Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

SEAHAWKS FIRST-ROUND PICK

 Tak se po roce opět ukázalo, jak těžké je předvídat, po kom Pete Carroll a John Schneider v draftu sáhnou. Náš letošní první výběr jsme tento rok s nikým netradovali a jako pick #27 se nejnovějším členem Seahawks stává linebacker Jordyn Brooks z Texas Tech University. 

 Brooks měří 185 cm a váží 109 kg. V letošním draftu byl vybrán celkově jako třetí linebacker v pořadí. Během NFL Combine byl vůbec jedním z nejrychlejších linebackers, když 40 Yard Dash zaběhl za 4.54 sekundy. Co se kariéry na college týče, stal se na své pozici jedním z nejlepších v historii univerzity. Ve třech ze čtyř sezón, které v dresu Texas Tech odehrál, měl ze všech jeho hráčů nejvíc tackles. Celkově si jich pak za tu dobu připsal hned 360. Loni dokonce dosáhl na 20 tackles for loss, což je mezi linebackery dosti obdivuhodné číslo. Během oněch čtyřech let si připsal kromě výše zmíněných 360 tackles také 32 tackles for loss, 6.5 sacks, 2 forced fumbles, 3 fumble recoveries, 2 interceptions a 6 passes defended. Za své výkony si Brooks loni vysloužil nominaci na Butkus Award, což je cena pro nejlepšího linebackera a stal se členem First-Team All-Big 12, což je All-Star team celé konference Big 12.

 “Oproti D-Line, kde je pravděpodobnost výběru dosti vysoká, u linebackers je tato možnost naopak téměř nulová. … Proto se domnívám, že je zároveň téměř jisté, že linebackera během prvních třeba třech nebo čtyřech kol nevybereme a vůbec bych se nedivil, kdybychom nakonec nepicknuli ani jednoho hráče na této pozici.” Tak tato slova jsem napsal před deseti dny do draft preview. Slibuju, že příští rok si tak jistý nebudu. 😀 I když na mou obranu nutno zmínit, že ani jeden z autorů celkem 117 mock drafts, ze kterých jsem čerpal, netipoval, že se naším prvním letošním výběrem draftu stane linebacker.

 Co na tento výběr říkáte vy? Souhlasíte s názorem většiny odborníků, kteří Brookse viděli až jako second-round prospect a nebo naopak stojíte za tandemem Pete & John a výběr Brookse schvalujete? K odpovědi na tyto otázky vám třeba přijde vhod video s jeho highlights. Dejte vědět do komentářů.


#GoHawks #WeAre12s

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *