Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Uncategorized

12 FOR 12s – EPIZODA 15.5

1. Love Hurts.
 FS Julian Love tentokrát sebral přihrávku QB Jalena Hurtse hned dvakrát. Před příchodem k Seahawks měl Love pět interceptions. Ve stávající sezóně již má čtyři, z toho tři za poslední dva zápasy. Jeho první interception u Seahawks nastartovala obrat v závěru zápasu s Clevelandem.

2. Julian Love pochází z předměstí Chicaga.
 Univerzitní léta strávil na Notre Dame. Do New Yorku Giants byl vybrán ve 4. kole Draftu 2019 jako volba číslo 108. Pro zajímavost, nejen na stejnou univerzitu, ale i na střední školu Le Grange Park v Illinois chodil stejně jako Julian Love také současný QB Notre Dame J. J. McCarthy, který míří na jarní Draft. Některé mocks jej predikují i do Seahawks.

3. Minuta, 24 vteřin a 22 %.
 V čase 1:52 na SEA8 činily šance Seahawks na postup do play-off podle pravděpodobnostního modelu Next Gen Stats celkem 21 %. Po touchdownu Jaxona Smitha-Njigby vzrostly na 43 %. Aktuálně je to 51 %.

4. Thursday Night Football měl vůbec největší impakt na celé play-off 2023.
 Zápas již proběhl po uzávěrce tohoto článku. Před utkáním hostujících Saints a domácích Rams platila následující čísla:
– Rams, šance na play-off v případě výhry vzroste z předzápasových 52 % na 73 %, ale klesne na 15 % při prohře, rozdíl je 58 %!;
– Saints, šance na play-off v případě výhry vzroste z předzápasových 41 % na 70 %, ale klesne na 24 % při prohře, rozdíl 46%.
Jedná se o nejvyšší rozdíly vlivu W/L dle Next Gen Stats modelů.

5. Pokud Seahawks čistě hypoteticky, pohledem před startem 15. týdne, vyhrají všechny tři zbývající zápasy v sezóně, stále nemají svůj postup plně ve svých rukách.
Tři výhry Vikings ve všech zbývajících zápasech, tři výhry Rams ve všech zbývajících zápasech a neprohra Lions v 17. týdnu v Dallasu by totiž i v takovéto situaci eliminovala jinak potenciálně úspěšné Seahawks.

6. QB Drew Lock (na fotce) znovu podepsal se Seahawks na jeden rok 20. března 2023.
 Následně, v dubnu, se oženil se svou přítelkyní Natalie Newman. Oficiálně spolu začali chodit v říjnu 2019 (první společná fotka na jejím IG profilu je ze 14. října). Předtím na jaře ve 2. kole Draftu do Denver Broncos vybraný Drew se v tu chvíli nacházel na Injury Reserve, a tak Natalie 30.11. „stihla“ jeho první zápas proti Chargers, do něhož byl jmenován starterem. Nyní čekají dítě. Dle postu z 3. srpna půjde nejspíš o chlapečka, ale to kdyžtak sleduje Raduš na Instagramu.

7. Pro Drew Locka šlo o 23. zápas v kariéře v pozici startera.
 Poslední výhry se jako starter dočkal 13. prosince 2020 na stadionu v Charlotte proti Panthers. Po tomto zápase měl vlastní bilanci výher a proher 8-7. V tomto zápase zkompletoval 21 z 27mi přihrávek pro 280 yardů se čtyřmi touchdowny a passer ratingem 149,5. Šlo o jeho nejlepší zápas v kariéře. Bohužel, ve zbytku sezóny 2020 následovaly tři prohry, pak tři prohry na konci sezóny 2021, kdy byl po vyřazení Broncos z play-off vrácen na pozici startera a prohra v San Franciscu předchozí neděli.

8. Ve svých dvou zápasech v pozici startera Seahawks dosáhl Drew na passer rating 92, respektive 94.
 Pouze 4x v kariéře překonal jako starter hodnotu 100,0. Celkem 6x se pohyboval v hodnotách od 90 do 99,9, a to včetně dvou proběhnuvších zápasů za Seahawks. Ve zbývajících 13ti zápasech byl tedy 89,9 a méně. Pro srovnání, QB Geno Smith má za poslední dvě sezóny 13 zápasů s passer ratingem 100 a více, pět zápasů v „devadesátkových“ hodnotách a jen 11x níže. Drew Lock měl v kariéře více než dva TD pouze ve třech zápasech.

9. Existuje tým, který během jediné sezóny prohrál 4x v řadě za sebou a nakonec zvítězil v Super Bowlu.
 New York Giants byli mezi 13. listopadem a 18. prosincem roku 2011 dokonce 1-5. Ti tehdy pro zajímavost prohráli úvodní divizní derby s Redskins a pak až v 5. týdnu se Seahawks.

10. Věděli jste, že Seattle Seahawks jsou nejzápadněji i nejseverněji sídlícím týmem v NFL?
Tak ano, jsou.

11. WR Jaxon Smith-Njigba zaznamenal třetí touchdown v sezóně.
 Všechny skóroval na stadionu Lumen Field a hned dvakrát se jednalo o game-winning touchdown. Se třemi TD je mezi rookies na děleném 7. – 9. místě. Nejvíce touchdownů v sezóně, oba po devíti, mají mezi nováčky WR Jordan Addison z Vikings a TE Sam LaPorta z Lions. Nejvytíženějším rookiem je WR Puca Nacua, který zachytil už 87 míčů z celkových 135 přihrávek. Žádný další rookie nebyl v úvodních 15ti týdnech cílem přihrávek více jak 100x. JSN se v této statistice s 53 zachyceními ze 79 přihrávek pohybuje na konci TOP-10, konkrétně na 9., respektive 8. místě. Nacua má i nejvíce yardů (1 163). JSN je s aktuálně 541 yardy devátý.

12. P Michaela Dicksona máme moc rádi, ale na Vánoce v Tennessee můžeme sledovat nejlepšího puntera současné NFL, Ryana Stonehouse.
 Už druhou sezónu si tento loňský nedraftovaný nováček jmenovaný do 2022 Second-All-Pro týmu udržuje úžasnou formu 53,1 yardů na punt a průměrně přes 44 čistých yardů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *