Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 5 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (2-2) @ NEW ORLEANS SAINTS (1-3)

 Kdo by byl před měsícem čekal, že naši Seahawks budou po čtvrtém hracím týdnu s recordem 2-2. No a tady nás máte… Síly tentokrát změříme se Saints, kteří se vrátili z výletu do Evropy, na který by asi raději zapomněli. Hráči pravděpodobně ještě teď slyší ten double doink, tedy trefu dvou tyčí brankové konstrukce, v něhož vyústil 61-yd field goal, jenž mohl zápas v Tottenhamu poslat do prodloužení. Kdyby však byly v řiti ryby… Saints tak doufají, že se jejich 1-3 record nepropadne ještě o něco níž.

 Kdo potřebuje DangeRusse, když má v kuchyni nového šéfkuchaře Gena? Po čtyřech hracích týdnech je Geno v rámci celé NFL první v completion percentage, třetí v passer ratingu, sedmý v poměru TD-INT, desátý v passing yards a kdo ví, možná je dokonce takový brzký favorit na cenu Comeback Player of the Year… Geno má na svém kontě aktuálně dva po sobě jdoucí zápasy, v nichž naházel 300+ yardů, což se mu za jeho desetiletou kariéru dosud ještě nestalo. Jeho 77.3% zkompletovaných passů pro 1 037 yardů a 6 TD vzduchem a k tomu ještě 64 yards a TD po zemi by asi před sezónou nikdo netipoval. Skvělé představení a možná primární důvod, proč jsme se také my zařadili ke zbytku NFL West, kde se nyní všichni srovnali na recordu 2-2. Jako bonus Geno v minulém utkání konečně přišel na to, jak naplno využít DK Metcalfa. Jeho 149 receiving yards proti Detroitu je hned 52.5% všech jeho letošních nachytaných yardů. Kéž by to byl začátek správné chemie mezi touto dvojicí. Zásadně proti jejich spolupráci bude tentokrát především cornerback Marshon Lattimore. Tento NFL Defensive Rookie of the Year a čtyřnásobný Pro Bowler, který byl first-round pickem v Draftu 2017, si jistě přeje, aby tento matchup dopadl v jeho prospěch daleko lépe, než zápas v Londýně, kde jej Justin Jefferson poměrně rozcupoval na kousky.  

 Zda se Genovi bude dařit udržet jeho vysoko nastavenou laťku velmi závisí na naší offensive line, jejíž vnější okraje tvoří dvojice rookies tackles Charles Cross a Abe Lucas. Minulý týden nepovolili pass rushi Lions ani jeden sack a rovněž se výrazně podíleli na faktu, že Rashaad Penny konečně našel své já z konce minulého roku, kdy byl nejlepším running backem ligy. Jeho 151 rushing yards, 2 TD a téměř 9 yardů na běh bylo velkým úspěchem nejen Crosse a Lucase, ale také zbytku naší, letos překvapivě dobře hrající O-Line. Na druhé straně se náš podprůměrný pass rush utká s jedním z nejlepším borců ligy na své pozici – running backem Alvinem Kamarou. Ten si v uplynulých pěti sezónách vždy připsal účast v Pro Bowlu a alespoň 725 rushing yards, čehož by jistě rád dosáhl také letos. Musíme doufat, že naše běhová obrana konečně zabere a Kamarovi to pěkně znepříjemní. Zatím to však nevypadá růžově. Celkem 616 inkasovaných rushing yards, což je čtvrté nejhorší číslo v NFL a 6 rushing TDs, což nás řadí na dělené třetí nejhorší místo v lize, nejsou zrovna čísla, jimiž bychom se měli chválit.

 Ačkoliv za to nejsem rád, k fotbalu patří zranění. No a jednou z věcí, které mohou jazýček nadcházejícího zápasu vychýlit v ten či onen prospěch, budou právě borci, kteří ne/nastoupí do tohoto matchupu. Saints v Londýně chyběli quarterback Jameis Winston, wide receiver Michael Thomas i running back Alvin Kamara a možná také v součtu s touto proměnnou z toho nakonec byla těsná prohra. Winston je stále questionable, neboť hlavním cílem jeho soustředění je rehabilitace čtyř malých zlomenin v jeho zádech a zraněného kotníku. Jeho backup je Andy Dalton. Zápas v Londýně sice odehrál obstojně, ale 3-4 record a 9-9 TD-INT ratio za poslední dva roky nejsou bůhvíjaká záruka úspěchu. Thomas sice v letech 2018 a 2019 vedl ligu v receptions, byl součástí First-team All-Pro a byl také 2019 NFL Offensive Player of the Year, ale od té doby jej trápí zranění a velmi mu ve výbušnosti chybí jeho chemie s Drew Breesem. Thomas je aktuálně také questionable a má velmi blízko ke zmeškání druhého zápasu za sebou. Jeho náhrada na hřišti je však poměrně solidní. Chris Olave je s 335 receiving yards nejlepším rookiem ligy, celkově devátým hráčem NFL a na nikoho v New Orleans letos nemíří míče tak často jako právě na něj. Naše secondary na něj musí dávat velký pozor. Otazník visí také nad absencí Kamary, ačkoliv jeho účast v utkání proti našim Seahawks se z výše zmíněné trojice jeví asi nejpravděpodobněji. Aktuálně je však rovněž stále questionable se zraněním žeber a pokud do zápasu nezasáhne, příležitost zazářit nejspíš opět dostane Latavius Murray, který se na zaoceánském tripu blýsknul výkonem 57 yardů a touchdownem. Ať už do zítřejšího matchupu nastoupí kdokoliv, jisté je, že proti nim bude stát tým, který před týdnem soupeři povolil 520 yardů, 45 bodů, a 6 touchdownů. No, ani tentokrát to nebude žádná procházka růžovým sadem…

 Dokáží naši Seahawks přerušit sérii tří proher, které proti Saints od roku 2016 máme? Přinutí nás domácí tým prodloužit období bez výhry v New Orleans, jehož počátek se datuje až do roku 2004? Je v silách naší obrany zabrat jako v utkání proti Broncos nebo to zase bude ofenzivní přestřelka s milionem bodů? Dočkáme se dramatu až do poslední minuty, které oba účastníci vzájemného zápasu dobře znají z minulého týdne? Nebo snad dokonce uvidíme play, který se do historie zapíše podobně jako Beast Quake (na fotce)? Odpovědí se dočkáme již zítra. Druhé utkání po sobě, které naši borci odehrají už od nedělních 19ti hodin, přímo vybízí k pěkně hlasitému fandění napříč celou střední Evropou. Takže se vidíme na značkách a budem klasicky hezky loud and proud!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *