokrát nebyl bez chyby, když na začátku druhé čtvrtiny nasměroval příliš vpravo point after try. Všechny tyto chyby nás v konečném důsledku mohly stát vítězství v tomto těsném zápase. Naštěstí se tak nestalo a Seahawks vylepšili svůj record na 5-1. Zároveň record z utkání na hřištích soupeřů mají letos momentálně už 3-0, což se jen tak by the way stalo naposledy v roce 1980. 

 Jak jste si ten včerejší nervák užili vy? Myslíte, že nás letos čeká playoff? Ovládneme divizi NFC West? Dostaneme se po čtyřleté pauze opět až do Super Bowlu? Pište a diskutujte. Díky, že společně vytváříme obsah této stránky a jsme tak jednou velkou československou 12s family!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *