Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Uncategorized

12 FOR 12s – EPIZODA 13.5

1. QB Geno Smith byl potřetí v sezóně nominován na Air Player of the Week.
Za zápas v Detroitu cenu dostal. Nominaci naopak neproměnil po zápase s Washingtonem. Tento týden je nominován společně s Dakem Prescottem, tedy protihráčem ze zápasu, a Brockem Purdym za výkon proti Eagles. V zápase v Dallasu Geno nedosáhl jen na 29/41, 334 yardů a 3 TD, ale dle Next Gen Stats (NGS) byl pressován hned u 54,5% svých dropbacks, což je vůbec nejvíc v jeho kariéře a zároveň i nejvíce za dobu existence NGS měření. Smith nebyl ani jednou sackován, a to mj. proto, že odhazoval průměrně za 2,42 vteřiny, což je nejmíň, co kdy u něj dle NGS naměřili.

2. New England Patriots prohráli třetí zápas v řadě, kde soupeři nepovolili více než 10 bodů.
Po prohrách 6-10 s Colts, 7-10 s Giants a 0-6 s Chargers se stávají prvním týmem v moderní historii NFL, konkrétně od roku 1938, kterému se toto podařilo back-to-back-to-back. A protože už ve čtvrtek hrají se Steelers, je zde šance na back-to-back-to-back-to-back.

3. Ve 13. týdnu se zranili (nejspíš) na delší čas až tři starting QB, kteří nastupovali od začátku sezóny.
 Trevor Lawrence (Jaguars), Kenny Pickett (Steelers) a možná i Derek Carr (Saints) nenastoupí v dalších zápasech jako starting QBs. Znamenalo by to, že počet týmů, kterým od začátku sezóny do zápasu nastoupil vždy ten samý starter, tedy když nepočítáme s jakýkoliv důvodem pro odstoupení ze zápasu, se snížil na 14 (po sedmi v každé konferenci). Za Cardinals a Giants nastoupili už tři různí starteři. Za Cleveland Browns o tomto víkendu v LA už čtvrtý, aneb vítěz a MVP Super Bowlu XLVII Honza Flíček je zpátky.

4. Seahawks měli od roku 2012 pouze dva různé starting QB.
 Už 189 zápasů v řadě (206 včetně play-off) nejmenovali Seahawks do zápasu jako startera nikoho jiného kromě Russella Wilsona a Geno Smitha. Jen pro zajímavost, od sezóny 2012 měli Cleveland Browns už 22 různých starting QBs.

5. Ač to zní neuvěřitelně, Seahawks jsou jediným týmem v lize, u kterého vlastní ztráta míče (interception, fumble) dosud nikdy nevedla k touchdownu soupeře.
 Obrana Seahawks prozatím po 14ti ztrátách zastavila soupeře 7x bez skórování a jen 7x povolila FG.

6. Sice to nepomohlo, ale…
Drop CeeDee Lamba při 4th&2 v čase 1:08 v Q3 zvýšil šance Seahawks na vítězství o 20.5% ve prospěch Seahawks. Jde o pátý nejvyšší vzestup šancí na výhru po jednom playi v celé letošní sezóně v NFL.

7. Seahawks rozehrávají 100 % všech výkopů (na začátku zápasu, poločasu, prodloužení, po TD a FG) ze středu hřiště “mezi hashmarky”.
 Žádný další tým nerozehrává takovýchto snapů přesně ze středu hřiště ani více jak polovinu! Mezi čtvrtinou a polovinou kickoffů mezi hashmarky mají Broncos, Jaguars, Raiders, Rams a Steelers. U všech ostatních týmů je to méně než čtvrtina. Hned deset týmů (Buccaneers, Chiefs, Colts, Commanders, Eagles, Giants, Jets, Texans, Titans a Vikings) dokonce nerozehrává takovýto první snap ze středu vůbec a vždy tedy kopou z levého či pravého hashmarku.

8. ILB Bobby Wagner (na fotce) byl za Seahawks nominován na cenu Walter Payton NFL Man of the Year.
 V minulosti tuto cenu vyhráli dva hráči Seahawks. WR Steve Largent v sezóně 1988 a QB Russell Wilson v sezóně 2020. Už 4x se v minulosti stalo, že tuto cenu maximálně do tří let získal hráč ze stejného týmu. Naposledy tomu tak bylo však už v sezóně 1990.

9. Na NFL Mock Draft Database se predikované volby Seahawks na Draftu 2024 aktuálně už pohybují kolem 15. či 16. místa.
 Přesto lze v tomto týdnu najít hned dva Mock Drafty (z osmi), které stále zjevně vidí Seahawks v playoff, a to na volbách číslo 20, respektive 22. Hned dvakrát přisuzují “mocky” následující trojici hráčů:
– EDGE Dallas Turner, Alabama;
– EDGE Jared Verse, Florida State; a
– OT Troy Fautanu, Washington (ten je ale schopný hrát i pozici OG a jako guard je občas i vedený).
 Po jedné volbě je pak Seahawks přisuzován EDGE Laiatu Latu z UCLA a DL Maason Smith z LSU. Jaká to změna (6x obránce u LoS, z toho hned 5x pass rusher a 2x stejný OT/OG) proti všem těm predikovaným quarterbackům před zápasem v Dallasu.

10. OT/OG Troy Fautanu si s Washington Huskies 1. ledna 2024 zahraje Sugar Bowl proti Texas Longhorns.
 Husky Stadium leží od Lumen Field šest mil, tedy dle provozu zhruba 10-15 minut autem. Huskies mohli teoreticky letět na Rose Bowl do Pasadeny v Kalifornii, která je od Seattlu vzdušnou čarou cca 1 100 mil. Longhorns by to z Austinu měli přes 1 300 mil. Nakonec se zápas hraje v New Orleans, kam to hráči univerzity Texas mají zhruba 500 mil, ale Huskies přes 2 500 mil. Jen pro informaci, Michigan (přes 1 000 mil od New Orleans) i Alabama (300 mil od New Orleans) cestují do Kalifornie, kam to oba mají přes 2 000 mil. Mi to celé přijde logické.

11. V neděli zvítězili Cardinals 24-10 v Pittsburghu a 49ers 42-19 ve Philadephii.
 Jen mi přišlo zajímavé, že se střetli soupeři Seahawks ze 14. a 15. týdne a soupeři ze 17. a 18. týdne.

12. Dle ESPN jsou aktuální predikce vítězství Seahawks v San Franciscu 21,7%.