Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

STŘÍPKY Z ÚNORA

 Ještě než zítra jako správní Američané nachystáte domácí burgery, připravíte nachos a vychladíte hnusný Bud Light, abyste vydrželi fresh až do rána a nezaspali třeba už Snoop Dogga odpalujícího špeka na 50-yard line, mám pro vás rychlý přehled několika modrozelených novinek, které se v posledních dnech a týdnech objevily. 

 Za nejvýznamnější breaking news lze pravděpodobně označit výraznou obměnu naší trenérské sestavy. Náš bývalý třiačtyřicetiletý D-Line coach Clint Hurtt projde upgradem na nového defensive coordinatora a nahradí tak odchozivšího Kena Nortona Jr. Původně nás měl posilnit také bývalý defensive coordinator Denveru Broncos Ed Donatell s 43 lety trenérských zkušeností, ale ten nakonec bude tuto pozici zastávat v týmu Minnesoty Vikings. Hurttovým co-coordinatorem, tedy jakýmsi nejbližším kolegou, se nakonec stane Dean Desai. Osmatřicetiletý bývalý defensive coordinator Chicaga Bears ale nebude nejmladším nováčkem na naší sideline. Ještě o dva roky mladším je pak Karl Scott. Ten v posledním roce působil na pozici defensive backs coache v Minnesotě Vikings a předtím v univerzitních týmech Louisiana Tech, Texas Tech a Alabama. Upřímně řečeno, děsivě vysoké množství inkasovaných passing yards v uplynulých dvou letech po výměně na této pozici vyloženě volalo. Změny se dočkala také pozice O-Line coache, kde se s námi po čtyřech letech loučí Mike Solari. Jeho nástupce zatím není znám. A tak, ačkoliv většina z nás po sezóně čekala konec head coache Peta Carrolla, nakonec je to tedy i tak pořádná čistka a omlazení coaching stuffu…

 Týden před Super Bowlem již tradičně patří Pro Bowlu. Po roční covidové pauze se utkání diváky volených nejlepších hráčů ligy premiérově konalo v nově postaveném Allegiant Stadium v Las Vegas. Z řad našich Seahawks se měl zápasu původně zúčastnit pouze safety Quandre Diggs, ale po zlomenině jeho lýtkové kosti a po neúčasti některých původně nominovaných hráčů se nakonec jako náhradníci představili quarterback Russell Wilson a offensive lineman Duane Brown. Russ zkompletoval jen 9/17 passů pro 77 yardů, žádný TD a 2 INTs a týmu NFC tak v tomto exhibičním utkání nakonec pomohl pouze k prohře 35-41. Jednalo se o klasickou high-score, one-possession game, ve které jsme se jen tak tak nedočkali nižšího počtu tackles než bylo turnovers (8) a touchdowns (11). Vlastně flag football je mnohdy tvrdší než takový Pro Bowl… Kromě našich hráčů rozhodně stojí za zmínku, že dalšími účastníky z našich řad byl maskot Blitz a roztleskávačka Kiana.

 Pro mě osobně je však nejdůležitější zprávou první poloviny února oznámení, že NFL rozšiřuje své pole působnosti! V následujících čtyřech letech se totiž kromě klasické International Series na londýnských stadionech Wembley a Tottenham Hotspur dočkáme také ještě bližších regular season games. Mnohem bližších! Vždy jedno utkání se v sezónách 2022-2025 totiž bude hrát také v Německu. V sudé roky NFL slíbila zápasy v Allianz Areně v Mnichově (na fotce) a v liché roky pak utkání bude hostit Deutsche Bank Park ve Frankfurtu nad Mohanem. Do Mnichova je to z Prahy autem jen tři a půl hodiny a do Frankfurtu pouhých pět hodin. To je mimochodem také důvod, proč vám chci tu a teraz slíbit, že pokud během následujících čtyř let v Německu budou hrát naši Seahawks, v rámci fanclubu budeme stopro hrát o lístky přímo na tento zápas. Pokud se totiž nedočkáme modernizace Strahovského stadionu, blíže konaného utkání NFL se už během našich životů dost pravděpodobně nedočkáme.

 Co na změny v coaching stuffu říkáte? Myslíte, že je to krok správným směrem a třeba i začátek nějaké nové, úspěšnější éry? Sledujete Pro Bowl nebo je to pro vás zcela zbytečný zápas? Jak by mohla NFL znovu vrátit prestiž tomuto utkání hvězd? Co vy na zápasy v Německu? Uvažujete v nadcházejících letech o návštěvě Mnichova nebo Frankfurtu? Brali byste nějakou soutěž o lístky na tyto zápasy i v případě, že by tam nehráli Seahawks? A komu vlastně budete v nejdůležitějším zápase roku fandit? Je tady někdo, kdo by upřednostnil výhru divizních rivalů z Los Angeles a není součástí dočasného Bengals bandwagonu? Zas to po pár týdnech směle rozjeďte v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *