Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (4-1) at Cleveland Browns (2-3)

 Poslední účast Clevelandu Browns v playoff se datuje do roku 2002. Poslední vítězství v postseason přišlo dokonce v minulém století. Konkrétně v roce 1994. Obě tyto série jsou tak momentálně suverénně nejdelšími napříč všemi NFL týmy. V letošním roce však ukončení těchto nelichotivých prvenství odhaduje zdaleka největší procento lidí za uplynulé dvě desetiletí. Začátek ročníku ale Browns poněkud proklopýtali. Narozdíl od očekávání to není útok okolo jedničky loňského draftu quarterbacka Bakera Mayfielda a jeho dua wide receivers Jarvis Landry a OBJ, nýbrž spíše obrana, případně running back Nick Chubb, kteří jsou hlavními faktory toho, že tým z Clevelandu má na svém kontě alespoň ony dvě výhry.

 Hlavní klíč k zítřejšímu úspěchu Seahawks bude, aby se náš útok zlepšoval i nadále. Třicetiletý Russell Wilson má zatím nejlepší sezónu kariéry a jeho čísla jsou fantastická. 12 pass TD, 2 rush TD, 0 INT a passer rating 126,3 jsou statistiky, kterým nelze vytknout vůbec nic. Z toho samozřejmě těží i jeho receiveři. Především Tyler Lockett (379 yd, 3 TD) a Will Dissly (262 yd, 4 TD) tak nejspíš budou opět jeho hlavními cíly. Co se běhové hry týče, dvě po sobě jdoucí sto-yardové hry má na svém kontě Chris Carson, který se tak se svými 380 yardy začíná pomalu blížit k loňské 1100-yd season. To jsou hlavní důvody, proč v letošním ročníku pouze šest týmu skórovalo více bodů než Seahawks, kteří jich na svém kontě mají 133. 

 A co by měli předvést Browns, aby se dočkali své třetí výhry v sezóně? Rozhodně to budou muset být mnohem lepší čísla Bakera Mayfielda. Ten během prohry 3-31 v Monday Night Football proti San Franciscu 49ers zkompletoval pouze 8 z 22 passových pokusů pro 100 yardů a dvě interceptions. Letos tak má tristní statistiku 4 TD a 8 INT. Znamená to, že aby měli Browns šanci obstát v AFC North proti Baltimoru Ravens v boji o playoff, Mayfield se muset rychle vrátit zpět do sezóny. Předpokládám, že se Browns budou snažit s míčem hýbat hlavně po zemi, kde letos prozatím panuje Rrunning back Nick Chubb. Ten již letos nastřádal 497 total yards a překonává tak zatím oba Mayfieldovy wide receivery. Jarvis Landry má totiž jen 338 total yards a Odell Beckham Jr. dokonce pouze 308. OBJ by tohoto čísla navíc ani zdaleka nedosáhl nebýt Bakerova chytrého krátkého passu, kterým Backhama poslal pro 89 yardů dlouhý touchdownový úprk v zápase druhého hracího týdne proti New Yorku Jets.

 Díky odlišné konferenční příslušnosti se s Browns střetáváme většinou jen jednou za čtyři roky. V poslední dekádě tak na sebe Seahawks a Browns narazili pouze dvakrát. V roce 2011 jsme s recordem 7-9 zaznamenali naši doposud poslední losing-season a jedním z devíti prohraných utkání byl i zápas v Clevelandu, kde jsme po velmi zvláštním průběhu podlehli týmu Browns v poměru 3-6. V posledním vzájemném střetnutí z roku 2015 urvali Seahawks v Seattlu výhru 30-13 především díky souboji quarterbacků, který vyzněl jednoznačně pro Russella Wilsona (249 yd, 3 TD, 0 INT). Jeho soupeřem byl tehdy Johnny Manziel (161 yd, 1 TD, 1 INT). Pro zajímavost uvedu, že se Manziel pokoušel o vzkříšení své kariéry v loňském ročníku kanadské CFL. Jeho “úspěchy” v podobě 1290 yards, 5 touchdowns a 7 interceptions v 11 zápasech však jasně ukazují, proč po sezóně 2015 už nikdy s žádným dalším týmem v NFL kontrakt nepodepsal.

 Jak tipujete, že zápas na FirstEnergy Stadium dopadne? Předvede Russell znova výkon, kterým si řekne o MVP letošního ročníku nebo bude tentokrát kralovat Baker Mayfield a OBJ? Prohrají Browns letos i své třetí domácí utkání nebo to budou naopak naši Seahawks, kteří letos ani napotřetí nepoznají hořkost porážky utrpěné na soupeřově trávníku? Čas zápasu šestého hracího týdne potěší jedince, kteří nezvládají, nemůžou nebo nechtějí sledovat fotbalová střetnutí v nočních hodinách. Matchup Seahawks at Browns začíná již zítra v 19 hodin.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *