Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

FEBRUÁROVÉ STRIEPKY

 V předvečer Super Bowlu LVI, který byl mimo jiné nejlepším zápasem o Lombardi Trophy, jenž byl za posledních pět let k vidění, probíhal v Los Angeles rovněž galavečer NFL Honors. Žádnou z hlavních cen, schovávajících se za, pro fotbalové neznalce nesrozumitelné, zkratky MVP, OPOY, DROY a podobně, sice letos opět nikdo z našich Seahawks neobdržel, ale přece jen jsme se něčeho dočkali. Hosté v sále mohli opět po roce slyšel jméno quarterbacka Russella Wilsona. Po loňském zisku Walter Payton Man of the Year se tentokrát stal letošním vítězem Bart Starr Award. Ta je udělována hráči, který je příkladem skvělého charakteru a za vzorné jednání a vedení domova, města, komunity a celého svého týmu na hřišti i mimo něj. Jedná se převážně o ocenění za jím a jeho manželkou Ciarou (na fotce) založenou neziskovou organizaci Why Not You Foundation a také za, na tuto organizaci navázanou, neziskovou střední školu Why Not You Academy. Cílem obou projektů je boj s chudobou a šance pro děti, které by díky svému sociálnímu statusu na mnoho možností běžně nemohly dosáhnout. Russell s Ciarou také přispěli $1M na jídlo pro lidi zasažené covidovou pandemií nebo pomohli vybrat $10M na projekt Strong Against Cancer Dětské nemocnice v Seattlu, již dlouhodobě podporují a navštěvují.

 Wide receiver DK Metcalf podstoupil operaci levé nohy. Jednalo se o plánovaný zákrok, při němž mu byl vyjat šroub, který zpevňoval jeho nohu celou loňskou sezónu. Možná právě ten šroub byl důvodem, proč se Metcalfovi loňský rok dařilo méně, než čekali někteří z nás. Ani tyto trable však Dýkeje dle jeho slov nebrzdí nejen při přípravě na novou fotbalovou sezónu, ale rovněž ani v jeho běžeckých ambicí. Po neúspěšné kvalifikaci o účast na loňských Letních Olympijských Hrách v Tokiu nyní prohlásil, že se ve stejné disciplíně pokusí probojovat na LOH 2024 ve francouzské Paříži.

 Došlo k finálnímu ustálení podoby našeho coaching staffu pro příští sezónu. O většině těch nejdůležitějších změn jste byli informováni již v průběhu uplynulých šesti týdnů. Zde vám tedy naservíruju už jen stručný souhrn všech změn, jež se udály. Po pěti letech opouští Clint Hurtt své místo coache pro defensive line a stává se novým defensive coordinatorem. Na jeho původní pozici jej nahradí dvojice Aaron Curry a Damione Lewis. Novým quarterbacks coachem se stal Dave Canales. Novým spolupracovníkem head coache se specializací na defense je Dean Desai. Karl Scott pak přebírá odpovědnost za naše defensive backs a je novým defensive passing game coordinatorem. Jeho asistentem při trénování hráčů secondary se stal DeShawn Shead, který za nás v letech 2013-2017 jako cornerback hrál. Mike Solari byl po neutěšených výkonech naší offensive line v posledních letech propuštěn a odpovědnost za tuto část našeho týmu přebírá Andy Dickerson. Chad Morton ke své pozici running back coache přidává ještě titul run game coordinator. Brad Idzik je novým asistentem receivers coache. Defense quality control coach je nyní Will Tukuafu. Asistentem quarterbacks coache je pak nově Kerry Joseph. Nováčkem s poměrně zvučným jménem je také náš offensive passing game coordinator Sanjay Lal, který snad konečně naplno využije dvojice Lockett-Metcalf. Oproti původním předpokladům velké části fotbalové veřejnosti nakonec zůstává úplné jádro. Head coache Peta Carrolla a general managera Johna Schneidera tak čeká třináctá společná sezóna ve vedení Seahawks. Celkově však došlo k výraznému omlazení coaching staffu a výměně na pozicích, kde nás dlouhodobě bota tlačila nejvíce. Snad tato “škatulata, hejbejte se” povedou správným směrem…

 Pokud už dva týdny po Super Bowlu stříháte metr jako odpočet do podzimního kickoffu, vězte, že stále se je na co těšit. Už mezi 3. a 6. březnem se můžete těšit na NFL Combine. Zda se však na tradiční akci dovednostních disciplín představí všichni pozvaní prospekti, je stále nezodpovězenou otázkou. Agenti sdružující dohromady více než 150 hráčů, tedy téměř polovinu původně pozvaných hráčů, totiž hrozí bojkotem této události v případě, že by se měla odehrát v přísné covidové bublině typické pro ligy a sportovní akce posledních let. Už jen dva měsíce pak chybí do NFL Draftu, který je pomyslným vrcholem každé offseason. My v tom letošním zatím držíme šest výběrů, z nichž nejvyšší pick najdeme v první polovině druhého kola a má hodnotu #41. Po celou tuhle dobu můžeš spekulovat nad stále nezodpovězenými záhadami v podobě více či méně potvrzených příběhů o tradech, propouštění či podpisech hráčů jako quarterback Russell Wilson, running back Rashaad Penny, offensive tackle Duane Brown, linebacker Bobby Wagner nebo poměrně nabušené secondary v podobě Quandre Diggs, D.J. Reed a možná i Sidney Jones.

 Pokud však jednoduše nechcete další půlrok čekat na NFL regular season games, zkuste jiné ligy. V USA začíná první sezóna nové USFL, jejíž draft se odehrál zhruba před týdnem. Seattle ani žádné West Coach City v osmičlenné lize však žádné zástupce, bohužel, nemají. Tým Seattle Dragons jsme před pandemií mohli vidět nastupovat v XFL, kterou mezitím odkoupil Dwayne “The Rock” Johnson. Ten slibuje ligový návrat na trávníky v sezóně 2023. V případě, že byste třeba rádi osobně navštívili nějaký ten fotbal v našem bezprostředním okolí, vřele mohu doporučit druhou sezónu ELF. Dvanáctičlenná evropská liga má sedm svých týmů v Německu, a to včetně obhájců titulu Frankfurt Galaxy), dvě mužstva najdeme v Rakousku a po jednom pak v Polsku, Španělsku a Turecku. Už do hodiny a půl cesty od našich hranic můžete navštívit domácí zápasy celků Liepzig Kings, Panthers Wrocław nebo Vienna Vikings. Všechny týmy jsou schopny předvést kvalitní fotbalové výkony. Tak to třeba berte jako tip na výlet. A cestou rozhodně využijte návštěvu nějakých míst při RoadTrip Cupu, ve kterém hrajeme třeba i o dres Seahawks dle vlastního výběru…

 Každopádně událostí, která se má konat za úplně nejkratší dobu, je pravděpodobné zveřejnění zápasů, jež se letos odehrají v rámci NFL International Series. Kromě zápasu v Mexico City, na jehož návštěvu se zrovna moc z nás nechystá, se dočkáme také zveřejnění týmů, které odehrají celkem tři utkání v Londýně. Nejočekávanější pro nás je však jednoznačně informace, kdo že se to střetne v mnichovské Allianz Areně, v níž NFL letos plánuje premiérový zápas. Bude se jednat o nejvýchodněji odehrané utkání ve 103 let dlouhé historii National Football League. Jestli jím bude asi nejčastěji spekulovaný souboj mezi Chiefs a Buccaneers, a nebo se k naší radosti a překvapení dočkáme historicky teprve druhého zápasu Seahawks hraného mimo USA, se dozvíme již dnes v 15:30 našeho času, na kdy je ono prohlášení plánováno.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *