Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 3 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (1-1) @ MINNESOTA VIKINGS (0-2)

 Když se řekne Seahawks vs Vikings, asi nejsem jediný, komu se vybaví onen Walshův legendární missnutý 27-yd field goal v závěru 2015 NFC Wild Card Game (na fotce), který naše Seahawks po výhře 10-9 poslal mezi nejlepší osmičku týmů. Fúúú, ještě teď mám z toho utkání zimomriavky. A to nejen díky tomu, že s teplotou -21°C a pocitovou teplotou -32°C se dodnes jedná o třetí nejchladnější zápas v historii NFL… Nic takového se však tentokrát konat nebude. O playoff game nejde, Blair Walsh je už čtvrtým rokem ve fotbalovém důchodu, v Minneapolis postavili za miliardu dolarů nový, krytý U.S. Bank Stadium, který zabraňuje opakování takového Ice Bowlu a i kdyby ne, tundra v Minnesotě není v září ani zdaleka tak zmrzlá jako v lednu. To ale neznamená, že by to zítra měla být nuda… Nakonec fakt se nemůže historie opakovat? Kicker Greg Joseph totiž před týdnem s vypršením časomíry minul z 37 yardů a Vikings si tak díky němu připsali druhou heartbreaking prohru sezóny, když tentokrát podlehli Cardinals 33-34.

 No ale dost historie a pojďme se kouknout na to, co nás čeká tentokrát. Russell Wilson je v ráži, když letos zatím zkompletoval 74.1% svých přihrávek pro 597 yards, 6 TDs a 0 INTs, což jej s téměř dokonalým QB ratingem 146.9 zatím o koňskou délku dělá nejlepšího quarterbacka ligy. Co víc k tomu říct… Pokud bude story “Russ is cooking” pokračovat, o výhru nás může připravit snad jen to, čeho jsme byli svědky v závěru utkání proti Titans. Zvlášť passové obraně Vikings, která před týdnem dovolila, aby Kyler Murray naházel 400 yardů, by tento matchup nemusel moc sedět. Duo receivers Tyler Lockett a DK Metcalf to obraně Vikings taktéž rozhodně neusnadní. První jmenovaný zatím letos nezažil zápas, ve kterém by nenachytal 100+ yds a 1+ TD a nejhorší obavy ohledně Metcalfa se nakonec nepotvrdily, jelikož jeho zranění kolene nebylo vážné a opět jej uvidíme na hřišti. To vše musí Vikings brát v potaz. Když do vzorce přidáme Wilsonovu schopnost zahrát si na Houdiniho a běhat v kapse z jedné strany na druhou, útok Seahawks by si mohl připsat celkem solidní počet bodů… Při takovém pobíhání okolo je však stále nutno myslet na Danielle Huntera, který si před týdnem připsal 3 sacks, 7 tackles, 3 tackles for loss a 3 QB hits a lze očekávat, že stejně tak hladový bude i tváří v tvář Russovi a naší O-Line.

 Když však bude na hřišti útok Minnesoty, zbystřeme! Dalvin Cook loni naběhal 1 557 yards a 16 TDs, což jej dělalo druhým nejlepším running backem ligy hned za Kingem Henrym. No a jak dobře víme, právě od něj jsme před týdnem dostali nálož v podobě 237 scrimmage yards a touchdownového hattricku. Jak si naše run defense poradí s Cookem, který minulý týden nastřádal celkem 148 yards a zdá se být víc než ve formě, bude podle mě jeden z nejdůležitějších příběhů zápasu, který nakonec rozhodne o jeho vítězi. Avšak také další články ofenzívy Vikings jsou obávanými útočnými zbraněmi. Quarterback Kirk Cousins má letos TD-INT ratio v poměru 5-0 a dlouhodobě patří k mírně underrated ligové špičce. Jeho duo receivers Justin Jefferson a Adam Thielen rovněž patří k nejlepším dvojicím současné NFL na této pozici, když letos dohromady nachytali už 267 yds a 4 TDs. Nezapomínejme však také na K.J. Osborna, který minulý týden s 91 receiving yards a TD k tomu ani náhodou nevypadal na WR#3. Pokud se tedy naší pass defense, ve které stále nepochopitelně figuruje Tre Flowers, podaří udržet na uzdě Dalvina Cooka, vzhledem k passovému útoku Vikings stále ještě nemáme vyhráno.

 Nakonec jakou lepší pozvánku vám mám naservírovat, když to byl právě zápas zítřejších dvou soupeřů, který se loni stal možná vůbec nejlepším zápasem roku. Tehdy o našem vítězství 27-26 rozhodl až v šest hodin ráno našeho času, neboli 15 vteřin před koncem zápasu, svým TD catchem při 4th&goal DK Metcalf. Jak to bude tentokrát? Bude se zase rozhodovat v posledních sekundách ve dvě ráno? Bude lepší dvojící Tyler a DK nebo Justin a Adam? Urve se Cook tak, jako se urval Henry před týdnem nebo tentokrát naše defense zabere a nastoupí na hřiště i po poločase? A připíše si v souboji top linebackers ligy více tackles Bobby Wagner nebo Eric Kendricks? Odpovědi na tohle všechno a ještě mnohem víc se začneme dozvídat od zítřejších 22:25 hodin, kdy zápas třetího hracího týdne Seahawks@Vikings začíná. Takže loud and proud buďte ready na značkách!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *